Wsparcie w starcie 2024: pożyczka na podjęcie działalności gospodarczej

Wśród wielu możliwości finansowania założenia działalności gospodarczej znajdziesz także instrumenty zwrotne. Należy do nich Rządowy Program Wsparcie w starcie 2024. To ciekawa alternatywa m.in. dla wysoko wyspecjalizowanych branż, czy e-commerce.

Preferencyjna pożyczka na podjęcie działalności gospodarczej: kto może uzyskać

Preferencyjna pożyczka Wsparcie w starcie kierowana jest dla następujących grup:

 • przede wszystkim studentów ostatniego roku (studia pierwszego jak i drugiego stopnia, czy jednolitych),
 • co więcej dla absolwentów szkół i uczelni wyższych, którzy pozostają bez pracy do czterech lat od ukończenia szkoły albo uzyskania tytułu,
 • oczywiście dla osób bezrobotnych, które zarejestrowane są w Powiatowym Urzędzie Pracy,
 • co więcej dla opiekunów osób niepełnosprawnych.

Wsparcie w starcie największe zalety programu.

Przede wszystkim należy podkreślić, że jest to jedna z najszybciej dostępnych form finansowania startu działalności gospodarczych w 2024 roku. Z reguły decyzje o przyznaniu preferencyjnej pożyczki Wsparcie w starcie 2024 otrzymasz w ciągu 14 do 30 dni od złożenia wniosku o finansowanie.

Kolejnym bardzo istotnym elementem wpływającym na atrakcyjność tego instrumentu jest możliwość zabezpieczenia tej pożyczki różnorodnymi zabezpieczeniami. W przeciwieństwie do dotacji z Urzędu Pracy, program ma jednolite warunki dostępu i możliwości w kwestii wyboru form zabezpieczenia. Między innymi dostępne są takie instrumenty zabezpieczania jak:

 • przede wszystkim poręczeni osób fizycznych,
 • hipoteka na nieruchomości,
 • także blokada na rachunku bankowym,
 • czy zastaw na ruchomościach

Program Wsparcie w starcie 2024 realizowany jest na terenie całej Polski przez lokalnych operatorów. Wykaz tych instytucji znajdziesz na stronie BGK.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem dla osób, które planują dalszy rozwój swojej działalności gospodarczej poprzez tworzenie nowych miejsc pracy jest możliwość umorzenia części pierwotnej pożyczki wsparcie w starcie 2024. Warunkiem umorzenia preferencyjnej pożyczki na założenie firmy jest ubiegania się o kolejną pożyczkę z BGK na stworzenie miejsca pracy.

Wsparcie w starcie 2024 najlepsze warunki finansowania na założenie działalności

Program Wsparcie w starcie 2024 posiada wysoce preferencyjne warunki finansowania startu dla twojej działalności gospodarczej.

Jeżeli zamierzasz biegać się o preferencyjną pożyczkę to możesz liczyć na następujące warunki kredytowe:

 • przede wszystkim oprocentowanie wynosi poniżej 2,00 proc,
 • stałe oprocentowanie na cały okres kredytowania,
 • dodatkowo możliwość rozłożenia na 7 lat spłaty kredytu,
 • możliwa karencja w spłacie nawet przez pierwsze 12 miesięcy.

Wsparcie w starcie: maksymalna wartość pożyczki

Pewnie zastanowisz się Ile wynosi maksymalna kwota pożyczki Wsparcie w starcie. Oczywiście zależy na przed od przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce. Górna granica pożyczki została wyznaczona jako dwudziestokrotność tej kwoty. Aktualnie możesz ubiegać się o ponad
140 000 zł preferencyjnej pożyczki na start.

Czy pożyczkę wsparcie starcie można spłacić wcześniej?

Pożyczkę Wsparcie w starcie 2024 można spłacić wcześniej. Nie sugeruję robić tego wcześniej niż po pierwszych 12 miesiącach. W innym wypadku będziesz zobowiązany do zwrotu uzyskanych korzyści czyli różnicy w oprocentowaniu między programem a warunkami rynkowymi.

Czy mogę połączyć Wsparcie w starcie z dofinansowaniem z Urzędu Pracy

Dofinansowanie z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej nie może być łączone z innym preferencyjnym finansowaniem tego samego celu, między innymi wsparcie starcie.

Czy można utworzyć spółkę z pożyczką wsparcie w starcie

Jest to jeden z nielicznych przypadków, w którym możesz otworzyć spółkę cywilną zarówno z drugą osobą, która będzie się ubiegała o to finansowanie jak i osobą w ogóle nie związaną z tym programem.

Kiedy założysz firmę z programem wsparcie w starcie 2024

Dopiero gdy lokalny pośrednik poinformuje Cię o pozytywnym rozpatrzeniu twojego wniosku o preferencyjną pożyczkę Wsparcie w starcie. Firmę musisz otworzyć najpóźniej w dniu podpisania umowy o preferencyjną pożyczkę.

Co można kupić z Rządowego Programu Wsparcie w starcie

Preferencyjna pożyczka na założenie działalności pozwoli Ci na zakupy inwestycyjne w środki trwałe, oprogramowanie, reklamę. Dodatkowo możesz pokryć część kosztów bieżących w ciągu pierwszych 6 miesięcy działalności.

jak pozyskać pożyczkę na otwarcie działalności? zaufaj profesjonaliście

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod pożyczkę na założenie firmy, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać fundusze na start działalności gospodarczej.

Nie wiesz jak zdobyć Wsparcie w Starcie?  Skontaktuj się z nami.

Zaufały nam setki klientówsprawdź OPINIE

pomożemy

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt

Preferujesz treści w formie audio i wideo? Odwiedź nas na youtube.com