biznesplan fotowoltaika

Biznesplan fotowoltaika

Dochód pasywny jest tym czego szukasz. Potrzebujesz inwestycji, która przynosi pewny zwrot przez dłuższy czas? Posiadasz nadwyżki finansowe, które chcesz przeznaczyć na ten cel? Jeśli tak to na pewno analizowałeś możliwość inwestycji jaką jest fotowoltaika.

Farma fotowoltaiczna zapewnienia Tobie określonych i stałych dochód co miesiąc przez wiele lat.

Bez względu na formę finansowania tej inwestycji OZE, którymi mogą być:

 • po pierwsze, oszczędności,
 • dalej, kredyty komercyjne,
 • co więcej pożyczki unijne z preferencyjnym oprocentowaniem

poznaj kluczowe czynniki inwestycji OZE

Farma fotowoltaiczna – pomysł na własny biznes

Co należy sprawdzić zanim powstanie farma fotowoltaiczna?

Nie każdy potencjalny inwestor jest świadomy kosztów i wielkości przychodów, dlatego należy poruszyć następujące kwestie:

 • przede wszystkim bezpośrednie sąsiedztwo i możliwość przeprowadzenia inwestycji OZE, w tym powierzchnia działek, charakter gruntów, warunki klimatyczne obszaru,
 • następnie należy sprawdzić, czy Twoja inwestycja jest rentowna?
 • jeśli jest odpowiedź brzmi tak, to czy zapewnia odpowiednią wysokość dochodu. Analiza rentowności powinna odbyć się w porównaniu do innych instrumentów rynkowych,
 • dalej, jakie koszty towarzyszą inwestycji w tym oprocentowanie kredytów.

Opracowanie tych zagadnień jest kluczowe dla bezpieczeństwa przystąpienia do inwestycji w Odnawialne Źródła Energii. Wymaga także znajomości charakteru branży, rozwiązań technicznych.

Biznesplan elektrowni fotowoltaicznej

Co zrobić jeśli nie posiadasz takiej wiedzy bądź czasu na opracowania pod biznesplan inwestycji?

Przygotowuję biznesplany farm fotowoltaicznych z należytą starannością, na bazie danych rynkowych i statystycznych, co podnosi walory merytoryczne podczas oceny dokumentów pod katem oceny planowanej inwestycji.

W ramach tej usługi przygotowuję profesjonalnie dla Ciebie wymagany dokument z zachowaniem wszystkim wymogów.

Opłacalność farmy fotowoltaicznej

Przygotowane przeze mnie biznesplany:

 • w wszechstronny sposób przedstawiają Twój plan inwestycyjny,
 • analizują obecny i przyszły rynek,
 • zakładają różne warianty (pesymistyczny i optymistyczny).

Jak sfinansować farmę fotowoltaiczną

Biznesplan farny PV jest nieodłączny przy ubieganiu się o :

 • pożyczki unijne OZE,
 • kredyty inwestycyjne,
 • finansowanie z funduszy inwestycyjnych.

Farma fotowoltaiczna za i przeciw

Dzięki współpracy ze mną zyskasz:

 • odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące analizy rentowności przedsięwzięcia,
 • profesjonalny biznesplan inwestycji, który jest wymaganym  załącznikiem do kredytu inwestycyjnego, pożyczki unijnej lub funduszu inwestycyjnego,
 • gwarancję jakości,
 • brak obaw przed błędami.

Realizacja trwa od siedmiu do czternastu dni.

Zapraszam do kontaktu

OPINIE KLIENTÓW:

Anna N. Ś.

Perfekcyjne podejście do klienta. Odpowiedź na każde nurtujące pytanie. Bardzo dobry kontakt. Polecam w 100%

Mateusz J.

Pełen profesjonalizm, niesamowite podejście do sprawy, Jan rozwiewa każde wątpliwości. Jednym słowem POLECAM!!! 

Patrycjja G.

Krótko i na temat: Profesjonalizm w każdym calu – przez duże „P”!!! Janek rozwiał każdą moją wątpliwość i zawsze znalazł czas, aby wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie pojawiające się pytania. Satysfakcja ze współpracy 100%!

Karolina O.

Zdecydowanie polecam ?? , profesjonalnie i zawsze w kontakcie , co się bardzo ceni . Decyzja końcowa w Urzędzie rozpatrzona pozytywnie , wiec same plusy . Od siebie jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJE ??

Valentina Karolina Dz.

Rewelacyjna współpraca, która zaowocowała dotacją na rozpoczęcie działalności gospodarczej! Tak komfortowo z nikim mi się jeszcze nie współpracowało. Pełen profesjonalizm w skompletowaniu dokumentacji i na płaszczyźnie merytorycznej wniosku? Szybkie odpowiedzi na milion zadawanych pytań i obaw. Polecam!?

Karolina Z.

Cóż mogę powiedzieć:) chyba najlepszą reklamą firmy jest to, że?? wniosek do PUP był napisany perfekcyjnie?kontakt w trakcie tworzenia wniosku, pierwsza klasa?dofinansowanie zostało przyznane, a ja spełniłam swoje marzenie i prowadzę własną firmę.

Karol P.

Profesjonalne przygotowanie dokumentacji w krótkim czasie, kontakt o każdej porze, odpowiedz na każde zadane pytanie, serdecznie polecam.

Sebastian L.

polecam wszystko ładnie profesjonalnie przygotowane ja jedyne co musiałem zrobić to podpisać i podać na jaki sprzęt potrzebuje dofinansowanie polecam

Marlena F.

RPolecam Janka super kontakt pomoże o każdej porze dnia i tygodnia gdy liczy się czas reaguje natychmiastowo żeby zdążyć z wnioskiem mówię tu dotacji z PUP skuteczność 100% jeszcze raz Polecam i Pozdrawiam Karol F

Emilka R.

Polecam każdemu kto poszukuje wparcia przy przygotowaniu dokumentacji do wniosku o dofinansowanie! Sprawna komunikacja, wyczerpujące odpowiedzi na każde pytanie, kompleksowe przygotowanie dokumentów, a przede wszystkim skuteczna współpraca!!!

Kinga B.

Z całego serca polecam Pana Jana. Profesjonalny, cierpliwy, a przede wszystkim skuteczny. Odbierał każdy mój telefon, cierpliwie tłumaczył i odpowiadał na pytania. Cała dokumentacja została przygotowana perfekcyjnie i na czas . Dofinasowanie otrzymałam bez żadnego problemu. Jeszcze raz bardzo polecam !!!!!!

Krzsysztof B.

Serdecznie polecam wszystkim którzy chcą uzyskać pomoc przy opracowaniu wniosku o dofinansowanie. Jan wszystko dokładnie wytłumaczył, ocenił szanse i wyznaczył drogę dalszej współpracy – wszystko rzetelnie, sprawnie, szybko i na czas. I co najważniejsze zapewniony stały kontakt, szybkie odpowiedzi i pomoc nawet w weekand gdzie nie wszyscy mają czas. Dofinansowanie otrzymałem, dlatego też polecam współpracę z Janem wszystkim tym którzy tak jak ja nie mają za dużej wiedzy w tej dziedzinie, a także tym którzy chcą upewnić się że wszystko zrobili w sposób poprawny.

Mateusz K.

Serdecznie polecam usługi Janka??Biznes plan został przygotowany bardzo szybko a jednocześnie niezwykle profesjonalnie (i skutecznie?). Dodatkowo z Jankiem jest bardzo dobry kontakt i ogromne wsparcie z jego strony. Janek rozwiał wszystkie moje wątpliwości. Polecam!

Mariusz R.

Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu, polecam w 100%! ?

Łukasz K.

Rewelacyjna współpraca. Szybkie działanie, błyskawiczny kontakt i oczywiście 100 % skuteczności. Polecam !

Michał H.

Szczerze polecam usługi firmy Biz Planner. Skorzystałem drugi raz i ponownie się nie zawiodłem. Szybki kontakt, fachowa obsługa, rzeczowe objaśnienie wszystkich kwestii i formalności oraz przystępna cena to wszystko sprawia, że Biz Planner jest godny polecenia dla każdego. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc przy realizacji projektu i do usłyszenia przy kolejnym przedsięwzięciu ?

Tagi: BIZNESPLAN FOTOWOLTAIKA, FARMA FOTOWOLTAICZNA, BIZNESPLANY POD FIRMĘ, JAK NAPISAĆ BIZNESPLAN, JAK PRZYGOTOWAĆ BIZNESPLAN, OZE, ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII, DOCHÓD PASYWNY, INWESTYCJA, BIZNESPLAN, BIZNESPLANY, BIZNES PLAN, BIZNES PLANY, FUNDUSZE UNIJNE, INNOWACYJNA GOSPODARKA jak sfinansować farmę fotowoltaiczną, opłacalność farmy fotowoltaicznej