premia na pozarolniczą działalność

Premia na pozarolniczą działalność

W nawiązaniu ostatnich zmian w regulaminie podziałania premia na pozarolniczą działalność zdecydowałem się poświęcić temu dofinansowaniu osobną część na stronie. Zamieszczam przydatne informacje na temat naborów na poddziałanie Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej PROW 2014-2020.

Premia ARiMR: Jaka kwota w tym roku?

Do tej pory premia na pozarolniczą działalność do 2018 roku wynosiła 100.000,00 zł.
Jednak ze względu na stosunkowe małe zainteresowanie ze strony potencjalnych beneficjentów (tylko 2,5 tysiąca złożonych wniosków w 2018), kwotę premii na pozarolniczą działalność podniesiono nawet do 250.000,00 zł.

Poniżej przedstawiam Tobie możliwe wartości wsparcia:

 • dla samozatrudnienia dofinansowanie ARiMR 150.000,00 zł,
 • utworzenie jednego dodatkowego miejsca pracy (poza twoim) dotacja 200.000,00 zł,
 • utworzenie dodatkowych 2 lub więcej miejsc pracy fundusze europejskie 250.000,00 zł.

Premia na pozarolniczą działalność gospodarcza: Kto może składać wniosek?

Wytyczne odnośnie kandydatów w porównaniu do 2018 roku zostały poluźnione. Po premie na pozarolniczą działalność mogą ubiegać się:

 • osoby fizyczne (min. 18 lat) – rolnik, jego małżonek lub nawet domownik rolnika, jeśli podlega m.in. ubezpieczeniu społecznemu rolników (KRUS) w pełnym zakresie bez przerw od minimum 12 miesięcy na dzień poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. Poprzednio obowiązek obejmował aż 24 miesiące.
 • beneficjenci albo ich małżonkowie korzystający z poddziałania „Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi”.

Dotacja KRUS: Ważne

Na 24 miesiące poprzedzające złożenie wniosku w naborze premia na pozarolniczą działalność z ARiMR nie możesz być wpisany do CEIDG. Dotyczy to także ewidencji prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego obowiązaną do prowadzenia odpowiedniego typu szkół i placówek publicznych.

Dodatkowo na premię na pozarolniczą działalność nie mogą liczyć także osoby, które są wspólnikami spółki wpisanej do Krajowego Rejestru Sądowego. Wykluczeni są także  beneficjenci programów:

 • „Premie dla młodych rolników” na lata 2014-2020 lub
 • „Restrukturyzacja małych gospodarstw” na lata 2014-2020, lub
 • „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” na lata 2007-2013, lub
 • „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” na lata 2007-2013.

Premia na rozpoczęcie pozarolniczej działalności: Warunek wielkości miejscowości

Premia na działalność pozarolniczą możesz uzyskać jeśli gospodarstwo, z którym jesteś związany, znajduje się w miejscowości w gminie: wiejskiej, wiejsko-miejskiej lub miejskiej (z wyłączeniem miast, miejscowości powyżej 5 tys. mieszkańców).

Jaka wielkość gospodarstwa pozwala składać wniosek i biznesplan?

Poluźnione przepisy zniosły wymóg, który odcinał dostęp do tej dotacji wielu osobom. Poprzednio trzeba było wykazać wielkość ekonomiczną gospodarstwa do 15.000,00 euro. Teraz więksi rolnicy mogą być beneficjentami tego programu.

Dotacje na otwarcie działalności pozarolniczej: jaką firmę otworzyć?

Zakres dopuszczalnych działalności jest bardzo szeroki i możesz go odszukać tutaj: lista PKD

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej punkty

Przepisy z 2018 wniosły wiele zmian dotyczących punktacji. Oczywiście na korzyść beneficjentów. W naborze z zeszłego roku minimum potrzebne do wstępnej akceptacji wniosku wynosiło 4 pkt.
Co zwiększa punkty i szanse na dofinansowanie?
O to lista:

 • 1 pkt – gdy masz niż 40 lat,
 • 2 pkt – gdy Twój projekt jest innowacyjny na terenie gminy (ARiMR publikuje zestawienie innowacyjnych PKD. Dodatkowo trzeba opisać innowacyjność),
 • 2 pkt – jeśli jesteś beneficjentem programu „płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa”
 • do 2 pkt –odpowiedni wskaźnik bezrobocia dla Twojego powiatu (dane statystyczne),
 • 5 – 7 pkt – jeżeli biznesplan przewiduje utworzenie od 2 do 3 i więcej miejsc pracy na okres 2 lat od daty II płatności.
 • 3 pkt – posiadasz odpowiednie kwalifikacje zawodowe.

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej: przeznaczenie

Nie ma wprost wskazanych wytycznych w regulaminie dotyczących tej kwestii. Jednak sam biznesplan ma w swoich drukach informacje na ten temat.
Premia ARiMR można przeznaczyć tylko na nowe maszyny, urządzenia, środki transportu oraz wyposażenia. Wydatki w środki trwałe musi wynosić minimum 70 proc. kwoty pomocy.

Zapraszam do kontaktu

Średni czas potrzebny na sporządzenie dokumentacji wynosi 7-14 dni.

Cena: ustalana indywidualnie.

BIZ PLANNER DOTACJE, FIRMA KTÓREJ ZAUFAŁY SETKI KLIENTÓW W POLSCE

Prężnie działamy od wielu lat. Zobacz więcej informacji na nasz temat (tutaj).

Doświadczenia i wiedza zdobywana latami procentują każdego roku.

Rocznie pomagamy setkom klientów w całym kraju zdobywając dla nich fundusze (dotacje na założenie firmy).

Poznaj opinie i oceny na temat usług Biz Planner Dotacje, znajdziesz je tutaj.

Zyskaj

 • po pierwsze, gwarancję jakości,
 • także, brak obaw przed błędami,
 • co więcej, wolną głowę od stresu,
 • także wolny czas.

Premia na rozpoczęcie pozarolniczej działalności: pomoc

Przygotowane dokumenty maksymalizują szansę na pozytywną ocenę Twojego pomysłu w naborze o dofinansowanie, jednak musisz pamiętać, że odbywają się one w trybie konkursowym. Zdarzyć się może, że ze względu na wyśrubowane kryteria punktacji Twój pomysł nie zostanie zaakceptowany do dofinansowania pomimo całej poprawności. Nie martw się, dokumenty o dofinansowanie przygotowane przeze mnie mogą być wykorzystane w każdym kolejnym naborze.

Realizacja indywidualna

Zapraszam do kontaktu

OPINIE KLIENTÓW:

Anna N. Ś.

Perfekcyjne podejście do klienta. Odpowiedź na każde nurtujące pytanie. Bardzo dobry kontakt. Polecam w 100%

Mateusz J.

Pełen profesjonalizm, niesamowite podejście do sprawy, Jan rozwiewa każde wątpliwości. Jednym słowem POLECAM!!! 

Patrycjja G.

Krótko i na temat: Profesjonalizm w każdym calu – przez duże „P”!!! Janek rozwiał każdą moją wątpliwość i zawsze znalazł czas, aby wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie pojawiające się pytania. Satysfakcja ze współpracy 100%!

Karolina O.

Zdecydowanie polecam ?? , profesjonalnie i zawsze w kontakcie , co się bardzo ceni . Decyzja końcowa w Urzędzie rozpatrzona pozytywnie , wiec same plusy . Od siebie jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJE ??

Valentina Karolina Dz.

Rewelacyjna współpraca, która zaowocowała dotacją na rozpoczęcie działalności gospodarczej! Tak komfortowo z nikim mi się jeszcze nie współpracowało. Pełen profesjonalizm w skompletowaniu dokumentacji i na płaszczyźnie merytorycznej wniosku? Szybkie odpowiedzi na milion zadawanych pytań i obaw. Polecam!?

Karolina Z.

Cóż mogę powiedzieć:) chyba najlepszą reklamą firmy jest to, że?? wniosek do PUP był napisany perfekcyjnie?kontakt w trakcie tworzenia wniosku, pierwsza klasa?dofinansowanie zostało przyznane, a ja spełniłam swoje marzenie i prowadzę własną firmę.

Karol P.

Profesjonalne przygotowanie dokumentacji w krótkim czasie, kontakt o każdej porze, odpowiedz na każde zadane pytanie, serdecznie polecam.

Sebastian L.

polecam wszystko ładnie profesjonalnie przygotowane ja jedyne co musiałem zrobić to podpisać i podać na jaki sprzęt potrzebuje dofinansowanie polecam

Marlena F.

RPolecam Janka super kontakt pomoże o każdej porze dnia i tygodnia gdy liczy się czas reaguje natychmiastowo żeby zdążyć z wnioskiem mówię tu dotacji z PUP skuteczność 100% jeszcze raz Polecam i Pozdrawiam Karol F

Emilka R.

Polecam każdemu kto poszukuje wparcia przy przygotowaniu dokumentacji do wniosku o dofinansowanie! Sprawna komunikacja, wyczerpujące odpowiedzi na każde pytanie, kompleksowe przygotowanie dokumentów, a przede wszystkim skuteczna współpraca!!!

Kinga B.

Z całego serca polecam Pana Jana. Profesjonalny, cierpliwy, a przede wszystkim skuteczny. Odbierał każdy mój telefon, cierpliwie tłumaczył i odpowiadał na pytania. Cała dokumentacja została przygotowana perfekcyjnie i na czas . Dofinasowanie otrzymałam bez żadnego problemu. Jeszcze raz bardzo polecam !!!!!!

Krzsysztof B.

Serdecznie polecam wszystkim którzy chcą uzyskać pomoc przy opracowaniu wniosku o dofinansowanie. Jan wszystko dokładnie wytłumaczył, ocenił szanse i wyznaczył drogę dalszej współpracy – wszystko rzetelnie, sprawnie, szybko i na czas. I co najważniejsze zapewniony stały kontakt, szybkie odpowiedzi i pomoc nawet w weekand gdzie nie wszyscy mają czas. Dofinansowanie otrzymałem, dlatego też polecam współpracę z Janem wszystkim tym którzy tak jak ja nie mają za dużej wiedzy w tej dziedzinie, a także tym którzy chcą upewnić się że wszystko zrobili w sposób poprawny.

Mateusz K.

Serdecznie polecam usługi Janka??Biznes plan został przygotowany bardzo szybko a jednocześnie niezwykle profesjonalnie (i skutecznie?). Dodatkowo z Jankiem jest bardzo dobry kontakt i ogromne wsparcie z jego strony. Janek rozwiał wszystkie moje wątpliwości. Polecam!

Mariusz R.

Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu, polecam w 100%! ?

Łukasz K.

Rewelacyjna współpraca. Szybkie działanie, błyskawiczny kontakt i oczywiście 100 % skuteczności. Polecam !

Michał H.

Szczerze polecam usługi firmy Biz Planner. Skorzystałem drugi raz i ponownie się nie zawiodłem. Szybki kontakt, fachowa obsługa, rzeczowe objaśnienie wszystkich kwestii i formalności oraz przystępna cena to wszystko sprawia, że Biz Planner jest godny polecenia dla każdego. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc przy realizacji projektu i do usłyszenia przy kolejnym przedsięwzięciu ?

tagi: Dofinansowania Unijne na założenie działalności gospodarczej, Biz Planner, Premia na pozarolniczą działalność, Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej, Premia ARiMR, Dotacja na rozpoczęcie pozarolniczej działalności