Tarcza antykryzysowa: najczęstsze błędy

Przedsiębiorcy szturmują urzędy pracy i ZUS składając wnioski o przyznanie instrumentów antykryzysowych. Wiele ze złożonych wniosków zostanie cofnięta w celu naniesienia korekt lub uzupełnienia braków. Dowiedz się co zrobić, by nie opóźniać pomocy finansowej dla Twojej firmy. We wpisie Tarcza antykryzysowa: najczęstsze błędy przedstawię listę najpopularniejszych uchybień. Przeczytaj i przestrzegaj.

Tarcza antykryzysowa: najczęstsze błędy: podpis

Obecnie wśród najczęstszych błędów znajduje się brak podpisu. Brak podpisu, w którymkolwiek miejscu spowoduje wszczęcie postępowania wyjaśniającego. Tym samym tracisz cenne dni.

Jeśli jesteś pod kreską i każda złotówka jest na wagę złota sprawdź dokładnie wszystkie strony dokumentów. Taki brak znacznie wydłuża czas na wypłaty postojowego, czy wydanie decyzji o zwolnieniu z opłacania składek ZUS.

Kolejne uchybienia: przychody

Nagminnym błędem jest wpisywanie niepotrzebnych informacji i adnotacji w różnych miejscach wniosków. Czasami osoby bez doświadczenia zamiast podania wynagrodzenia miesięcznego podają np. stawki godzinowe.

Tarcza antykryzysowa: błędny numer rachunku

Kolejnym błędem karygodnym jest omyłkowo podanie błędnego numeru rachunku bankowego. Konsekwencji tej pomyłki opisywać nie muszę.

Tarcza antykryzysowa: najczęstsze błędy, czyli wnioski elektroniczne

Osoby składające wnioski często mylą formę złożenia wniosków. W ich interpretacji wniosek złożony drogą mailową jest tak samo ważny jak ten papierową lub poprzez portale praca.gov.pl lub zus.pl.

Nie jest to właściwe podejście. Każdy wniosek, który trafi w inny sposób niż te, które wymieniłem, jest nieważny. Nie ma znaczenia wtedy poprawność wypełnienia pół.

Wnioski antykryzysowe: czytelność

Choćbyś uzupełnił wszystkie pola właściwie, ale nieczytelnie, Twój wniosek zostanie oddany do uzupełnień. Staraj się zachować staranność uzupełnienia dokumentów. To kluczowy czynnik, które decyduje o terminie wypłaty świadczeń.

Jak widzisz pułapek we wnioskach antykryzysowych jest wiele. Miej na uwadze wszystkie ww. informacje.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I SKORZYSTAJ Z TARCZY ANTYKRYZYSOWEJ

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić wniosek o świadczenia antykryzysowe, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznes plan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie.

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt