Fundusze unijne na firmę w kryzysie

Wiele osób straciło pracę w związku z koronawirusem. Naturalnym jest, że szukają możliwości znalezienia zajęcia zawodowego, także w postaci samozatrudnienia. Niestety, większość dotacji jest zamrożona, a tylko z nielicznych powiatów docierają informacje, że starczy środków na dofinansowania dla bezrobotnych. Co w takiej sytuacji? Czy nie ma w ogóle szans na znalezienie finansowania działalności? Na pomoc przychodzą fundusze unijne na firmę w kryzysie w postaci preferencyjnych pożyczek na start, m.in. Pierwszy biznes Wsparcie w Starcie II.

Fundusze unijne na firmę w kryzysie: nie dla wszystkich

Nie jest wskazane, żeby o te środki ubiegały się osoby, które chcą tylko spróbować. Zdecydowanie jest to nieracjonalne. Pamiętaj, pożyczkę trzeba zwrócić, dlatego przemyśl pomysł na firmę. Dodatkowo powinieneś mieć doświadczenie i wiedzę kierunkową. W innym wypadku możesz wyrządzić sobie ogromną krzywdę.

Preferencyjne pożyczki unijne na rozpoczęcie działalności

Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II to nisko oprocentowane pożyczki na założenie firmy. Co więcej później pozwalają na sfinansowanie stworzenia miejsc pracy dla osób bezrobotnych.

Fundusze unijne na firmę w kryzysie: dla kogo

Pożyczki unijne na założenie działalności skierowane są głównie do następujących grup:

  • po pierwsze, studenci ostatniego roku studiów,
  • dalej, absolwenci szkoły lub uczelni wyższej (do 4 lat po zakończeniu studiów, także licencjackich),
  • a także bezrobotni (dotyczy to też opiekunów osób niepełnosprawnej).

Preferencyjne pożyczki dla bezrobotnych: na jakich zasadach

Wszystkie składowe tych funduszy unijnych opisałem we wpisie, który możesz znaleźć tutaj.

Ponad 100 tys. na działalność

Kwota pomocy jest zdecydowanie większa od większości dofinansowań na założenie działalności gospodarczej. Kolejna przewagą jest szeroki zakres kosztów kwalifikowalnych. W przeciwieństwie do innych form pomocy możesz otrzymać pożyczkę na spółkę cywilną. Program Wsparcie w Starcie II pozwala także na karencję w spłacie rat kapitałowych nawet przez rok.

POTRZEBUJESZ POMOCY W NAPISANIU BIZNESPLANU?

Nie martw się jeśli nie wiesz uzyskać środki na start i jak uzupełnić wniosek zapraszam

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt