ZUS dofinansowanie

Wiele osób zainteresowanych założeniem działalności gospodarczej pytanie mnie o koszty kwalifikowalne. Oczywiście wiele przyszłych przedsiębiorców ma w głowie cała listę planowanych wydatków. Jest to całkiem przyjemna cześć procesu pod tytułem „założenie działalności gospodarczej”. Jednak często na końcu pada pytanie  „ZUS dofinansowanie”

ZUS dofinansowanie – to jak to w końcu jest

Oczywiście osoby niepełnosprawne mogą liczyć na refundację składek ZUS. Pisałem o tym tutaj. Jednak jak dotacje na założenie działalności gospodarczej ustosunkowują się to tego? Odpowiedz, do której Was już przyzwyczaiłem, brzmi „to zależy”

Jakie dofinansowania na start nie finansują ZUS

Zacznijmy od tych dotacji, które nie pozwalają na to. Jest to przede wszystkim dofinansowanie z Urzędu Pracy. Dodatkowo dotacje unijne, które nie przewidują dofinansowania pomostowego, nie pozwalają na finansowanie składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Dodatkowo dotacje z Lokalnych Grup Działania określają ZUS jako koszt niekwalifikowalny.

ZUS dotacje: a co z resztą

Jest też światełko w tunelu. Niektóre dofinansowania na rozpoczęcie działalności pozwalają na pokrycie z dotacji ZUS. Są to:

Wszystkie wyżej przytoczone dotacje na rozpoczęcie działalności opisałem w dedykowanych wpisach.

Jeżeli ten wpis był dla Ciebie wartościowy albo znasz kogoś, kto powinien go przeczytać, to będę wdzięczny, jeśli podzielisz się z nim tym materiałem. Możesz to zrobić zarówno poprzez słowne polecenie jak także polubienie i udostępnienie treści fan page lub mojego bloga.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I OTRZYMAJ DOFINANSOWANIE NA START

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie.

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt