Na co można przeznaczyć pieniądze z subwencji

Tarcza antykryzysowa pomogła wielu przedsiębiorcom. Jednym z jej istotnych instrumentów jest subwencja antykryzysowa. Abstrahując od tego, czy kwota pomoc jest wystarczająca, czy nie, warto poświęcić chwilę uwagi nad kluczowymi aspektami pomoc. Na chwilę obecna nie wszyscy przedsiębiorcy zadają sobie pytanie na co można przeznaczyć pieniądze z subwencji.

Subwencja dla firm w ramach tarczy antykryzysowej

Nie będę poświęcał miejsca ani czasu na ponowne przedstawienie subwencji jako elementu tarczy antykryzysowej. Jeśli jeszcze nie wiesz zapraszam do artykuły „tarcza antykryzysowa: subwencje dla firm”.

Na co można przeznaczyć pieniądze z subwencji

Regulamin PFR dosyć jasno przestawia koszty kwalifikowalne tej pomocy. Chodzi tutaj o koszty prowadzenia działalności gospodarczej, m.in.:

  • po pierwsze pensje pracowników,
  • dalej usługi obce,
  • co więcej obsługa finansowania zewnętrznego (m.in. banki),
  • także należności o charakterze publicznoprawnym,
  • następnie nakłady inwestycyjne jak: urządzenia i inne środki potrzebne do prowadzenia działalności gospodarczej.

Istotny jest także fakt, że dzięki tej pomocy możesz nadpłacić kredyt. Jednak nie możesz przeznaczyć więcej niż 25{9fac9bf6d905ddb6fd188952c7c99a5c8505058fc401df17e11e98dce3a40748} subwencji.

Subwencja ryzyko kontroli

Pamiętaj o tym, że PFR może przeprowadzić kontrolę z wydatkowania środków pomocy. Jest to naturalne, ponieważ pomoc ze strony państwa jest duża.

Jeżeli ten wpis był dla Ciebie wartościowy albo znasz kogoś kto powinien go przeczytać, to będę wdzięczny jeśli podzielisz się z nim tym materiałem. Możesz to zrobić zarówno poprzez słowne polecenie jak także polubienie i udostępnienie treści fanpage lub mojego bloga.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I OTRZYMAJ ŚWIADCZENIE ANTYKRYZYSOWE

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić wniosek o świadczenie antykryzysowe, to uspokajam – pomogę Ci.

Chcesz mieć pewność, że Twój wniosek uzyska pomoc zdaj się na mnie.

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt