Dofinansowanie na gabinet fizjoterapii

Fizjoterapia to zawód, który ma na celu maksymalizację wydajności, dobrego samopoczucia i jakości życia. W ostatnim czasie występuje spory deficyt na rynku pracy w tej profesjo. Coraz więcej młodych osób myśli o założeniu własnej firmy. Marzy Ci się własny gabinet fizjoterapii? Chcesz pracować ze sportowcami? Brakuje Ci funduszy na drogie wyposażenie? Dzisiaj przedstawię gdzie i jakie dotacje są dostępne dla Twojego biznesu. Dowiedz się jak otrzymać dofinansowanie na gabinet fizjoterapii.

Jak zostać fizjoterapeutą?

Fizjoterapeuta jest wpisany jako zawód medyczny. Jeżeli chcesz go czynnie wykonywać musisz być wpisany do Krajowego Rejestru Fizjoterapeutów, tylko w ten sposób otrzymasz prawo do wykonywaniu zawodu fizjoterapeuty. Fizjoterapeutę, którego prawo wykonywania zawodu stwierdziła Krajowa Rada Fizjoterapeutów, sprawdzisz na stronie KIF

Jeżeli rozpocząłeś edukację w kierunku fizjoterapii po 10/2017 r., to by uzyskać prawo do wykonywania musi:

 • po pierwsze, ukończyć jednolite 5-letnie studia wyższe w zakresie fizjoterapii
 • dodatkowo odbyć 6-miesięczną praktykę zawodową
 • co więcej uzyskać tytuł magistra oraz zdać z wynikiem pozytywnym Państwowy Egzamin Fizjoterapeutyczny (PEF).

Gabinet fizjoterapii: wymagania techniczne

Wymogi dotyczące gabinetu fizjoterapii określają, że w pomieszczeniu wymagane są bezwzględnie,

 • po pierwsze co najmniej jedna umywalka z baterią z ciepłą i zimną wodą,
 • dodatkowo dozownik z mydłem w płynie,
 • także dozownik ze środkiem dezynfekcyjnym,
 • na koniec pojemnik z ręcznikami jednorazowego użycia i pojemnik na zużyte ręczniki.

Wyposażenie gabinetu fizjoterapii

Rozpoczęcie działalności gospodarczej w zakresie fizjoterapii należy dokładnie zaplanować pod katem finansowym. Oprócz wiedzy i umiejętności niezbędne są dosyć duże nakłady na start. Oprócz standardowego wyposażenia takiego jak stół do masażu, warto rozeznać rynek pod katem elektronicznej aparatury. Dlaczego? Przede wszystkim, podniesie jakość Twoich usług o innowacyjne podejście do fizjoterapii. Dodatkowo będzie także stanowić wizytówkę w oczach klienta. Na pewno też zmniejszy wysiłek na daną jednostkę zabiegową.

Dotacja PUP dla fizjoterapeutów

Wszystkie wymogi dotyczące dofinansowania na założenie działalności PUP zaprezentowałem w krótkiej serii wpisów o tej tematyce, która znajdziesz tutaj. Dofinansowanie na rozpoczęcie działalności PUP to pieniądze wypłacane jednorazowe w przedziale 4 a 6-krotnością przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Dotacja dla fizjoterapeuty wyniesie między 16 000 – 30 000 zł. Zgodzę się z Tobą, że profesjonalny gabinet fizjoterapii może kosztować więcej, jednak na start działalności powinno wystarczyć. Dotacja PUP to wsparcie różnie przydzielane na terenie całego kraju. Niektóre Urzędy Pracy przyznają się tylko z maksymalnie 16 000 zł, a inne do 30 000 zł. W większości przypadków jest to wystarczające dofinansowanie na gabinet fizjoterapii.

DOTACJE PFRON na gabinet fizjoterapii

Dofinansowanie na założenie działalności dla osób bezrobotnych z Urzędu Pracy obejmuje wyższe progi kwotowe niż w przypadku pomocy dotacje na firmę PUP. Wnioskodawca może ubiegać się o maksymalnie 15-krotność średniej pensji. Urzędy zazwyczaj przyznają dotacje dla osób niepełnosprawnych od 25 000 zł do 35 000 zł.

DOTACJA UE dla fizjoterapeuty

Dofinansowanie z Unii na gabinet fizjoterapii posiada kilka składowych:

 • po pierwsze: zajęcia grupowe,
 • następnie, konsultacje,
 • dalej, jednorazowe pieniądze na firmę (średnio od 23050 zł do 27000 zł),
 • na koniec, pomostówka (czasami 2100 zł miesięcznie przez pierwszy rok działalności).

Całość korzyści finansowych na założenie gabinetu fizjoterapii przekracza często 50000 zł.

LOKALNE GRUPY DZIAŁANIA

Dofinansowanie dla fizjoterapeutów na obszarach wiejskich mieści się w przedziale 50000, a 100000 zł. Wysokość wsparcia dla danego naboru zależy od lokalnych potrzeb. Lokalne Grupy Działania mogą przyznawać punkty za przynależność do grup defaworyzowanych (m.in. osoby bezrobotne).Technicznie dotacje z Lokalnych Grup Działania stanowią najwyższą możliwą formę funduszy UE na start, jednak..

PREMIA NA POZAROLNICZĄ DZIAŁALNOŚĆ na gabinet fizjoterapii?

W 2021 roku zaplanowany jest nabór na premie na pozarolniczą działalność. Z mojego doświadczenia wynika, że ta forma pomocy zapewnia najwyższe pieniądze na założenie działalności. Przed złożeniem wniosku musisz wykazać się dobrym planowaniem działalności, które przedstawisz w biznesplanie. Możesz ubiegać się o dotacje od 150 000 zł do 250 000 zł w zależności od liczby stworzonych miejsc To największe dofinansowanie na usługi fizjoterapii.

DOTACJE Na gabinet fizjoterapii: prośba

Byłbym wdzięczny za udostępnienie tego wpisu na blogu znajomym i rodzinie. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest kliknięcie jednego z poniższych przycisków udostępniania lub poinformowanie ich . Pomoże to kolejnym osobom zainteresowanym rozpoczęciem działalności. Udostępnij fan page lub mojego bloga.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I UZYSKAJ JEDNORAZOWE ŚRODKI NA ZAŁOŻENIE DZIAŁALNOŚCI

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje na start firmy, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać dotację na start działalności gospodarczej.

Nie wiesz jaka dotacja na start jest dla Ciebie? Szukasz informacji o aktualnych naborach na dofinansowanie? 

Zaufały nam setki klientów, sprawdź OPINIE

Skontaktuj się z nami. pomożemy

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt