Czy warto ubiegać się o dofinansowanie z Urzędu Pracy

Jedną z najpopularniejszych form finansowania startu firm w Polsce są fundusze z pośredniaka. Dotacja z PUP z roku na rok rośnie ze względu na zwiększenie średniej płacy w gospodarce. Obecnie w Polsce rośnie inflacja i tym samym grozi nam ryzyko spowolnienia gospodarczego. Czy warto ubiegać się o dofinansowanie z Urzędu Pracy w obliczu tych czynników zewnętrznych?

Czy warto ubiegać się o dofinansowanie z Urzędu Pracy: maksymalna kwota dofinansowania

Ile wynosi maksymalna kwota dofinansowania z Urzędu Pracy? Jest uzależniona jest od przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce. W ostatnich latach z okresu na okres wynagrodzenie to rosło. W związku z tym maksymalna kwota dofinansowania z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności też ulega systematycznemu zwiększeniu. Na chwilę obecną dofinansowanie z Urzędu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej wynosi ponad 40 000 zł.

Czy warto ubiegać się o dofinansowanie z Urzędu Pracy przy tak dużej inflacji? Wzrost kwoty dofinansowania z PUP pokrywa wzrost cen wywołanych inflacją. Można przyjąć że realnie wciąż możemy wyposażyć naszą firmę we wszystkie niezbędne wyposażenia, urządzenia, oprogramowanie, a także podstawowe narzędzia marketingowe.

Jakie zalety ma dofinansowanie z Urzędu Pracy: co kupisz

Każdy Urząd Pracy ma swój wewnętrzny regulamin. W związku z tym mogą występować różnice pomiędzy niektórymi elementami tego dofinansowania na rozpoczęcie działalności.

Jedną z nich jest to na co można wydać dofinansowanie PUP. Uśredniając zapisy z całej Polski dofinansowanie z Urzędu Pracy na założenie działalności możesz przeznaczyć na takie grupy jak:

  • po pierwsze środki trwałe ( maszyny, urządzenia),
  • oprogramowanie,
  • także podstawowe narzędzia marketingowe takie jak scena internetowa czy ulotki,
  • czy towar do sprzedaży lub materiały doświadczenia usług.

Dopuszczalnym przeznaczeniem dofinansowania z Urzędu Pracy jest także pokrycie kosztów konsultacji prawnych, czy podatkowych. Czy warto starać się o dofinansowanie z Urzędu Pracy? W kontekście możliwości jego przeznaczenia, na pewno daje szerokie pole działania i zakupu niezbędnych narzędzi pracy.

Czy warto ubiegać się o dofinansowanie z Urzędu Pracy: kiedy założysz firmę z dofinansowania

Dofinansowanie z Urzędu Pracy to jedna z najszybszych form finansowania startu firmy. Z reguły z reguły wniosek o dofinansowanie do Urzędu Pracy rozpatrywany jest w ciągu 30 do 40 dni.

Szybciej firmę otworzysz jedynie z preferencyjnej pożyczki Wsparcie w starcie. w przypadku pożyczki Wsparcie w starcie wnioski rozpatrywane są od 14 do 30 dni.

Zalety dofinansowania z urzędu pracy: Jak długo musisz prowadzić firmę z dofinansowania PUP

To czy warto ubiegać się o dofinansowanie z Urzędu Pracy uzależnione jest także od szeregu zobowiązań, które trzeba wypełnić. Jednym z nich jest minimalny okres prowadzenia działalności gospodarczej. Więc jak długo musisz prowadzić firmę po otrzymaniu dofinansowania z Urzędu Pracy? Obowiązkowy okres prowadzenia firmy po otrzymaniu dotacji z PUP wynosi 12 miesięcy.

Czy warto starać się o dofinansowanie z PUP: Jakie dokumenty do dofinansowania

Kolejną zaletą dofinansowania z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej jest zakres dodatkowych dokumentów jakie trzeba przedłożyć do wniosku. W porównaniu z innymi dofinansowaniami lista wymaganych załączników do dofinansowania z PUP na rozpoczęcie działalności jest krótsza – nawet trzykrotnie.

Czy warto ubiegać się o dofinansowanie z Urzędu Pracy: jak zabezpieczyć dotacje z PUP

Niestety minusem dofinansowania z Urzędu Pracy jest obowiązek zabezpieczenia tej pomocy. W zależności od Urzędu Pracy mogą być akceptowane różne formy zabezpieczenia:

  • z reguły weksel z poręczeniem lub poręczenie osób fizycznych,
  • także akt o dobrowolnym podaniu się egzekucji,
  • gwarancja bankowa itp.

Obowiązek zabezpieczenia dofinansowania z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej wpływa że część osób nie będzie w stanie ubiegać się o dotacje PUP.

Czy warto starać się o dotacje z Urzędu Pracy: różnorodność zasad

Tak jak wspomniałem na początku, każdy PUP posiada dużą autonomię w zakresie wyznaczania zasad ubiegania się o dofinansowanie z Urzędu Pracy. W niektórych placówkach zasady te są bardzo rygorystyczne i nawet drobne niedopełnienie obowiązków wpływa na skreślenie wniosku z listy.

Dodatkowo każdy z Urzędów Pracy może wymagać innych obowiązkowych załączników na etapie ubiegania się o dofinansowanie PUP. Wpływa to na utrudniony przepływ informacji pomiędzy osobami, które ubiegają się dofinansowanie z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej w innych powiatach.

Czy warto starać się o dofinansowanie z Urzędu Pracy? zdaj się na profesjonalistę

Dofinansowanie z Urzędu Pracy na założenie działalności niewątpliwie pomoże wyposażyć Twoją firmę we wszystkie niezbędne narzędzia pracy i promocji. Jednak sama procedura i papirologia zniechęca nie jedną osobą  przed złożeniem wniosku o dotacje z PUP na otwarcie działalności.

Nieskorzystanie z dofinansowania ponad 40 000 zł jest dużym błędem – nawet mimo trudności formalnych i merytorycznych.

Jeśli boisz się, czy uda Ci się zdobyć dofinansowanie a PUP otwarcie firmy 2024, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać fundusze na start działalności gospodarczej.

Nie wiesz jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie dofinansowania na otwarcie firmy?  Skontaktuj się z nami.

Zaufały nam setki klientówsprawdź OPINIE

pomożemy

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt

Preferujesz treści w formie audio i wideo? Odwiedź nas na youtube.com