Dotacja na samochód Porsche

Jak wiesz, dofinansowanie może być przeznaczone na wiele kosztów kwalifikowalnych. Jednak, czy istnieje szansa na sfinansowanie kosztu kwalifikowalnego w postaci luksusowego samochodu? To zależy. Jak pokażę w dzisiejszym przykładzie, nawet dotacja na samochód Porsche jest możliwa.

Dotacja na samochód Porsche: warunki

Przede wszystkim trzeba zacząć od tego gdzie można takie dofinansowanie otrzymać. Możliwość zakupu używanego pojazdy dają:

Oczywiście poruszam tutaj kwestię dotacji, a nie preferencyjnych pożyczek.

Dodatkowo trzeba przeanalizować lokalne regulaminy dotacji pod katem kosztów kwalifikowalnych. Sprawdź, czy pozwalają sfinansować koszt kwalifiikowalny w postaci samochodu używanego. Jak już wspomniałem w innych wpisach, niektóre wprowadzają ograniczenia procentowe, a niektóre w ogóle zakazują.

Dofinansowanie na luksusowy samochód: co dalej

Jeśli dotacja na start, do której będziesz aplikował:

  • nie określa progów procentowy na zakup używanego pojazdu,
  • a także jest dotacją o większej kwocie (więcej niż 20 000 zł),

Możesz sfinansować zakup droższego samochodu. Oczywiście mówimy tutaj raczej o youngtimerach, których koszt całościowy oscyluje w granicy 30 000 – 50 000.

Klient, z którym współpracowałem planował zakupić Porsche 944 lub model 924. Dodatkowo dysponował odpowiednim wkładem finansowym (ok 18 tys.).

Dotacja na samochód Porsche

Ważny warunek. Nie zapomnij o tym, ze samochód, który kupujesz musi być związany z profilem Twojej działalności. Przede wszystkim musi mieć bezpośredni wpływ na osiąganie przyszłych dochodów.

W przypadku mojego klienta samochód jest bezpośrednio związany z wypożyczaniem go do sesji fotograficznych oraz na śluby dla pary młodej. Wniosek o dotację przygotowaliśmy właśnie z wyraźnym podkreśleniem tego postulatu oraz wzrostu wartości youngtimerów na przestrzeni ostatnich lat.

Dofinansowanie na luksusowy samochód

Ostatecznie nasz klient otrzymał dofinansowanie i prowadzi swój biznes z sukcesami. Czasami koszty kwalifikowalne, które na pierwszy rzut oka wydają się nierealne, możesz sfinansować poprzez dotację. Pamiętaj, że nie jest możliwe zawsze. Sprawdzaj dokładnie regulaminy pod kątem kwoty, którą możesz przeznaczyć na samochód i ograniczeń procentowych.

Jeżeli ten wpis był dla Ciebie wartościowy albo znasz kogoś, kto powinien go przeczytać, to będę wdzięczny, jeśli podzielisz się z nim tym materiałem. Możesz to zrobić zarówno poprzez słowne polecenie jak także polubienie i udostępnienie treści fan page lub mojego bloga.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I OTRZYMAJ DOFINANSOWANIE NA START

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie.

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt