Jak rozliczyć dotację z Urzędu Pracy

Po otrzymaniu wsparcia jakim jest dofinansowanie z Urzędu Pracy, nadchodzi moment wydawania tych środków pod kątem wcześniej zaplanowanych zakupów. Gdy mamy skompletowaną listę wszystkich rzeczy, które planowaliśmy kupić, musimy przejść kolejny etap związany z dofinansowaniem. Chodzi tutaj o to jak rozliczyć dotację z Urzędu Pracy?

Dofinansowanie z Urzędu Pracy: zlicz wydatki

Przede wszystkim najważniejsze jest podsumowanie wydatków. Jeśli okaże się, że wydaliśmy na koszty kwalifikowalne mniej niż zakładaliśmy, możemy złożyć wniosek do PUP o zmianę wydatków. Z reguły Urzędy Pracy nie mają problemów z przyjęciem kolejnych pozycji na liście kosztów kwalifikowalnych. Pamiętaj, żeby zgłosić wniosek przed dokonaniem i opłacaniem takich zakupów. W innym wypadku możesz narazić się na oskarżenie o samowoli.

Jak rozliczyć dotacje z Urzędu Pracy: cała kwota wydana

Jeśli wydaliśmy całe powierzone nam dofinansowanie na rozpoczęcie działalności powinniśmy przygotować wszystkie faktury/rachunki/umowy, które dotyczącą poszczególnych pozycji kosztów kwalifikowalnych.

Następnie przygotowujemy potwierdzenia ich opłacenia, m.in.:

  • po pierwsze, w przypadku faktur online: potwierdzenia bankowe dokonania płatności,
  • następnie, dla faktur opłaconych gotówką: sprawdzamy, czy na dokumentach jest adnotacja „opłacono gotówką”,
  • dla umów kupna/sprzedaży: może być zarówno potwierdzenie przelewu jak i oświadczenie sprzedającego o wpłacie kwoty gotówką.

Dotacja PUP: czy to wszystko

Może się zdarzyć i tak, że Urząd Pracy prosi o przygotowanie ww. zestawienia także w postaci tabeli. To nic innego jak przygotowanie rzeczywiście dokonanych opłat kosztów kwalifikowalnych, których dotacja dla firmy dotyczy. Ma to wygląd pewnego protokołu.

Dofinansowanie na rozpoczęcie działalności: prośba

Jeżeli ten wpis był dla Ciebie wartościowy albo znasz kogoś, kto powinien go przeczytać, to będę wdzięczny, jeśli podzielisz się z nim tym materiałem. Możesz to zrobić zarówno poprzez słowne polecenie jak także polubienie i udostępnienie treści fan page lub mojego bloga.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I UZYSKAJ JEDNORAZOWE ŚRODKI NA ZAŁOŻENIE DZIAŁALNOŚCI

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje na start firmy, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać dotację na start działalności gospodarczej.

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt