Aktualna kwota dofinansowania z Urzędu Pracy

Rok 2024 dla wielu z Was to czas na realizację postanowień dotyczących założenia działalności gospodarczej. Spora część osób zainteresowanych własną firmą będzie właśnie kierowała swoje kroki do Urzędu Pracy, by zdobyć tam dotacje na otwarcie działalności gospodarczej. Jednym z głównych czynników, które powinniście wziąć pod uwagę jest to jaka jest aktualna kwota dofinansowania z Urzędu Pracy?

Ile wynosi aktualna kwota dofinansowania z Urzędu Pracy

To ile wynosi dofinansowanie z Urzędu Pracy 2024 zależy od średniego wynagrodzenia w Polsce. Mimo złych sygnałów płynących z gospodarki, średnia pensja w gospodarce wzrosła.

Dofinansowanie z Urzędu Pracy to maksymalnie aż sześciokrotność średniej pensji.

W związku z tym w nadchodzących miesiącach zweryfikuj ile wynosi dofinansowanie z Urzędu Pracy. Na styczeń 2024 to ponad 43 000,00 zł!

Jak długo obowiązuje kwota dofinansowania PUP 2024

Wskazana przeze mnie kwota będzie obowiązywał do końca sierpnia. Jest to podyktowane kolejną publikacją przeciętnych zarobków podawanych przez Główny Urząd Statystyczny.

Jaka jest aktualna kwota dofinansowania z Urzędu Pracy: jak to wygląda w praktyce

Mimo optymistycznych danych musimy pamiętać, że Powiatowe Urzędy Pracy mają dużą autonomię decyzyjną. Między innymi w wyznaczeniu takich kwestii jak maksymalna kwota dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej 2024. Widełki, w których dyrektorzy Powiatowych urzędów pracy mogą przyznawać dotacje mieszczą się między 4 a 6 krotność przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce.

Aktualna kwota dofinansowania z Urzędu Pracy w Twoim Urzędzie?

W całym kraju występują duże rozbieżności w tej kwestii. Dla przykładu Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku z reguły przyznaje maksymalną kwotę dofinansowania na założenie działalności gospodarczej.  Tak samo jest w PUP Łódź.

Natomiast składając wniosek o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej 2024 w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bydgoszczy do tej pory można było ubiegać się o 25 000 zł na ten cel.

Kto może ubiegać się o Dofinansowanie z urzędu pracy dla bezrobotnych na założenie firmy

Jednorazowe fundusze na rozpoczęcie działalności gospodarczej z Urzędu Pracy może uzyskać wyłącznie osoba bezrobotna zarejestrowana w Pośredniaku. Oprócz samego faktu zarejestrowania osoby bezrobotne muszą spełnić dodatkowe kryteria.

Przede wszystkim nie mogą być karane za przestępstwa w obrocie gospodarczym.

Dodatkowo nie mogły prowadzić działalności gospodarczej przez ostatnie 12 miesięcy przed złożeniem wniosku  o Dofinansowanie z Urzędu Pracy dla bezrobotnych na założenie firmy.

Co więcej nie mogą się równolegle ubiegać o środki z inne Urzędu Pracy na start działalności gospodarczej.

Dodatkowo nie odrzuciły pomocy kierowanych przez Urząd Pracy. między innymi starzy, szkolenia, oferty pracy.

Co można kupić z Dofinansowania z Urzędu Pracy dla bezrobotnych na założenie firmy

Dotacja z Urzędu Pracy może być przeznaczona na zakup środków trwałych. Mówimy tutaj o nowych jaki używanych. W tej kategorii kosztów kwalifikowanych znajduje się wyposażenie, maszyny, urządzenia.

Dofinansowanie z Urzędu Pracy dla bezrobotnych na założenie firmy może być przeznaczone na zakup oprogramowania.

Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej z Urzędu Pracy mogą posłużyć także sfinansowanie podstawowych form marketingu, a także towarów do sprzedaży i materiałów doświadczenia usług.

Dofinansowanie z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności możesz przeznaczyć także na sfinansowanie konsultacji podatkowych/księgowych/prawnych.

Zanim złożysz wniosek o dofinansowanie PUP: sprawdź

Przed złożeniem wniosku jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej zweryfikuj o jaką kwotę możesz ubiegać się w twoim Urzędzie Pracy. Wnioskowanie o wyższą kwotę niż obowiązujące lokalny limit będzie wiązało się albo z koniecznością poprawek albo odrzuceniem twojego wniosku.

Aktualna kwota dofinansowania PUP 2024 będzie dostępna w ogłoszeniu danego naboru, także w regulaminie lub bezpośrednio u twojego doradcy z Pośredniaka.

jak zdobyć dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej 👉 Zdaj się na profesjonalistę

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje na założenie firmy, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać dotację na start działalności gospodarczej.

Nie wiesz jak zdobyć dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej? Szukasz informacji o aktualnych naborach na dofinansowanie?  Skontaktuj się z nami.

Zaufały nam setki klientówsprawdź OPINIE

pomożemy

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt

Preferujesz treści w formie audio i wideo? Odwiedź nas na youtube.com