dofinansowanie unijne urząd pracy

Dofinansowanie unijne na założenie działalności gospodarczej

Oprócz wymienionych na stronie dotacji ( dofinansowanie Urząd Pracy, PFRONLGD) istnieje jeszcze jedna ścieżka pod dofinansowanie unijne na założenie działalności. Środki te podchodzą z Regionalnych Projektów Operacyjnych.

Dotacje Unijne: jakie cele i terminy

Dofinansowanie z unii europejskiej ma na celu m.in. wspieranie przedsiębiorczość lokalnej i minimalizowanie bezrobocia na danym obszarze.

Nabory wniosków przeprowadzane są cyklicznie, a wstępne zakwalifikowanie do nich wiąże się z przejściem dalszego procesu szkoleniowego. Efektem końcowym jest biznesplan na dotacje i wniosek o dofinansowanie na założenie firmy.

Wsparcie założenia działalności gospodarczej jest formie dotacji, a projekty współfinansowane są Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS).

Dotacje unijne dla firm jednoosobowych

Dotacje z unii europejskiej przewidziane są dla różnych grup społecznych. Potencjalnymi Beneficjentami są bezrobotni, których najczęściej można podzielić na następujące grupy osób:

  • po pierwsze, do 30 roku życia,
  • dalej, powyżej 50 roku życia,
  • także długotrwale bezrobotne,
  • co więcej, z niepełnosprawnościami itp.

Warunki kwalifikacyjne kandydatka są podobne jak w przypadku dofinansowanie PUP.

Dofinansowanie dla nowych firm z Unii: przebieg procesu

Przebieg aplikacji o dofinansowanie na założenie firmy można podzielić na:

  • pierwsza rekrutacja – wypełnienie wstępnego krótkiego biznesplanu i wniosku, w którym opisywany jest kandydat i jego pomysł na jego firmę,
  • dalej szkolenia z zakresu przedsiębiorczości, podatków, podstaw rachunkowości, przepisów prawa pracy itp.,
  • na koniec: biznesplan na dotacje oraz wniosek o dofinansowanie działalności gospodarczej, który jest podstawą oceny finalnej wniosku kandydatka.

Dotacje UE na otwarcie firmy

Kwoty jakie możesz uzyskać z dofinansowania są tożsame z tymi, które oferują dotacje z Urzędu Pracy, najczęściej wynoszą od 16.000,00 zł do 29.000,00 zł Jednak z pewną znaczącą różnicą.

Dodatkowo, dofinansowanie UE przewiduje możliwość przyznania wsparcia pomostowego od sześciu miesięcy do nawet roku. Kwoty miesięcznej pomocy wahają się od 1.000,00 do ponad 2.100,00 zł.

Samo przygotowanie biznesplanu nie daje pewności uzyskania dotacji UE. Dlaczego?

Dofinansowanie z Unii Europejskiej

Biznesplan i wniosek muszą być bardzo skrupulatnie opisane, przytaczane dane i obliczenia muszą mieć podstawy statystyczne i rynkowe. Przeważnie tylko sam biznesplan na dotacje zawiera między 50 a 70 stron treści. Co stanowi spore wyzwanie dla osoby, która pierwszy raz przystępuje do pracy nad biznesplanem.

Dotacje unijne: pomoc

Jeśli chcesz zmaksymalizować swoje szanse na otrzymanie tych Funduszy Europejskich skontaktuj się ze mną.

Oferuję kompleksowe przygotowanie takich dokumentów jak: biznesplan na dotacje, wniosek o dofinansowanie na założenie działalności. Dzięki współpracy ze mną oszczędzasz swój czas, który możesz przeznaczyć na planowanie innych aspektów Twojej działalności.

Dodatkowo, przygotowuję biznesplan już na Twoje pierwsze spotkanie indywidualne z Doradcą, dzięki czemu zyskasz pewność, że cały wniosek jest prawidłowo wypełniony.

Jeśli masz informacje odnośnie naboru w Twojej okolicy możesz skontaktować się ze mną. Nakreślimy razem plan działania i bez stresu przejdziesz cały proces aplikacyjny.

Decydując się na moją usługę zyskujesz pewność, że Twój biznesplan i wniosek będą przygotowywane zgodnie z kryteriami zawartymi w regulaminie dotacji.

Zapraszam do kontaktu

Średni czas potrzebny na sporządzenie dokumentacji wynosi ok. 7 dni.

Cena: ustalana indywidualnie

 

OPINIE KLIENTÓW:

Anna N. Ś.

Perfekcyjne podejście do klienta. Odpowiedź na każde nurtujące pytanie. Bardzo dobry kontakt. Polecam w 100%

Mateusz J.

Pełen profesjonalizm, niesamowite podejście do sprawy, Jan rozwiewa każde wątpliwości. Jednym słowem POLECAM!!! 

Patrycjja G.

Krótko i na temat: Profesjonalizm w każdym calu – przez duże „P”!!! Janek rozwiał każdą moją wątpliwość i zawsze znalazł czas, aby wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie pojawiające się pytania. Satysfakcja ze współpracy 100%!

Karolina O.

Zdecydowanie polecam ?? , profesjonalnie i zawsze w kontakcie , co się bardzo ceni . Decyzja końcowa w Urzędzie rozpatrzona pozytywnie , wiec same plusy . Od siebie jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJE ??

Valentina Karolina Dz.

Rewelacyjna współpraca, która zaowocowała dotacją na rozpoczęcie działalności gospodarczej! Tak komfortowo z nikim mi się jeszcze nie współpracowało. Pełen profesjonalizm w skompletowaniu dokumentacji i na płaszczyźnie merytorycznej wniosku? Szybkie odpowiedzi na milion zadawanych pytań i obaw. Polecam!?

Karolina Z.

Cóż mogę powiedzieć:) chyba najlepszą reklamą firmy jest to, że?? wniosek do PUP był napisany perfekcyjnie?kontakt w trakcie tworzenia wniosku, pierwsza klasa?dofinansowanie zostało przyznane, a ja spełniłam swoje marzenie i prowadzę własną firmę.

Karol P.

Profesjonalne przygotowanie dokumentacji w krótkim czasie, kontakt o każdej porze, odpowiedz na każde zadane pytanie, serdecznie polecam.

Sebastian L.

polecam wszystko ładnie profesjonalnie przygotowane ja jedyne co musiałem zrobić to podpisać i podać na jaki sprzęt potrzebuje dofinansowanie polecam

Marlena F.

RPolecam Janka super kontakt pomoże o każdej porze dnia i tygodnia gdy liczy się czas reaguje natychmiastowo żeby zdążyć z wnioskiem mówię tu dotacji z PUP skuteczność 100% jeszcze raz Polecam i Pozdrawiam Karol F

Emilka R.

Polecam każdemu kto poszukuje wparcia przy przygotowaniu dokumentacji do wniosku o dofinansowanie! Sprawna komunikacja, wyczerpujące odpowiedzi na każde pytanie, kompleksowe przygotowanie dokumentów, a przede wszystkim skuteczna współpraca!!!

Kinga B.

Z całego serca polecam Pana Jana. Profesjonalny, cierpliwy, a przede wszystkim skuteczny. Odbierał każdy mój telefon, cierpliwie tłumaczył i odpowiadał na pytania. Cała dokumentacja została przygotowana perfekcyjnie i na czas . Dofinasowanie otrzymałam bez żadnego problemu. Jeszcze raz bardzo polecam !!!!!!

Krzsysztof B.

Serdecznie polecam wszystkim którzy chcą uzyskać pomoc przy opracowaniu wniosku o dofinansowanie. Jan wszystko dokładnie wytłumaczył, ocenił szanse i wyznaczył drogę dalszej współpracy – wszystko rzetelnie, sprawnie, szybko i na czas. I co najważniejsze zapewniony stały kontakt, szybkie odpowiedzi i pomoc nawet w weekand gdzie nie wszyscy mają czas. Dofinansowanie otrzymałem, dlatego też polecam współpracę z Janem wszystkim tym którzy tak jak ja nie mają za dużej wiedzy w tej dziedzinie, a także tym którzy chcą upewnić się że wszystko zrobili w sposób poprawny.

Mateusz K.

Serdecznie polecam usługi Janka??Biznes plan został przygotowany bardzo szybko a jednocześnie niezwykle profesjonalnie (i skutecznie?). Dodatkowo z Jankiem jest bardzo dobry kontakt i ogromne wsparcie z jego strony. Janek rozwiał wszystkie moje wątpliwości. Polecam!

Mariusz R.

Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu, polecam w 100%! ?

Łukasz K.

Rewelacyjna współpraca. Szybkie działanie, błyskawiczny kontakt i oczywiście 100 % skuteczności. Polecam !

Michał H.

Szczerze polecam usługi firmy Biz Planner. Skorzystałem drugi raz i ponownie się nie zawiodłem. Szybki kontakt, fachowa obsługa, rzeczowe objaśnienie wszystkich kwestii i formalności oraz przystępna cena to wszystko sprawia, że Biz Planner jest godny polecenia dla każdego. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc przy realizacji projektu i do usłyszenia przy kolejnym przedsięwzięciu ?

tagi: Dofinansowania Unijne na założenie działalności gospodarczej, Biz Planner Dotacje UE, dotacje na założenie działalności gospodarczej, dotacje na założenie firmy, dotacje unijne, dotacje unijne na otwarcie firmy, dotacje unijne na rozpoczęcie działalności. dotacje na założenie firmy, dotacje unijne dla firmy jednoosobowych, dotacje ue