Dofinansowanie na gabinet masażu 2022

Zastanawiasz się nad założeniem własnej firmy i zadajesz sobie pytanie, jak otworzyć gabinet masażu? W naszym artykule opisujemy formalności, które musisz spełnić oraz udzielamy wskazówek dotyczących pozyskania dotacji na ten cel. Chcesz pracować ze sportowcami? Brakuje Ci funduszy na drogie wyposażenie? Dzisiaj przedstawię gdzie i jakie dotacje są dostępne dla Twojego biznesu. Dowiedz się jak otrzymać Dofinansowanie na gabinet masażu 2022.

Salon masażu: opłacalny biznes?

Salony masażu to lukratywny biznes, który przyciąga dużą liczbę klientów. Coraz popularniejsza forma relaksu połączona z dbaniem o zdrowie to świetny pomysł na biznes. Wraz ze wzrostem dochodów w kraju tą formą relaksu interesuje się coraz więcej Polaków.

Jak otworzyć gabinet masażu?

Jak w przypadku każdej innej działalności, założenie salonu masażu podlega ścisłym wymogom formalnym. Decydując się na prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, najpierw musisz

Rozpoczęcie dochodowego biznesu wymaga wielu przygotowań. Gabinet masażu to ciekawy pomysł na własny biznes. Na początek trzeba mieć dobry biznesplan i rozumieć taką firmę. W co powinno być wyposażone miejsce? Jakie są podstawy prawne i solidne wymagania? Sprawdź najważniejsze informacje i zacznij żyć własnym marzeniem o salonie masażu.

Wiedza merytoryczna jest ważna przy budowaniu własnego biznesu. Kto może otworzyć gabinet masażu? Czy musisz ukończyć studia, aby rozpocząć działalność gospodarczą?

Okazuje się, że tak nie jest!

Umiejętności i znajomość anatomii człowieka są najważniejsze w zawodzie masażysty. Wiele profesjonalnych szkół masażu oferuje to szkolenie i dodatkowe kursy szkoleniowe.

Gabinet masażu: wymagania techniczne

Zanim przygotujesz gabinet masażu konieczne zapoznaj się z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2004 roku. Trzeba również pamiętać, że projekt musi zostać zaakceptowany przez SANEPID.

Wymagania jasno określają, w jaki sposób należy dokonywać wewnętrznych dostosowań. Zgodnie z przepisami minimalna powierzchnia lokalu musi wynosić 12 metrów kwadratowych. Musi istnieć osobna szatnia i recepcja z poczekalnią.

Wyposażenie gabinetu masażu

Rozpoczęcie działalności gospodarczej w zakresie masażu należy dokładnie zaplanować pod katem finansowym. Oprócz wiedzy i umiejętności niezbędne są dosyć duże nakłady na start. Oprócz standardowego wyposażenia takiego jak stół do masażu, warto rozeznać rynek pod katem elektronicznej aparatury. Dlaczego? Podniesie jakość Twoich usług o innowacyjne podejście do masażu. Będzie także stanowić wizytówkę w oczach klienta. Na pewno też zmniejszy wysiłek na daną jednostkę zabiegową.

Zacznijmy od niezbędnego wyposażenia.

Łózko do masażu to sprzęt, którego potrzebuje każdy masażysta i fizjoterapeuta. Zazwyczaj mają minimalistyczny design i muszą mieć solidną stalową lub drewnianą ramę. Powinny zapewniać komfort klientowi i osobie wykonującej masaż. Ważne jest również wnętrze. Musi być odporny na wodę, olej i inne preparaty do masażu, aby mokre plamy można było łatwo usunąć w przypadku zachlapania. Producenci często przykrywają stoły do ​​masażu sztuczną skórą.

Kolejnym podstawowym wyposażeniem fotel do masażu. Charakteryzują się dużą wszechstronnością, sprawdzają się również w zabiegach kosmetycznych wykonywanych przez kosmetyczki, takich jak masaże twarzy. Większość z tych foteli ma specjalny otwór na twarz, który pozwala klientom wygodnie leżeć na brzuchu, na przykład podczas masażu pleców lub pleców. Wybierając fotel masujący, warto przemyśleć swoje oczekiwania dotyczące jego działania, ponieważ producenci zazwyczaj oferują trzy rodzaje mechanizmów: elektryczny, hydrauliczny i ręczny.

DOFINANSOWANIE Z URZĘDU PRACY Na gabinet masażu 2022

PUP (czyli Powiatowe Urzędy Pracy) rozpisują nabory na dofinansowanie dla bezrobotnych osób w następujących w 3 kategoriach wiekowych:

 • po pierwsze, młodych (do 29 roku życia) – z  programu POWER,,
 • dodatkowo powyżej 29 roku życia – z programu RPO,
 • także bez limitu wieku – środki z Funduszu Pracy.

Dotacja PUP na gabinet masażu 2022: kwota dotacji

Dotacja na start 2022 z Urzędu Pracy jest w pewnym przedziale wartości. Pieniądze na założenie firmy ustalane są w odniesieniu do przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Jaka kwota dofinansowania będzie obowiązywać znajdziesz na stronie urzędu pracy w informacjach ogólnych. Waha się ona pomiędzy 4-krotnością, a 6-krotnością tej kwoty. Niestety, ale nie ma jednej ujednoliconej wartość pomocy dla całego kraju. Powiatowe Urzędu Pracy wykazują dużą autonomię w tym zakresie. Własny gabinet masażu może być sfinansowany obecnie do wysokość ok 33 900 zł (początek 2022 roku).

Jak otrzymać dotacje z urzędu pracy na gabinet masażu 2022: Wymagania

Jeżeli chcesz skorzystać z dofinansowania na założenie działalności z Urzędu Pracy należy spełnić pewne wymagania. Warunki uczestnictwa to, m.in:

 • po pierwsze należy mieć status osoby bezrobotnej zarejestrowanej w PUP,
 • co więcej nie można prowadzić działalności gospodarczej (wpis do CEIDG) przez okres minimum roku przed złożeniem wniosku o dotacje na firmę,
 • dodatkowo, nie możesz być beneficjentem dofinansowania z Powiatowego Urzędu Pracy lub pożyczki na preferencyjnych warunkach na start firmy. Często Urzędy Pracy wyznają zasadę, że beneficjent może otrzymać takie dofinansowanie raz w życiu,
 • dodatkowo nie możesz być karany za przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu,
 • na koniec nie możesz przerwać z własnej winy szkoleń, stażu, realizacji indywidualnego planu działania z Urzędu Pracy.

Powiatowe Urzędy Pracy z reguły nie wskazują minimalnego okresu, przez który należy być na bezrobociu. Jednak nie jest to reguła, ponieważ w niektórych placówkach może taki wymóg się pojawić.

DOTACJE PFRON na gabinet masażu

Dofinansowanie dla masażysty PFRON obejmuje wyższe progi kwotowe niż w przypadku pomocy dotacje na firmę PUP. Wnioskodawca może ubiegać się o maksymalnie 15-krotność średniej pensji. Urzędy zazwyczaj przyznają dotacje na gabinet masażu dla osób niepełnosprawnych od 25 000 zł do 35 000 zł.

DOTACJE UNIJNE masażysta 2022

Fundusze UE na gabinet masażu podzielone są ze względu na kategorie wiekowe uczestnika:

 • pierwsze, dla osób powyżej 30 roku życia (program RPO),
 • a także dla osób przed 30 rokiem życia (POWER).

Dotacje unijne na gabinet masażu z ww. programów występują w każdym województwie. Cechą, która wyróżnia te pogramy na tle innych jest m.in. kwota pomocy.

Dofinansowanie UE na gabinet masażu składa się z 3 części:

 • po pierwsze jednorazowe dofinansowanie na start Twojej firmy (w maksymalnie kwota wynosi 6-krotności przeciętnego wynagrodzenia w Polsce),
 • dalej doradztwo i szkolenie z zakresu przedsiębiorczości, podatkach itp.,
 • a także, pomostówki, czyli comiesięcznej mini dotacji na koszty bieżące (kwota przeważnie oscyluje od 1000 do 2100 zł).

W ramach ubiegania się o środki w trakcie rekrutacji otrzymasz dodatkowe punkty m.in. za:

 • po pierwsze niskie kwalifikacje,
 • dodatkowo okres na bezrobociu (powyżej 12 miesięcy),
 • co więcej, stopień niepełnosprawności.

PIENIĄDZE NA START z unii na gabinet masażu 2022: JAKIE WSPARCIE?

Dotacja z Unii to m.in. :

 • po pierwsze, jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności  przeważnie 23 050,00,
 • także , dotacja pomostowa (przeważnie od 1 000 do 2 500 zł netto przez 6 -12miesięcy),
 • na sam koniec, konsultacje i zajęcia dydaktyczne.

NA CO MOŻNA PRZEZNACZYĆ DOTACJE NA GABINET MASAŻU 2022?

Koszty kwalifikowalne dotacji na start firmy w programie unijnym są podobne do tych z Urzędu Pracy. Wskazanie sposobu przeznaczenia dofinansowania znajdziesz tutaj

NA CO DOFINANSOWANIE POMOSTOWE?

Ta comiesięczna dotacja na firmę może być wydana m.in.:

 • po pierwsze, na ubrania ochronne,
 • dodatkowo na towar do sprzedaży,
 • co więcej, składki ubezpieczenia społecznego,
 • na końcu nawet na tankowanie pojazdu.

a także wiele innych kosztów. Reasumując są to środki z przeznaczeniem na bieżące koszty firmy.

Dotacje LGD 2022: ROZWÓJ OBSZARÓW WIEJSKICH

Lokalne Grupy Działania to Instytucje zrzeszające lokalne organizacje oraz mieszkańców mniejszych gmin. Misją ich jest podnoszenie atrakcyjności terenów lokalnych dla

 • mieszkańców,
 • także przedsiębiorców,
 • dodatkowo rolnictwa
 • czy turystów.

Jednym z obszarów wsparcia jest właśnie przedsiębiorczość.

Kwoty funduszy UE na gabinet masażu oscylują w przedziale od 50.000,00 do 100.000,00 zł. Dotacje możesz przeznaczyć na zakup nowych środków trwałych, a także prace remontowo-budowlane.

W odróżnieniu od programu dofinansowanie z Urzędu Pracy nie musisz być osobą bezrobotną. Co dla wielu z Was jest dużą wartością dodana tej dotacji. Jednak bardzo często osoby bezrobotne zarejestrowane mogą liczyć na dodatkowe punkty w trakcie procesu oceny.

Dotacja LGD na gabinet masażu: KTO MOŻE UBIEGAĆ SIĘ O DOFINANSOWANIE?

Jeśli chcesz rozpocząć działalność gospodarczą na terenie gminy wiejskiej lub mniejszej gminy miejskiej możesz otrzymać na ten cel środki z Lokalnej Grupy Działania.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I UZYSKAJ JEDNORAZOWE ŚRODKI NA ZAŁOŻENIE DZIAŁALNOŚCI

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje na gabinet masażu, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać dotację na start działalności gospodarczej.

Nie wiesz jaka dotacja na start jest dla Ciebie? Szukasz informacji o aktualnych naborach na dofinansowanie?  Skontaktuj się z nami.

 

Zaufały nam setki klientówsprawdź OPINIE

pomożemy

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt

Preferujesz treści w formie audio i wideo? Odwiedź nas na youtube.com