biznesplany dla firm

Biznesplany dla firm

W tej części mojej strony chciałbym przedstawić Ci dokument, który będzie niezbędny przy ubieganiu się o wszelkiego rodzaju źródła długoterminowego kapitału zewnętrznego. Są nimi właśnie biznesplany dla firm.

W ramach oferowanych przeze mnie usług przygotowuję profesjonalny dokument, który przydatny jest praktycznie w każdym momencie cyklu życia Twojej obecnej jak i przyszłej firmy.

Biznesplan firmy jest obszernym dokumentem planistycznym, który bada opłacalności samego przedsięwzięcia inwestycyjnego, czy pomysłu zawiązania działalności gospodarczej.

Biznesplan funkcje i zadania

W zależności od docelowego przeznaczenia dokumentu biznesplan i jego elementy będą różniły się od siebie.

Przygotowane przeze mnie biznesplany dla firm:

 • przede wszystkim w wszechstronny sposób przedstawiają Twój plan inwestycyjny,
 • dodatkowo przedstawią wpływ przedsięwzięcia na sytuację firmy,
 • co więcej analizują obecny i przyszły rynek,
 • także zakładają różne warianty (pesymistyczny i optymistyczny).

Biznesplan dla kogo i po co

Najczęściej moimi Zleceniodawcami są:

 • przede wszystkim, deweloperzy (biznesplan inwestycji deweloperskiej),
 • co więcej przyszli beneficjenci dotacji unijnych (biznesplan pod dotacje),
 • także pozostałe firmy (biznesplan do banku i dla inwestorów zewnętrznych).

Biznesplan i jego funkcje

Dlaczego biznesplan jest ważny? Przygotowany przeze mnie biznesplan będzie przewodnikiem dla Twojej działalności, który:

 • po pierwsze, wytyczy jasne cele,
 • co więcej sposoby realizacji misji Twojej firmy,
 • także pomoże uzyskać środki na Twoją działalność (m.in. Fundusze Europejskie, kredyty bankowe, fundusze inwestycyjne).

Biznesplan z czego się składa

Opis przedsięwzięcia – niewątpliwie kluczem do otrzymana finansowania jest dobry pomysł, który daje racjonalne podstawy inwestycji opisanej w biznesplanie.

Doświadczenie osób zarządzających – instytucje nie inwestują w pomysły, inwestują w ludzi. Podmioty te chcą mieć pewność, że przekazane Tobie środki będą wydatkowe przez osobę z branżową wiedzą i doświadczaniem, dlatego biznesplan musi opisywać te zagadnienie.

Rynek docelowy– biznesplan omawia kluczowego klienta lub ich grupy. Potrzeb i wymagań, które charakteryzują dane grupę odbiorców.

Marketing- w tej sekcji biznesplanu znajduje się opis sposobów dotarcia do docelowych klientów. Ukazane w tej części są m.in. plan sprzedaży na rynku docelowym, a także typy działań potrzebne do zrealizowania celu.

Analiza SWOT – narzędzie biznesplanu związane z analizą marketingową i konkurencji. Stanowi podstawową metodę analizy Twojego pomysłu na działalność, czy inwestycję.

Konkurenci – ta część biznesplanu wskazuje z kim przyjdzie Twojej firmie rywalizować o klientów. Poprzez odpowiednie opisanie Twoich przewag nad rywalami rynkowymi wskażę czemu to co oferuje Twoja firma jest/będzie lepsze od konkurencyjnych produktów lub usług.

Informacje finansowe- nieodłączny element każdego biznesplanu, przedstawiający efekty materialne Twojego pomysłu. Wszystkie prognozy będą przygotowane z zachowaniem wszelkich zasad i wytycznych ustawy o rachunkowości. Bilans, rachunek zysków i strat, rachunek przepływów pieniężnych zostaną skonstruowane w wariancie optymistycznym i pesymistycznym w wymaganej przez instytucje zewnętrzną perspektywie czasu.

Biznesplan do banku i nie tylko

Biznesplan jest nieodłączny przy ubieganiu się o :

 • przede wszystkim pożyczki na start (także tych na preferencyjnych warunkach)
 • dalej, kredyty inwestycyjne,
 • co więcej, dotacje UE,
 • także finansowanie z funduszy inwestycyjnych.

Biznesplan inwestycji i nie tylko

Pamiętaj o tym, że przygotowany przeze mnie biznesplan może rosnąć razem z Twoją firmą poprzez jego aktualizację na bieżąco, tak aby stanowił aktywne narzędzie planowania wzrostu Twojej firmy.

Biznesplan dla firm: jak nawiązać kontakt i zacząć współpracę?

Proste: napisz maila lub zadzwoń

Prężnie działamy od wielu lat. Zobacz więcej informacji na nasz temat (tutaj).

Doświadczenia i wiedza zdobywana latami procentują każdego roku.

Rocznie pomagamy setkom klientów w całym kraju zdobywając dla nich fundusze (biznesplan do banku i nie tylko).

Poznaj opinie i oceny na temat usług Biz Planner Biznesplany dla firm, znajdziesz je tutaj.

Przedstawione case study pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.

Przygotowanie dokumentu (biznesplan dla firmy) zajmuje od tygodnia czasu wzwyż. Wszystko zależy od przeznaczenia tego dokumentu, złożoności pomysłu i instytucji, która go wymaga.

Cena: indywidualne ustalana (od 1.000,00 zł)

 

OPINIE KLIENTÓW:

Anna N. Ś.

Perfekcyjne podejście do klienta. Odpowiedź na każde nurtujące pytanie. Bardzo dobry kontakt. Polecam w 100%

Mateusz J.

Pełen profesjonalizm, niesamowite podejście do sprawy, Jan rozwiewa każde wątpliwości. Jednym słowem POLECAM!!! 

Patrycjja G.

Krótko i na temat: Profesjonalizm w każdym calu – przez duże „P”!!! Janek rozwiał każdą moją wątpliwość i zawsze znalazł czas, aby wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie pojawiające się pytania. Satysfakcja ze współpracy 100%!

Karolina O.

Zdecydowanie polecam ?? , profesjonalnie i zawsze w kontakcie , co się bardzo ceni . Decyzja końcowa w Urzędzie rozpatrzona pozytywnie , wiec same plusy . Od siebie jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJE ??

Valentina Karolina Dz.

Rewelacyjna współpraca, która zaowocowała dotacją na rozpoczęcie działalności gospodarczej! Tak komfortowo z nikim mi się jeszcze nie współpracowało. Pełen profesjonalizm w skompletowaniu dokumentacji i na płaszczyźnie merytorycznej wniosku? Szybkie odpowiedzi na milion zadawanych pytań i obaw. Polecam!?

Karolina Z.

Cóż mogę powiedzieć:) chyba najlepszą reklamą firmy jest to, że?? wniosek do PUP był napisany perfekcyjnie?kontakt w trakcie tworzenia wniosku, pierwsza klasa?dofinansowanie zostało przyznane, a ja spełniłam swoje marzenie i prowadzę własną firmę.

Karol P.

Profesjonalne przygotowanie dokumentacji w krótkim czasie, kontakt o każdej porze, odpowiedz na każde zadane pytanie, serdecznie polecam.

Sebastian L.

polecam wszystko ładnie profesjonalnie przygotowane ja jedyne co musiałem zrobić to podpisać i podać na jaki sprzęt potrzebuje dofinansowanie polecam

Marlena F.

RPolecam Janka super kontakt pomoże o każdej porze dnia i tygodnia gdy liczy się czas reaguje natychmiastowo żeby zdążyć z wnioskiem mówię tu dotacji z PUP skuteczność 100% jeszcze raz Polecam i Pozdrawiam Karol F

Emilka R.

Polecam każdemu kto poszukuje wparcia przy przygotowaniu dokumentacji do wniosku o dofinansowanie! Sprawna komunikacja, wyczerpujące odpowiedzi na każde pytanie, kompleksowe przygotowanie dokumentów, a przede wszystkim skuteczna współpraca!!!

Kinga B.

Z całego serca polecam Pana Jana. Profesjonalny, cierpliwy, a przede wszystkim skuteczny. Odbierał każdy mój telefon, cierpliwie tłumaczył i odpowiadał na pytania. Cała dokumentacja została przygotowana perfekcyjnie i na czas . Dofinasowanie otrzymałam bez żadnego problemu. Jeszcze raz bardzo polecam !!!!!!

Krzsysztof B.

Serdecznie polecam wszystkim którzy chcą uzyskać pomoc przy opracowaniu wniosku o dofinansowanie. Jan wszystko dokładnie wytłumaczył, ocenił szanse i wyznaczył drogę dalszej współpracy – wszystko rzetelnie, sprawnie, szybko i na czas. I co najważniejsze zapewniony stały kontakt, szybkie odpowiedzi i pomoc nawet w weekand gdzie nie wszyscy mają czas. Dofinansowanie otrzymałem, dlatego też polecam współpracę z Janem wszystkim tym którzy tak jak ja nie mają za dużej wiedzy w tej dziedzinie, a także tym którzy chcą upewnić się że wszystko zrobili w sposób poprawny.

Mateusz K.

Serdecznie polecam usługi Janka??Biznes plan został przygotowany bardzo szybko a jednocześnie niezwykle profesjonalnie (i skutecznie?). Dodatkowo z Jankiem jest bardzo dobry kontakt i ogromne wsparcie z jego strony. Janek rozwiał wszystkie moje wątpliwości. Polecam!

Mariusz R.

Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu, polecam w 100%! ?

Łukasz K.

Rewelacyjna współpraca. Szybkie działanie, błyskawiczny kontakt i oczywiście 100 % skuteczności. Polecam !

Michał H.

Szczerze polecam usługi firmy Biz Planner. Skorzystałem drugi raz i ponownie się nie zawiodłem. Szybki kontakt, fachowa obsługa, rzeczowe objaśnienie wszystkich kwestii i formalności oraz przystępna cena to wszystko sprawia, że Biz Planner jest godny polecenia dla każdego. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc przy realizacji projektu i do usłyszenia przy kolejnym przedsięwzięciu ?

Tagi: Biznesplany dla firm, biznesplany na założenie działalności gospodarczej, biznesplany pod firmę, biznesplany do Urzędu Pracy. Biznes plan, Jak napisać biznesplan, Jak przygotować biznesplan, biznesplan dotacja pup, biznes plan do urzędu pracy. Biznesplan na dotacje unijne, Jak zrobić biznes plan pod dotację unijną, Biznesplan inwestycji deweloperskiej, Biznesplan do banku