Dofinansowanie dla studentów

Ostatnio często zwracają się do mnie przedsiębiorczy studenci w poszukiwaniu dofinansowania na założenie działalności. Analizując dostępne na mojej stronie wpisy  szukają dotacji dla siebie. Czy na pewno mają czego szukać? Dofinansowanie na założenie działalności dla studenta  to fakt, czy mit?

Jednorazowe środki na założenie działalności dla studentów

Po pierwsze trzeba rozgraniczyć sytuacje danego studenta. W zależności od tego, czy studiuje dziennie, czy też nie, ma różne możliwości.

Dofinansowanie na firmę dla studenta: dla wszystkich

Zacznijmy od jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności, o które może starać się każdy student. Jest to dofinansowanie z Lokalnych Grup Działania. Szczegóły tego dofinansowania znajdziesz w linku. Regulaminy tych dotacji nie ograniczają szans tylko do osób bezrobotnych, dlatego zarówno jedni jak i drudzy moja o nie wnioskować.

Dotacje na założenie firmy dla studentów dziennych

Tutaj niestety ni mam dla Ciebie dobry wiadomości. Wcześniej wymiona dotacja LGD wyczerpuje możliwości ubiegania się o środki na start firmy dla studentów dziennych. Istnieją natomiast preferencyjne pożyczki na start. O jednej z nich pisałem w moich wpisach.

Dofinansowanie do firm studentów zaocznych

Jeśli student zaoczny jest osobą bezrobotną może starać się o wszystkie dotacje na start jakie przysługują bezrobotnym:

Dofinansowanie dla studentów: wykorzystaj studia

Jak widzisz istnieją różne formy wspierania przedsiębiorczości wśród uczących się. Studia to świetny czas na zakładanie działalności. Dlaczego? Ponieważ na uczelni masz dostęp do wiedzy od Twoich wykładowców. Co więcej jest to wiedza darmowa. Na konsultacjach, czy podczas dyskusji na zajęciach możesz poruszać interesujące Cię zagadnienia z przedsiębiorczości i rozwiązywać swoje problemy.

Jeżeli ten wpis był dla Ciebie wartościowy albo znasz kogoś kto powinien go przeczytać, to będę wdzięczny jeśli podzielisz się z nim tym materiałem. Możesz to zrobić zarówno poprzez słowne polecenie jak także polubienie i udostępnienie treści fanpage lub mojego bloga.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I OTRZYMAJ DOFINANSOWANIE NA START

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznes plan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie.

Nie wiesz jaka dotacja na start jest dla Ciebie? Szukasz informacji o aktualnych naborach o dofinansowanie?  Skontaktuj się z nami. pomożemy

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt