Tarcza antykryzysowa dla samozatrudnionych

W walce z COVID19 rząd na bieżąco wdraża kolejne instrumenty mające na celu utrzymać gospodarkę w ryzach. Jest to dobry moment na podsumowanie zebranych informacji. Zobacz co oferuje tarcza antykryzysowa dla samozatrudnionych.

Po pierwsze Zwolnienie ze składek ZUS

Pierwszym wdrożonym instrumentem dla jednoosobowych działalności jest możliwość uzyskania zwolnienia z konieczności opłacania składek ZUS. Odpowiedni wniosek najlepiej jest złożyć poprzez platformę ZUS. Jeśli nie posiadasz profilu zaufanego możesz go założyć praktycznie przez większość banków w tzw. „bankowości internetowej”.

Zwolnienie na chwilę obecna obejmuje 3 miesiące: marzec, kwiecień i maj.

Po drugie dofinansowanie dla jednoosobowych działalności

Wsparcie postojowe może wynieść:

  • przede wszystkim 2080 zł,
  • lub 1300 zł (dla firm rozliczających się na zasadach karty podatkowej)

To dofinansowanie ma pomóc Tobie w zniwelowaniu negatywnych skutków spadku dochodów w związku z COVID19. Wsparcie postojowe przysługuje Ci do 3 razy. Kolejny wniosek możesz złożyć w następnym miesiącu po wpłacie poprzedniego świadczenia.

Ważna kwestia, tarcza antykryzysowa dla samozatrudnionych w ramach postojówki nie jest podstawą do opodatkowania.

Tarcza antykryzysowa: Kolejny instrument

Jednoosobowe działalności gospodarczej mogą starać się także o niskooprocentowana pożyczkę z Urzędu Pracy. Kwota maksymalnej pomocy wynosi 5000 zł. Okres karencji spłaty wynosi 12 miesięcy. Niewątpliwą korzyścią tej pomocy jest możliwość jej umorzenia jeśli utrzymasz działalność gospodarczej przez 3 miesiące od dnia jej wypłaty.

Rozłożenie zaległości US

Jeśli Twoja firma boryka się z problemami finansowymi możesz złożyć wniosek o anulowanie podatku dochodowego. Jeśli masz problemy ze spłatą zaległego podatku, także odsetek za zwłokę i zapłatą opłaty prolongacyjnej, złóż wniosek o umorzenie całości zaległości lub jej cześci.

Jeżeli ten wpis był dla Ciebie wartościowy albo znasz kogoś kto powinien go przeczytać, to będę wdzięczny jeśli podzielisz się z nim tym materiałem. Możesz to zrobić zarówno poprzez słowne polecenie jak także polubienie i udostępnienie treści fanpage lub mojego bloga.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I OTRZYMAJ ŚWIADCZENIE antykryzysowe

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić wniosek o świadczenie antykryzysowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój wniosek uzyska pomoc zdaj się na mnie.

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt