dofinansowanie unijne urząd pracy

Dofinansowanie z urzędu pracy / dofinansowanie PFRON

W Polsce mamy naprawdę wielu przedsiębiorczych i kreatywnych ludzi, którzy chcą spróbować swoich sił w biznesie. Ich pomysły często zderzają się jednak z jednym (dosyć znaczącym) problemem jakim jest brak odpowiednich funduszy na rozpoczęcie przedsięwzięcia gospodarczego.

Nie jest to jednak problem, którego nie można pokonać. Sposoby te pokazuję w treściach mojego bloga. Jednym z nich, którzy przybliżyłem jest właśnie dofinansowanie z Urzędu Pracy.

Dofinansowanie PUP

Wszelkie aspekty techniczne dotyczące tych Funduszy Europejskich znajdziesz pod tym linkiem.

Podobne wsparcie w rozpoczęciu działalności gospodarczej mogą otrzymać także osoby niepełnosprawne. Chodzi w tym wypadku o dofinansowanie PFRON.

Dotacja z urzędu pracy: ile trzeba być bezrobotnym

Niektóre Urzędy Pracy wprowadzają w naborach dodatkowe punkty za staż na bezrobociu, natomiast nie ma odgórnej wytycznej w tym zakresie. Dofinansowanie z PUP może być przyznane osobie, która złożyła wniosek zaraz po rejestracji w Urzędzie Pracy.

Dofinansowanie PUP a vat

Temat nie raz pojawia się w rozmowach z klientami. Poświęciłem temu osobny wpis na moim blogu, do którego Cię zaprasza (wejdź w dotacja z urzędu pracy a vat).

Dotacja z Urzędu Pracy na co można przeznaczyć

Część, która interesuje wszystkich, czyli na co dofinansowanie z urzędu pracy możesz przeznaczyć. Każdy Urząd Pracy ma swoją politykę w kwestii kosztów kwalifikowalnych. Występuje jednak pewna powtarzalność, którą zaraz przybliżę.

Uogólniając można przyjąć, że dofinansowanie PUP dla bezrobotnych można przeznaczyć na:

 • po pierwsze środki trwałe (bez ograniczeń)
 • następnie promocje (z reguły między 10-30 proc. kwoty dofinansowania),
 • co więcej, środki do dalszej odsprzedaży (między 20-50 proc. kwoty dotacji),
 • a także konsultacje m.in. prawne (do 10 proc. kwoty dofinansowania).

Z reguły dofinansowanie z urzędu pracy na otwarcie działalności jest kierowane na na zakup nowych przedmiotów. W niektórych wyjątkach po wskazaniu racjonalnego uzasadnienia mogą zgodzić się na zakup używanego środka trwałego.

Dotacja z Urzędu Pracy kwota

Dofinansowanie PUP będzie mieścić się w stałych widełkach kwotowych. Dotacja z Urzędu Pracy dla bezzwrotnego zależy od przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Dofinansowanie z urzędy pracy dla bezrobotnego na założenie firmy waha się pomiędzy 4-krotnością, a 6-krotnością tej kwoty.

Widełki tego dofinansowania dla bezrobotnych obecnie (2024) mieszczą się w przedziale ok. 16.000,00 – 43.000,00 zł.

Dofinansowanie dla osób niepełnosprawnych jest zdecydowanie wyższe – od sześciokrotności do piętnastokrotności przeciętnego wynagrodzenia.

Jak dostać dofinansowanie z Urzędu Pracy

Wszystkie aspekty techniczne w kwestii dofinansowania z Urzędu Pracy przedstawiłem w serii wpisów na blogu.

Jak pewnie już wiesz zajmuje się zawodowo przygotowywaniem wniosków, biznesplanów i pozostałej dokumentacji dotyczących dofinansowań, m.in. także z Urzędu Pracy, PFRON.

Ww. dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej to stosunkowo szybka ścieżka do otrzymania funduszy na start. Wiąże się jednak z koniecznością sporządzenia merytorycznie poprawnej dokumentacji.

Przygotowuję ją zawsze z należytą starannością, na bazie danych rynkowych i statystycznych, co podnosi walory merytoryczne podczas oceny dokumentów aplikacyjnych.

W ramach tej usługi profesjonalnie przygotowuję dla Ciebie:

 • przede wszystkim wniosek o dofinansowanie,
 • także biznesplan pod dofinansowanie z Urzędu Pracy,
 • także pozostałe wymagane załączniki.

Przygotowane przeze mnie dokumenty związane z dofinansowaniem są zawsze merytorycznie poprawne, napisane zrozumiałym językiem i pomogą Tobie otrzymać możliwie najwyższą punktację dla Twojego przedsięwzięcia.

Dotacje z Urzędu Pracy dla bezrobotnych: zdaj się na profesjonalistę

Dzięki współpracy ze mną sprawnie i bez niepotrzebnego stresu przejdziesz przez cały proces starania się o dotacje z Urzędu Pracy dla bezrobotnych, a także dofinansowania dla osób niepełnosprawnych PFRON.

Każda przygotowywana przeze mnie dokumentacja jest szyta na miarę tylko dla Twojego biznesu.

Dzięki współpracy ze mną zyskasz:

 • możliwość uzyskania pieniędzy na rozpoczęcie działalności lub jej rozwinięcie,
 • szybkie wypełnienie dokumentów,
 • fachowy biznesplan ,
 • gwarancję jakości,
 • brak obaw przed błędami,
 • wolną głowę od stresu,
 • wolny czas.

Przygotowane dokumenty maksymalizują szansę na pozytywną ocenę Twojego pomysłu w naborze o dofinansowanie, jednak musisz pamiętać, że odbywają się one w trybie konkursowym. Zdarzyć się może, że ze względu na wyśrubowane kryteria punktacji Twój pomysł nie zostanie zaakceptowany do dofinansowania pomimo całej poprawności. Nie martw się, dokumenty o dofinansowanie przygotowane przeze mnie mogą być wykorzystane w każdym kolejnym naborze.

Zapraszam do kontaktu

Realizacja trwa z reguły od dwóch do czterech dni.

Cena: od 800,00 zł.

OPINIE KLIENTÓW:

Anna N. Ś.

Perfekcyjne podejście do klienta. Odpowiedź na każde nurtujące pytanie. Bardzo dobry kontakt. Polecam w 100%

Mateusz J.

Pełen profesjonalizm, niesamowite podejście do sprawy, Jan rozwiewa każde wątpliwości. Jednym słowem POLECAM!!! 

Patrycjja G.

Krótko i na temat: Profesjonalizm w każdym calu – przez duże „P”!!! Janek rozwiał każdą moją wątpliwość i zawsze znalazł czas, aby wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie pojawiające się pytania. Satysfakcja ze współpracy 100%!

Karolina O.

Zdecydowanie polecam ?? , profesjonalnie i zawsze w kontakcie , co się bardzo ceni . Decyzja końcowa w Urzędzie rozpatrzona pozytywnie , wiec same plusy . Od siebie jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJE ??

Valentina Karolina Dz.

Rewelacyjna współpraca, która zaowocowała dotacją na rozpoczęcie działalności gospodarczej! Tak komfortowo z nikim mi się jeszcze nie współpracowało. Pełen profesjonalizm w skompletowaniu dokumentacji i na płaszczyźnie merytorycznej wniosku? Szybkie odpowiedzi na milion zadawanych pytań i obaw. Polecam!?

Karolina Z.

Cóż mogę powiedzieć:) chyba najlepszą reklamą firmy jest to, że?? wniosek do PUP był napisany perfekcyjnie?kontakt w trakcie tworzenia wniosku, pierwsza klasa?dofinansowanie zostało przyznane, a ja spełniłam swoje marzenie i prowadzę własną firmę.

Karol P.

Profesjonalne przygotowanie dokumentacji w krótkim czasie, kontakt o każdej porze, odpowiedz na każde zadane pytanie, serdecznie polecam.

Sebastian L.

polecam wszystko ładnie profesjonalnie przygotowane ja jedyne co musiałem zrobić to podpisać i podać na jaki sprzęt potrzebuje dofinansowanie polecam

Marlena F.

RPolecam Janka super kontakt pomoże o każdej porze dnia i tygodnia gdy liczy się czas reaguje natychmiastowo żeby zdążyć z wnioskiem mówię tu dotacji z PUP skuteczność 100% jeszcze raz Polecam i Pozdrawiam Karol F

Emilka R.

Polecam każdemu kto poszukuje wparcia przy przygotowaniu dokumentacji do wniosku o dofinansowanie! Sprawna komunikacja, wyczerpujące odpowiedzi na każde pytanie, kompleksowe przygotowanie dokumentów, a przede wszystkim skuteczna współpraca!!!

Kinga B.

Z całego serca polecam Pana Jana. Profesjonalny, cierpliwy, a przede wszystkim skuteczny. Odbierał każdy mój telefon, cierpliwie tłumaczył i odpowiadał na pytania. Cała dokumentacja została przygotowana perfekcyjnie i na czas . Dofinasowanie otrzymałam bez żadnego problemu. Jeszcze raz bardzo polecam !!!!!!

Krzsysztof B.

Serdecznie polecam wszystkim którzy chcą uzyskać pomoc przy opracowaniu wniosku o dofinansowanie. Jan wszystko dokładnie wytłumaczył, ocenił szanse i wyznaczył drogę dalszej współpracy – wszystko rzetelnie, sprawnie, szybko i na czas. I co najważniejsze zapewniony stały kontakt, szybkie odpowiedzi i pomoc nawet w weekand gdzie nie wszyscy mają czas. Dofinansowanie otrzymałem, dlatego też polecam współpracę z Janem wszystkim tym którzy tak jak ja nie mają za dużej wiedzy w tej dziedzinie, a także tym którzy chcą upewnić się że wszystko zrobili w sposób poprawny.

Mateusz K.

Serdecznie polecam usługi Janka??Biznes plan został przygotowany bardzo szybko a jednocześnie niezwykle profesjonalnie (i skutecznie?). Dodatkowo z Jankiem jest bardzo dobry kontakt i ogromne wsparcie z jego strony. Janek rozwiał wszystkie moje wątpliwości. Polecam!

Mariusz R.

Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu, polecam w 100%! ?

Łukasz K.

Rewelacyjna współpraca. Szybkie działanie, błyskawiczny kontakt i oczywiście 100 % skuteczności. Polecam !

Michał H.

Szczerze polecam usługi firmy Biz Planner. Skorzystałem drugi raz i ponownie się nie zawiodłem. Szybki kontakt, fachowa obsługa, rzeczowe objaśnienie wszystkich kwestii i formalności oraz przystępna cena to wszystko sprawia, że Biz Planner jest godny polecenia dla każdego. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc przy realizacji projektu i do usłyszenia przy kolejnym przedsięwzięciu ?

Tagi: Dofinansowanie z Urzędu Pracy / Dofinansowanie PFRON, Dofinansowanie na założenie firmy z PFRON, Dofinansowanie na założenie firmy z Urzędu Pracy, Biz Planner Dotacje, dofinansowanie z pup, dofinansowanie z urzędu pracy, dofinansowanie z urzędu pracy dla bezrobotnych, dofinansowanie z urzędu pracy dla samozatrudnionych, dotacja z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności, dofinansowanie z urzędu pracy dla bezrobotnych na założenie firmy, dofinansowanie z urzędu pracy dla firm, dofinansowanie z urzędu pracy a vat, dotacja z urzędu pracy a vat, dofinansowanie z urzędu pracy na otwarcie działalności, jak dostać dofinansowanie z urzędu pracy, na co dofinansowanie z urzędu pracy, na co dotacje z urzędu pracy, dotacja z urzędu pracy na co można przeznaczyć, dotacja z urzędu pracy dla bezrobotnego, dotacje z urzędu pracy dla bezrobotnych, dotacja z urzędu pracy ile trzeba być bezrobotnym, dotacja z urzędu pracy kwota, Dofinansowanie PUP