Dotacje z Urzędu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej 2022 częste błędy

Przygotowując dla Was ten materiał spojrzałem na dokumentację PUP oczami osoby, która bez doświadczenia zawodowego i przygotowania merytorycznego zamierza napisać wniosek o dofinansowanie z Urzędu Pracy. Przytoczone punkty pomogą Wam uniknąć pomyłek przy samodzielnym przygotowaniu dokumentacji pod fundusze UE. Wpis Dotacje z Urzędu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej 2022 błędy jest zbiorem tych pułapek, które w mojej ocenie mogą być nie tylko kosztowne dla wnioskodawcy, ale także problematyczne przy przygotowaniu dokumentacji.

Dotacje z Urzędu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej 2022 błędy: NR 1

Błąd wynika głównie z powierzchownego zapoznania się z regulaminem i drukiem wniosku. Często skupiacie się na poleceniach w kolejnych podpunktach bez przeczytania podstawowej instrukcji. Tutaj właśnie kryje się pierwsza pułapka. We wniosku o dotacje z urzędu pracy na podjęcie działalności wszystkie pola muszą być uzupełnione. Jeśli dana część nas nie dotyczy należy wskazać to poprzez napisanie w rubrykach tych słów, skrótu lub postawienie kreski poziomej. Jest to wymóg formalny, który może być łatwo przeoczony przez wnioskodawcę. Niby banalnie proste, a potrafi o tym zapomnieć spora część wnioskodawców i skreślić swoje szanse na dotacje z PUP.

DOFINANSOWANIE Z URZĘDU PRACY: BŁĘDY

Będę powtarzał ten zwrot jak mantrę. Czytajcie uważnie regulamin. Kolejny kardynalny błąd, który w najgorszym wypadku przekreśli wasze szanse na dotacje, a w najlepszym zmniejszy jej wartość. Niewłaściwe przeznaczenie środków z dofinansowania na założenie działalności. W regulaminach lub w treści samego wniosku wskazane jest możliwe wydatkowanie kwoty pomocy. Sprawdź dokładnie te miejsca i przeanalizuj swoją listę zakupową. Podanie do listy wydatków kosztów niekwalifikowanych może przekreślić z marszu Twój wniosek.

DOTACJE Z URZĘDU PRACY NA PODJĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ 2022: BRANŻE ZAKAZANE

Urzędy Pracy przygotowując wnioski o dotacje wpisują w regulaminie te branże, które wg. ich uznania są wykluczone z bardziej lub mniej racjonalnych powodów. I tak np. w Brzesku możesz znaleźć zapis o zakazie finansowania firm sprzątających. Czemu? Nie wiemy, jednak wniosek o tym PKD zostanie od razu odrzucony.

Dofinansowanie z urzędu pracy na podjęcie działalności: WPIS W CEIDG

Przypomnienie dla zapominalskich Wnioskodawców z doświadczeniem w prowadzeniu firmy. Często osoby, które jakiś czas temu zawiesiły działalność chcą spróbować kolejny raz założyć firmę. Tym razem są świadome obecności programów unijnych, do których należy m.in.  dofinansowanie na rozpoczęcie działalności 2022 z Urzędu Pracy. Do 2018 rok przedsiębiorcy, którzy mieli zawieszone działalności przez 2 lata, automatycznie zyskiwali status zamkniętej firmy. Czy jeśli posiadasz status zawieszonej działalności i nigdy nie korzystałeś z dotacji PUP możesz się starać o tą pomoc? Tak, ale przede wszystkim musisz w bazie zmienić wpis. Obecnie istnieje możliwość zamknięcia firmy z datą zawieszenia.

DOTACJA Z URZĘDU PRACY: czy jesteś beneficjentem tej pomocy

Jeśli otrzymałeś już Dotacje z Urzędu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej poprzednio to nie możesz już starać się o kolejną pomoc z tej instytucji.  Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś spróbował innych firm, m.in.:

NAJCZĘSTSZE BŁĘDY DOTACJA PUP 2022: BRAKI W DOKUMENTACH

Twój wniosek może zostać odrzucony jeśli nie dostarczyłeś wszystkich wymaganych w procesie dokumentów. Lista niezbędnych załączników zawsze znajduje się w treści wniosku.

Dotacja z PUP: lokal siedziby FIRMY

Często Powiatowe Urzędy Pracy nie akceptują zarejestrowania działalności gospodarczej w miejscu, w którym działa firma o tym samym kodzie PKD. Jest to istotne, ponieważ często młodzi przedsiębiorcy rejestrują swoje działalności u rodziców. A ci czasami mają firmy. Jest to case study, które często pojawia się w przypadku usług kosmetycznych i fryzjerskich. Chodzi o współdzielone lokalne udostępniane na zasadzie podnajmu.

Dotacje na założenie firmy z Urzędu pracy: na co zwrócić jeszcze uwagę?

Wcześniej zaprezentowane błędy są istotne, i nieoczywiste dla osób po raz pierwszy uzupełniających dokumentację. Nie wyczerpuje to jednak pełnej listy najczęstszych przewinień. Poniżej przedstawię dla Ciebie listę pomniejszych grzechów:

  • przede wszystkim, brak podpisów i parafek we wskazanych miejscach,
  • dalej, kwota dotacji wyższa od przyznanego limitu (czasami Urzędy Pracy akceptują wnioski o mniejsze dotacje),
  • co więcej, nieczytelne uzupełnienie wniosku,
  • także, modyfikacje druku wniosku o dofinansowanie z PUP,
  • brak statusu osoby bezrobotnej przed złożeniem wniosku,
  • na koniec, brak uzasadnienia kosztów kwalifikowalnych – rzeczy planowanych do zakupu z dotacji (nie wszystkie wnioski PUP przewidują uzasadnienia).

POTRZEBUJESZ POMOCY W NAPISANIU WNIOSKU O  dofinansowanie na rozpoczęcie działalności 2022?

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje na start firmy, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać dotację na start działalności gospodarczej.

Nie wiesz jaka dotacja na start jest dla Ciebie? Szukasz informacji o aktualnych naborach na dofinansowanie?  Skontaktuj się z nami.

Zaufały nam setki klientówsprawdź OPINIE

pomożemy

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt

▶ Preferujesz treści w formie audio i wideo? Odwiedź nas na ▶youtube.com