Dotacja dla byłego przedsiębiorcy

Wertując różne możliwości finansowania swojego pomysłu można natknąć się w regulaminach na klauzule dotyczące wpisu w rejestrze przedsiębiorców. Pewnie część z Was zastanawia się, czy w ogóle istnieje dotacja dla byłego przedsiębiorcy? Czy posiadanie wpisu w CEIDG przekreśla Twoją szanse na dofinansowanie? Wszystko zależy od regulaminu oraz Twojej historii.

Dotacja dla byłego przedsiębiorcy: jakie dofinansowanie?

W tym wpisie omówię tę kwestię pod kątem najpopularniejszych dotacji na rozpoczęcie działalności. Mianowicie:

Były przedsiębiorca: dofinansowanie z Urzędu Pracy

W przypadku tej dotacji możesz liczyć na środki na podjęcie działalności jeśli jesteś ex przedsiębiorcą. Jedynym wymogiem jest zakończenie działalności gospodarczej co najmniej 12 miesięcy przed złożeniem wniosku.

Dotacje unijne: ex przedsiębiorca

Pomimo większej kwoty dotacji, które często wynika ze wsparcia pomostowego, wymóg jest ten sam jak w przypadku dofinansowania z Urzędu Pracy.

Dofinansowanie z Lokalnej Grupy Działania

W odróżnieniu od poprzednich dotacji, przy tym wsparciu nie można prowadzić działalności przez 2 lata przed złożeniem wniosku o dofinansowanie. Jest to wymóg bardziej surowy niż w przypadku poprzednio wymienionych form finansowania działalności.

Premia na rozpoczęcie pozarolniczej działalności

Podobnie jak w przypadku dofinansowania z LGD, tutaj także występuje wymóg braku prowadzenia działalności przez co najmniej 24 miesiące poprzedzające dzień złożenia wniosku.

Dotacja dla byłego przedsiębiorcy: o czym pamiętać

Przede wszystkim sprawdź dokładnie od kiedy dokładnie Twoja działalność została zakończona. Informacje te znajdziesz w bazie CEIDG lub REGON. Dodatkowo, miej na uwadze, że data (od której warunkowany jest brak prowadzenia firmy) podawana w zestawieniu z dniem złożenia wniosku, a nie jak większość myśli rozstrzygnięcia dofinansowania. W skrajnych przypadkach może to być rozbieżność nawet kilku miesięcy.

Dofinansowanie dla ex przedsiębiorcy: główny grzech

Wiele osób składając dokumenty lub zgłaszając się do mnie z prośbą o przygotowanie dokumentacji myli pewne zdarzenie, a raczej zdecydowanie je upraszcza. Chodzi o pojęcia: wykreślenie działalności, a zawieszenie. Rzeczywiście zawieszenie firmy po pewnym czasie przechodzi w wykreślenie, ale przed upływem 24 miesięcy nie jest z nim jednoznaczne. Skutkuje to brakiem możliwości startowania o dotacje.

Dofinansowanie dla ex przedsiębiorcy: wada, czy przewaga

Wszystko zależy, od tego jak długo prowadziłeś działalność gospodarczą. Dodatkowo, wpływ na ocenę Twojego CV będzie miała przyczyna, dla której lub przez którą zaprzestałeś ją prowadzić. Z reguły prowadzenie własnej firmy jest wzbogacającym doświadczeniem, które możesz wykorzystać na swoją korzyść.

Dotacja dla byłego przedsiębiorcy: PROŚBA

Jeżeli ten wpis był dla Ciebie wartościowy albo znasz kogoś, kto powinien go przeczytać, to będę wdzięczny, jeśli podzielisz się z nim tym materiałem. Możesz to zrobić zarówno poprzez słowne polecenie jak także polubienie i udostępnienie treści fan page lub mojego bloga.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I UZYSKAJ JEDNORAZOWE ŚRODKI NA ZAŁOŻENIE DZIAŁALNOŚCI

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje na start firmy, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać dotację na start działalności gospodarczej.

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt