Dofinansowanie dla studentów zaocznych

Często trafiają do mnie osoby, które studiują zaocznie. Przedsiębiorcze osoby są zainteresowanie założeniem własnej działalności gospodarczej. Zastanawiają się czy istnieje dofinansowanie dla studentów zaocznych na założenie firmy. Czy mogą ubiegać się o jakieś dodatkowe instrumenty? Jeśli tak to jakie?

Dotacje dla studentów zaocznych: status bezrobotnego

To o jaką dotację może starać się student zaoczony zależy w głównej mierze od jego statusu na rynku pracy. Jednorazowe środki na założenie działalności możemy podzielić na tych studentów, którzy:

  • po pierwsze pracują,
  • a także dla osób bezrobotnych.

Dotacje dla bezrobotnych studentów

Jeżeli studiujesz zaocznie to możesz zarejestrować się w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna. Daje Ci to dostęp do szeregu funduszy UE. Już teraz zdradzę, że jest ich o wiele więcej niż dla osób pracujących.

Student zaoczny jako osoba bezrobotna może ubiegać się o wszystkie dotacje na założenie działalności jakie przysługują bezrobotnym. Są to :

Wszystkie dotacje szczegółowo opisałem we wpisach na Biz Planner Dotacje. Linki do tych treści znajdziesz bezpośrednio ww. nazwach.

Dotacje dla studentów zaocznych: osoby pracujące

Niestety nie mam dla Ciebie optymistycznych wiadomości. Wymienione wcześniej dofinansowanie LGD wyczerpuje możliwości ubiegania się o bezzwrotne środki na założenie działalności dla studentów pracujących. Dodatkowo osoby te nie mogą ubiegać się preferencyjne pożyczki na start takie jak chociażby program Wsparcie w Starcie II.

Na pewno zdajesz sobie już sprawę, że istnieją różne instrumenty wspierania przedsiębiorczości wśród uczących się. Okresów studiów to idealny moment na zakładanie działalności. Dlaczego? Na większości uczelni masz dostęp doświadczeń wiedzy wielu wykładowców. Jest to darmowa wiedza, która możesz zdobyć na konsultacjach, podczas zajęć. Warto już wtedy opracowywać swoje modele biznesowe i próbować swoich sił na rynku.

Jeżeli ten wpis był dla Ciebie wartościowy albo znasz kogoś kto powinien go przeczytać, to będę wdzięczny jeśli podzielisz się z nim tym materiałem. Możesz to zrobić zarówno poprzez słowne polecenie jak także polubienie i udostępnienie treści fanpage lub mojego bloga.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I OTRZYMAJ DOFINANSOWANIE NA START

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie.

Nie wiesz jaka dotacja na start jest dla Ciebie? Szukasz informacji o aktualnych naborach o dofinansowanie?  Skontaktuj się z nami. pomożemy

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt