Jak zarejestrować się elektronicznie w PUP

Wiele osób, które planowało starać się o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej 2020 z Urzędu Pracy napotyka na problem związany z koronawirusem. Część PUP pracuje dalej i przyjmuje dokumenty m.in. wniosek i biznesplan o dotację na start, poprzez elektroniczne zgłoszenie. Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowanym bezrobotnym nie będziesz mógł złożyć wniosku od razu. Dowiedz się jak rozwiązać ten problem. Po lekturze tego wpisu będzie wiedział jak zarejestrować się elektronicznie w PUP. Zostań w domu i przygotuj wszystko zdalnie.

Dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej z Urzędu Pracy: krok pierwszy

By zarejestrować się w Urzędzie Pracy jako bezrobotny należy przejść przez krok założenia profilu zaufanego. W tym celu przejdź na stronę https://pz.gov.pl/ i stwórz go poprzez wybór opcji „Zarejestruj”.

W formularzu należy wybrać opcję „Banki i inni dostawcy”. Kolejnym krokiem jest wybór banku, który obsługuje Twoje rachunki. Czas rejestracji w zależności od banku może się różnić.

Urząd Pracy rejestracja online: krok dwa

Następnym krokiem jest założenie konta na portalu Praca.gov.pl, tutaj trzeba będzie:

  • po pierwsze, wybrać opcję „Rejestracja konta”,
  • następnie „Rejestruj konto i zweryfikuj przez login.gov.pl”,
  • na końcu, przejdziesz do formularza rejestracyjnego, w którym uzupełnisz m.in. dane osobowe. Przechodzisz przez kolejne okienka formularza uzupełniając dokładnie wszystkie pola.

Jak zarejestrować się elektronicznie w PUP: kolejny krok przed złożeniem wniosku o dotacje

Teraz możesz zarejestrować się w swoim Urzędzie Pracy, żeby w końcu złożyć wniosek o dofinansowanie na założenie działalności gospodarczej. W formularzu jest miejsce na przesłanie odpowiednich dokumentów dotyczących kwalifikacji w postaci skanów. Pamiętaj, że zawartość pliku nie może przekroczyć 1 MB.

Dokładnie uzupełnij swoje kwalifikacje poprzez wskazanie:

  • po pierwsze, wykształcenia,
  • następnie, dodatkowych kursów i szkoleń,
  • także doświadczenia zawodowego.

Rejestracja elektroniczna: zdobądź dofinansowanie z Urzędu Pracy

Po weryfikacji Twojego zgłoszenia będziesz mógł złożyć wniosek o dofinansowanie na założenie działalności gospodarczej 2020 poprzez ten portal. Pamiętaj, jeśli napotkasz na problemy techniczne w panelu portalu widnieje numer do pomoc technicznej. Specjaliści odpowiedzą na Twoje pytania. Sam przyznasz, że odpowiedz na pytanie Jak zarejestrować się elektronicznie w PUP, brzmi „prosto i bez wychodzenia z domu”.

Jeżeli ten wpis był dla Ciebie wartościowy albo znasz kogoś kto powinien go przeczytać, to będę wdzięczny jeśli podzielisz się z nim tym materiałem. Możesz to zrobić zarówno poprzez słowne polecenie jak także polubienie i udostępnienie treści fanpage lub mojego bloga.

DOTACJA NA START: ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I OTRZYMAJ FUNDUSZE NA FIRMĘ

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznes plan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie.

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt