Pożyczka z Urzędu Pracy: ryzyko kontroli

Wiele firm złożyło wnioski o przyznanie instrumentów antykryzysowych. Po pewnym czasie przychodzi często spóźniona refleksja. Czy pożyczka z Urzędu Pracy rodzi ryzyko kontroli. Nie wszyscy będą mogli spać spokojnie.

Pożyczka z PUP: wątpliwości

Coraz więcej przedsiębiorców zaczyna się zastanawiać nad niejasnościami zawartymi w regulacjach antykryzysowych. Przede wszystkim należy podkreślić, że pożyczka 5000 zł z Urzędu Pracy stanowi fundusze na pokrycie bieżących kosztów działalności. Co oznacza, że nie może być skonsumowana na finansowanie prywatnego życia właściciela.

Do kiedy wydać

Mimo braku  wskazania wprost terminu, wielu prawników jest zdania, że wymogiem jest wydatkowanie tych środków w okresie 3 miesięcy od ich przyznania. Dlaczego? Kwota 5000 zł stanowi maksymalną możliwa do uzyskania pomoc. Jednak zgodnie z regulaminem możesz wnioskować o mniej. Innymi słowy, ustawodawca wymaga od firm świadomości miesięcznych kosztów. Jeśli Twoje koszty działalności w tym okresie nie przekroczą tej kwoty nie powinieneś wnioskować o najwyższą wartość pomocy antykryzysowej.

Pożyczka z Urzędu Pracy ryzyko kontroli

Czy urzędy mają właściwe instrumenty do skontrolowania tak dużej ilości beneficjentów, do których trafiła pożyczka z Urzędu Pracy? Raczej nie. Jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostaną wdrożone mechanizmy kontroli (może wyrywkowej).

Dlatego wszyscy, którzy nie składali jeszcze wniosków powinni przeliczyć, czy wnioskowana kwota nie jest zbyt wysoka.

Tarcza antykryzysowa: wnioski o pożyczkę z Urzędu Pracy

Nie martw się jeśli nie wiesz jak uzyskać pomoc antykryzysową i uzupełnić wniosek. Przygotuję go dla Ciebie od A do Z.

 

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt