Dotacje dla osób pracujących 2023

Czy dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej są dostępne tylko dla osób bezrobotnych? Czy osoby pracujące na etacie nie mają szans na pozyskanie dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej? No właśnie nie. Dzisiaj pokażę Ci o jakie dotacje dla osób pracujących 2023 możesz się ubiegać będąc na umowie o pracę, zlecenie czy o dzieło.

Gdzie szukać dofinansowania na start firmy dla osoby pracującej?

Środki na podjęcie działalności gospodarczej przez osobę pracującą dostępne są w Lokalnych Grupach Działania. Są to instytucje, które swoim obszarem wsparcia obejmują kilka- kilkanaście sąsiadujących ze sobą mniejszych gmin ( gminy miejsko-wiejskie, wiejskie).

Obszarem wsparcia LGD są miejscowości do 20 000 mieszkańców. Osoby pracujące mogą ubiegać się o dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej jeżeli są zameldowane (nawet tymczasowo) w takiej miejscowości.

Warto podkreślić także, że w przypadku działalności stacjonarnych punkt obsługi klienta musi mieścić się także w miejscowości objętej oddziaływaniem LGD.

Kiedy osoba pracująca może starać się o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności?

Nabory ogłaszane przez Lokalne Grupy Działania odbywają się z reguły według ustalonego wcześniej harmonogramu. Jednak w przypadku dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej nie możemy liczyć na dużą regularność. Z reguły możliwość składania wniosków o dotacje dla osób pracujących 2023 odbywają się raz na rok, w skrajnych przypadkach nawet raz na dwa lata.

Osoba pracująca na etacie powinna regularnie monitorować ogłoszenia z LGD pod kątem naborów.

Lokalne Grupy Działania upubliczniają takie informacje z reguły dwa tygodnie przed rozpoczęciem naboru.

Po rozpoczęciu naboru, będziesz miał co najmniej dwa tygodnie na założenie dokumentacji na dofinansowanie na założenie działalności gospodarczej przez osobę pracującą.

Jak zdobyć dofinansowanie na otwarcie firmy 2023 przez osobę pracującą

Każde LGD posiada indywidualne kryteria wyboru. W zależności od priorytetów wsparcia LGD przyznaje punkty za spełnienia określonych postulatów. Między innymi, bardzo często oceniana jest innowacyjność i ekologiczność, a także w niektórych przypadkach rozpoczęcie działalności gospodarczej w określonych branżach. Preferowanymi kierunkami są z reguły branże: turystyczne, gastronomiczne, a także wykorzystujące produkty rolne.

Dotacje dla nowych firm 2023: co kupisz

Dofinansowanie na otwarcie firmy dla osoby pracującej dostaniesz na szereg kosztów kwalifikowanych. Przede wszystkim możesz kupić nowe wyposażenie (w postaci maszyn urządzeń), w uzasadnionych przypadkach środki transportu, a także licencje i oprogramowanie. Dodatkowo prace remontowo budowane także będą finansowane z dofinansowania dla osób pracujących.

Dotacje dla osób pracujących 2023: maksymalna kwota dofinansowania

Dotacja LGD przyznawana jest w pewnych widełkach wartościowych. Mieści się między 50 000 a 100 000 zł. To jaka dotacja dla osób pracujących będzie przyznana zależy od kwoty, która będzie widniała ogłoszeniu naboru.

Jeżeli LGD ogłosi w naborze kwotę dla przykładu 75 000 zł to każda osoba bez względu na miejsce rankingowe otrzyma właśnie taką dotację na założenie działalności gospodarczej.

Dotacje na założenie firmy dla pracujących: czy musisz rezygnować z pracy

Dofinansowanie na otwarcie firmy dla osób pracujących 2023 nie będzie wymagało rezygnacji ze stałego zatrudnienia. Natomiast musisz pamiętać, że aby miejsce pracy zaliczyło w programie należy podlegać pełnym ubezpieczeniom ZUS jako przedsiębiorca.

Bezzwrotny dotacje unijne 2023 czego nie sfinansujesz

LGD dotacje 2023 nie pozwolą ci na sfinansowanie kosztów bieżących i używanych środków trwałych.

Dotacje na założenie firmy dla pracujących 2023: jak długo należy prowadzić firmę

Przy dofinansowaniu dla osób pracujących wymóg prowadzenia działalności gospodarczej wynosi dwa lata. Termin ten liczy się od dnia wpływu ostatniej transzy pomocy.

Z reguły od momentu podpisania umowy i założenia działalności gospodarczej do momentu rozliczenia umowy mija między 2,5 a 3 lata.

Czy dotacje na dla osób pracujących są dofinansowaniem bezzwrotnym

Jeżeli wypełnisz wszystkie wymogi dotacji, między innymi sfinansujesz wszystkie wskazane biznesplanie koszty kwalifikowalne, a także będziesz prowadził firmę przez wskazany w umowie okres, to dotacja na założenie działalności gospodarczej dla osób pracujących jest bezzwrotna.

Jak otrzymać dofinansowanie na założenie działalności gospodarczej 2023 ? ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ  

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej 2023, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać dotację na start działalności gospodarczej.

Nie wiesz jaka dotacja na start jest dla Ciebie? Szukasz informacji o aktualnych naborach na dofinansowanie?  Skontaktuj się z nami.

Zaufały nam setki klientówsprawdź OPINIE

pomożemy

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt

Preferujesz treści w formie audio i wideo? Odwiedź nas na youtube.com