Największe dotacje na firmę

Potrzebujesz funduszy na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Nie chcesz ich zwracać? Zobacz jakie dotacje na start działalności można uzyskać. Dziś przedstawię Tobie kwoty o jakie można się starać poprzez dostępne formy pomocy. Poznaj największe dotacje na firmę.

Dofinansowanie na założenie działalności z urzędu pracy

Całą specyfikę dofinansowania PUP przedstawiłem w serii wpisów o tej tematyce, która znajdziesz tutaj. Dotacje na start działalności z Urzędu Pracy mieszczą się w przedziale pomiędzy 4-krotnością, a 6-krotnością przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Co więcej nie istnieje jedna ujednolicona wysokość pomocy dla całego kraju. Powiatowe Urzędu Pracy posiadają swoją autonomię w wyznaczaniu tych środków.

Dotacje na rozpoczęcie działalności dla osób niepełnosprawnych

Podobnie jak dofinansowanie dla osób bezrobotnych z Urzędu Pracy, również osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się o fundusze UE na start firmy. Kwota tej pomocy jest wyższa niż w przypadki pomocy dotacje PUP. Nie jest to wciąż najwyższa dotacja na start działalności, wciąż jest pokaźna. Górna granica tych funduszy wynosi aż 15-krotność przeciętnego wynagrodzenia. Co pozwala Ci się ubiegać nawet o ponad 70000 zł. Przeważnie jednak Urzędy decydują się na ogłoszenie naborów na kwoty między 25000 zł a 35000 zł.

Dotacja UE na założenie firmy

Dofinansowanie z Unii zawiera kilka elementów:

  • przede wszystkim: szkolenie grupowe,
  • dalej, indywidualne doradztwo,
  • co więcej, dofinansowanie na firmę (średnio od 25000 zł do 27000 zł),
  • na koniec, wsparcie pomostowe (czasami 2100 zł miesięcznie przez pierwszy rok działalności).

Sumując korzyści finansowe, dotacja na założenie działalności przekracza często 50000 zł.

Największe dotacje na firmę: Lokalne Grupy Działania

Dofinansowanie dla obszarów wiejskich na założenie działalności jest między od 50000, a 100000 zł. W przeciwieństwie do ww. form wsparcia (dofinansowanie na założenie działalności) nie trzeba być osobą bezrobotną. Dla wielu potencjalnych wnioskodawców stanowi to dużą wartość dodaną. Jednak bardzo często osoby bezrobotne zarejestrowane mogą liczyć na dodatkowe punkty w trakcie procesu oceny.

Technicznie dotacje z Lokalnych Grup Działania stanowią najwyższą możliwą formę funduszy UE na start, jednak..

Premia na pozarolniczą działalność, czy będzie w 2021 roku?

Istnieje szansa, na przesunięcie niewykorzystanych funduszy europejskich przeznaczonych dla rolnictwa na lata 2014-2020 właśnie na ten cel. Jeżeli nabory zostaną ogłoszone na 2021 rok wnioskodawcy będą mogli ubiegać się nawet o 250000 zł na start firmy. Wskazane wsparcie to najwyższa kwota dotacji na rozpoczęcie działalności. W zależności od planowanego zatrudnienia możesz ubiegać się o kwoty od 150000 zł do 250000 zł.

Największe dotacje na firmę: PROŚBA

Jeżeli ten wpis był dla Ciebie wartościowy albo znasz kogoś, kto powinien go przeczytać, to będę wdzięczny, jeśli podzielisz się z nim tym materiałem. Możesz to zrobić zarówno poprzez słowne polecenie jak także polubienie i udostępnienie treści fan page lub mojego bloga.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I UZYSKAJ JEDNORAZOWE ŚRODKI NA ZAŁOŻENIE DZIAŁALNOŚCI

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje na start firmy, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać dotację na start działalności gospodarczej.

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt