DOFINANSOWANIE PUP GDAŃSK 2023

Założenie własnej firmy to cel dla wielu. Niestety związany jest z dużymi kosztami, które potrafią przekreślić marzenie nie jednej osoby. Na szczęście istnieją programy wsparcia dla przedsiębiorców, które przekażą Ci Dofinansowanie PUP Gdańsk 2023.

CO OFERUJE DOFINANSOWANIE PUP GDAŃSK 2023?

Dofinansowanie PUP Gdańsk 2023 to duży zastrzyk gotówki i to pomimo obecnej inflacji. Dotacja PUP Gdańsk pozwala na uzyskanie środków finansowych w wysokości 35 000 zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Oprócz zakupu środków trwałych i oprogramowania można przeznaczyć jej część na usługi marketingowe, czy doradztwo biznesowe/podatkowe/RODO/prawne.

Dofinansowanie z Urzędu Pracy w Gdańsku to okazja dla przedsiębiorców, którzy potrzebują trampoliny do sukcesu.

DOFINANSOWANIE PUP GDAŃSK 2023: JAKIE WARUNKI

Jeżeli chcesz otrzymać dofinansowanie z Urzędu Pracy w Gdańsku, trzeba spełnić określone warunki. Przede wszystkim rejestracja jako osoba bezrobotna.

Co więcej nigdy wcześniej nie otrzymałeś dofinansowania PUP.

Dodatkowym kryterium przy ubieganiu się o Dofinansowanie PUP Gdańsk 2023 to brak firmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy. UWAGA: osoby prowadzące nierejestrowaną działalność gospodarczą nie mogą ubiegać się o dotacje PUP Gdańsk.

Kiedy otrzymasz DOFINANSOWANIE Z URZĘDU PRACY Gdańsk

Czas oczekiwania na Dofinansowanie  z Urzędu Pracy Gdańsk jest całkiem krótki. Sam proces starania się o dofinansowanie PUP jest prostszy niż w innych .

Zazwyczaj Urząd Pracy w Gdańsku zastrzega sobie 30 dni na rozpatrzenie Twojego wniosku o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Jednak termin oceny wniosku zależy w dużej mierze od sprawności danego urzędu. Zdarzały się nawet przypadki oceny w ciągu 3 tygodni.

Bieżący nabór dofinansowania na rozpoczęcie działalności w Gdańsku trwa do wyczerpania środków.

Dofinansowanie PUP GDAŃSKIU 2023 JAK DŁUGO TRZEBA PROWADZIĆ FIRMĘ PO OTRZYMANIU?

Po otrzymaniu dofinansowania na założenie firmy z Urzędu Pracy w Gdańsku musisz przez określony czas ją utrzymywać. Twoja firma musi przetrwać min. 12 miesięcy od założenia firmy z dofinansowania z PUP Gdańsk.

Dodatkowo, nie możesz zawieszać działalności w tym okresie. Mowa tutaj o zakazie zawieszenia działalności przez pierwsze 12 miesięcy. Przepis ten może zostać uchylony w wyjątkowych okolicznościach, takich jak pandemia.

co można kupić z dotacji PUP Gdańsk

Dotacje PUP Gdańsk muszą być przeznaczona na zakup niezbędnych rzeczy, adekwatnych do rodzaju i skali prowadzonej działalności. Zazwyczaj nie znajdziesz ograniczeń związanych z finansowaniem środków trwałych, takich jak maszyny, maszyny czy urządzenia.

Urzędy Pracy często stosują progi procentowe w jakich dane koszty kwalifikowalne muszą się zmieścić. Z reguły limity dotyczą:

 • przede wszystkim promocji (z reguły między 10-30 proc. kwoty dofinansowania),
 • dodatkowo towaru do dalszej odsprzedaży, czy też materiałów do wykonywania usług (między 20-50 proc. kwoty dotacji),
 • także konsultacji m.in. prawne (5 do 10 proc. kwoty dofinansowania).

Tak jak pisałem wcześniej, z reguły PUP wskazują, aby dofinansowanie było przeznaczone na zakup nowych przedmiotów. W niektórych wyjątkach po wskazaniu racjonalnego uzasadnienia mogą zgodzić się na zakup używanego środka trwałego.

Nie podlega wątpliwości, że dofinansowanie na założenie działalności z Urzędu Pracy nie pozwoli Ci na pokrycie bieżących wydatków . W tej kategorii znajdują się koszty, które firma ponosi z pewną regularnością tj.

 • przede wszystkim zakup paliwa,
 • dodatkowo składki ZUS,
 • także wynagrodzenia,
 • czy abonamenty itp.

DOFINANSOWANIE PUP GDAŃSK 2023: jak uzupełnić wniosek

Przed uzupełnieniem wniosku o Dofinansowanie PUP Gdańsk 2023 musisz pamiętać o kilku kwestiach. Nie wszyscy posiadają odpowiednie przygotowanie merytoryczne, aby poprawnie przygotować odpowiednią dokumentację. Jest to o tyle istotne, że PUP punktuje takie aspekty jak:

 • po pierwsze kompletność wniosku (obecność wszystkich załączników)
 • ponadto racjonalność biznesplanu firmy,
 • lub rozsądne i odpowiednie uzasadnienie wydatków kwalifikowalnych.

Jeżeli nie wiesz jak uzupełnić wniosek o dofinansowanie lub boisz się popełnić błędy – nie martw się. Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu nadal masz pytania, wątpliwości lub nie możesz w krótkim czasie przygotować wniosku i biznesplanu, możesz powierzyć to zadanie naszej firmie.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ UBIEGAJĄC SIĘ O DOFINANSOWANIE PUP GDAŃSK 2023

Każdy PUP ma to inne warunki/regulamin. Pokażę Ci na co warto zwrócić uwagę.

W PUP Gdańsk znajdziesz limity na poszczególne kategorie wydatków

 • dla samochodu, w których wykorzystanie auta pozostaje w bezpośredniej relacji z profilem przyszłej firmy; koszt pojazdu nie może być wyższy niż 50% wnioskowanej kwoty,
 • towary do handlu, materiały i surowce do produkcji oraz do 8.000 zł,
 • także komórka do 1 500 zł,
 • aparat fotograficzny 2 500,00 zł (natomiast bez ograniczeń dla działalności fotograficznych),
 • co więcej komputerów stacjonarnych / laptopów do 5 000 zł (nie dotyczy działalności specjalistycznych).

Co najważniejsze przy dofinansowaniu z Urzędu Pracy w Gdańsku. W uzasadnionych przypadkach na pisemny wniosek można wnioskować o wyższy niż wskazany limit wydatków. Prośbę trzeba bardzo dokładnie umotywować.

Co z zakupem używanych środków trwałych? Zakup używanych środków trwałych jest możliwy, o ile spełnione są wszystkie warunki:

 • przede wszystkim sprzedawca środka trwałego musi wydać oświadczenie wskazujące jego źródło,
 • dodatkowo sprzedawca środka trwałego potwierdza w oświadczeniu, że środek trwały nie był sfinansowany pomocą krajową lub unijną,
 • także cena zakupionych starych środków trwałych nie może przekroczyć ich wartości rynkowej i musi być niższa niż koszt podobnego nowego sprzętu.

CZY TRUDNO OTRZYMAĆ DOTACJE PUP Gdańsk 2023

Możliwość otrzymania dofinansowania z PUP Gdańsk 2023 zależy od wielu czynników. Opisałem Ci wskazówki, jakimi powinieneś kierować się przy ubieganiu się o dotację z Urzędu Pracy we Gdańsku. Niestety, zasady każdego Urzędu Pracy są inne, a przedstawiona lista ma charakter poglądowy.

Jak uzyskać dofinansowanie PUP Gdańsk 2023? zdaj się na profesjonalistę

Dofinansowanie z Urzędu Pracy na założenie działalności niewątpliwie pomoże wyposażyć Twoją firmę we wszystkie niezbędne narzędzia pracy i promocji. Jednak sama procedura i papirologia zniechęca nie jedną osobą  przed złożeniem wniosku o dotacje z PUP na otwarcie działalności.

Nieskorzystanie z dofinansowania 35 000 jest dużym błędem – nawet mimo trudności formalnych i merytorycznych.

Jeśli boisz się, czy uda Ci się zdobyć dofinansowanie PUP Gdańsk 2023, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać fundusze na start działalności gospodarczej.

Nie wiesz jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie dofinansowania na otwarcie firmy?  Skontaktuj się z nami.

Tylko w ubiegłym roku pozyskaliśmy ponad 4 500 000,00 zł funduszy na założenie i rozwój firm.

Zaufały nam setki klientówsprawdź OPINIE

pomożemy

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt

Preferujesz treści w formie audio i wideo? Odwiedź nas na youtube.com