Kto może ubiegać się o dofinansowanie z Urzędu Pracy

Dofinansowanie z Urzędu Pracy to świetne narzędzie do wystartowania biznesu. Obecnie można ubiegać się o ponad 40 000 zł, co skutecznie pozwala zdystansować konkurencję. Jednak nie jest to dotacja dla wszystkich. Dziś dowiesz się kto może ubiegać się o dofinansowanie z Urzędu Pracy.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie z Urzędu Pracy: warunki

Dla kogo dofinansowanie z Urzędu Pracy? Warunki jakie trzeba spełnić to:

  • po pierwsze, uzyskanie statusu osoby bezrobotnej zarejestrowanej w Urzędzie pracy,
  • dodatkowo, nie dostałeś dofinansowania z Urzędu Pracy wcześniej. Pamiętaj, to pomoc TYLKO jednorazowa pomoc.
  • co więcej, nie prowadziłeś firmy przez okres min. 12 miesięcy przed wnioskiem.
  • nie byłeś ukarany za przestępstwa dotyczące obrotu gospodarczego co najmniej min. 2 lata przed złożeniem wniosku o dofinansowanie PUP.
  • także nie odrzuciłeś pomocy, którą kierował do Ciebie Urząd Pracy m.in. w postaci staży, szkoleń i ofert pracy.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie PUP: Dodatkowe obostrzenia

Jak napisałem powyżej, okres karencji bez firmy to min. 12 miesięcy przed złożeniem wniosku. Jednak, czasami PUP wprowadzają wydłużenie tego okresu. Jeżeli planujesz wznowić firmę w tej samej branży co poprzednio, to niektóre Urzędy Pracy wymagają min 24 miesięcznej karencji bez firmy. Spotkałem się też z przypadkami, że dany PUP wymagał nawet 60 miesięcznego okresu karencji dla wznawiających firmy w tej samej branży.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie z Urzędu Pracy: co ze studentami

Studenci studiów dziennych nie mogą ubiegać się o dofinansowanie z Urzędu Pracy, ponieważ nie posiadają statusu osoby bezrobotnej. Natomiast, taki przywilej będzie miał student niestacjonarny, który zarejestruje się w PUP. A więc na pytanie kto może ubiegać się o dofinansowanie, odpowiemy także bezrobotny student niestacjonarny.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie z Urzędu Pracy: czy emeryt może otrzymać dofinansowanie PUP

Obowiązujące wymogi dotyczące dofinansowania z Urzędu Pracy zabraniają emerytom ubiegać się o ten rodzaj funduszy na start.

Dlaczego?

Emeryci zaliczają się to grona osób biernych zawodowo.

Co znaczy?

Nie tworzą w danej chwili zasobów siły roboczej. Czyli że nie pracują oraz jednocześnie nie są bezrobotne, ponieważ otrzymują świadczenia.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie z Urzędu Pracy: zweryfikuj regulamin

Wiesz już kto może ubiegać się o dotacje PUP. Jednak istnieje specyficzny katalog wykluczeń pośrednich. O dofinansowanie z Urzędu Pracy nie może ubiegać się osoba, której małżonek/małżonka prowadzi firmę o tym samym lub bardzo podobnym profilu.

Następne utrudnienia dotyczą przypadku założenia firmy z dofinansowania PUP w lokalu, w którym działa inna firma o tym samym profilu. Urzędy Pracy zabraniają z reguły prowadzenia firmy w lokalach współdzielonych z innymi biznesami, o tych samych kodach PKD.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie PUP? Jak widzisz temat jest bardzo rozległy. Każdy Urząd Pracy ma też dużą autonomię w kreowaniu dodatkowych wykluczeń.

Dlatego musisz bardzo dokładnie sprawdzić regulamin swojego Urzędu Pracy. Czytaj regulamin PUP uważnie, nie zdawaj się na opinie innych bezrobotnych z innych regionów.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie z Urzędu Pracy? zdaj się na profesjonalistę

Dofinansowanie z Urzędu Pracy na założenie działalności niewątpliwie pomoże wyposażyć Twoją firmę we wszystkie niezbędne narzędzia pracy i promocji. Jednak sama procedura i papirologia zniechęca nie jedną osobą  przed złożeniem wniosku o dotacje z PUP na otwarcie działalności.

Nieskorzystanie z dofinansowania ponad 40 000 zł jest dużym błędem – nawet mimo trudności formalnych i merytorycznych.

Jeśli boisz się, czy uda Ci się zdobyć dofinansowanie PUP 2024, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać fundusze na start działalności gospodarczej.

Nie wiesz jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie dofinansowania na otwarcie firmy?  Skontaktuj się z nami.

Tylko w ubiegłym roku pozyskaliśmy ponad 4 500 000,00 zł funduszy na założenie i rozwój firm.

Zaufały nam setki klientówsprawdź OPINIE

pomożemy

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt

Preferujesz treści w formie audio i wideo? Odwiedź nas na youtube.com