Dofinansowanie na firmę sprzątającą

W ostatnich lata zauważalny jest wzrost zapotrzebowania na usługi sprzątające. Rosnąca ilość nieruchomości i wzrost zamożności społeczeństwa to czynniki sprzyjające rozwojowi polskiej branży profesjonalnego utrzymania czystości. Nic więc dziwnego, że przy rozpatrywaniu nowej działalności właśnie ta branża jest często brana pod uwagę jako rentowne przedsięwzięcie. Wyposażenie, które zwiększy automatyzacje jest stosunkowo drogie, dlatego Wnioskodawcy poszukują sposobu jak zdobyć dofinansowanie na firmę sprzątającą.

Jak założyć firmę sprzątającą?

Usługi sprzątające nie wymagają żadnej certyfikacji – mowa o PKD  81.21.Z – niespecjalistyczne sprzątanie budynków i obiektów przemysłowych.

To profesja, która wymaga:

 • przede wszystkim, dokładności,
 • dodatkowo podstawowej znajomości technicznej obsługi wyposażenia,
 • także znajomości zasad i przepisów BHP (pamiętaj o kontakcie z detergentami).

Wyposażenie firmy sprzątającej

Założenie firmy sprzątającej dobrze jest zaplanować pod katem finansowym. Oczywiście można rozpocząć działalność posiadając przysłowiowe dwie ręce, natomiast taka praca będzie na pewno mniej efektywna niż w przypadku wykorzystania maszyn i urządzeń. Nakłady na założenie firmy sprzątającej może wiązać się z wydaniem sporych zasobów gotówkowych. Oprócz standardowego wyposażenia takiego jak mopy, wiadra, warto rozeznać rynek pod katem specjalistycznego wyposażenia takiego jak:

 • po pierwsze, odkurzacze piorące,
 • następnie, ozonator,
 • także parownice,
 • czy maszyny po mycia podłóg.

Dlaczego? Twoja firma sprzątająca zyska na kompleksowości, a co najważniejsze zmniejszy ilość pracy fizycznej. Na pewno w oczach klienta Twoja firma sprzątająca będzie bardziej profesjonalna.

Dotacja PUP na firmę sprzątającą

Wszystkie wymogi dotyczące dofinansowania na założenie działalności PUP zaprezentowałem w krótkiej serii wpisów o tej tematyce, która znajdziesz tutaj. Dofinansowanie na rozpoczęcie działalności PUP to pieniądze wypłacane jednorazowe w przedziale 4 a 6-krotnością przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Dotacja na firmę sprzątającą wyniesie między 16 000 – 30 000 zł. Zgodzę się z Tobą, że profesjonalne wyposażenie sprzątające może kosztować więcej, jednak na start działalności powinno wystarczyć. Dotacja PUP to wsparcie różnie przydzielane na terenie całego kraju. Niektóre Urzędy Pracy przyznają się tylko z maksymalnie 16 000 zł, a inne do 30 000 zł. W większości przypadków jest to wystarczające dofinansowanie na firmę sprzątającą.

DOTACJE PFRON na firmę sprzątającą

Dofinansowanie na założenie działalności dla osób bezrobotnych z Urzędu Pracy obejmuje wyższe progi kwotowe niż w przypadku pomocy dotacje na firmę PUP. Wnioskodawca może ubiegać się o maksymalnie 15-krotność średniej pensji. Urzędy zazwyczaj przyznają dotacje dla osób niepełnosprawnych od 25 000 zł do 35 000 zł.

DOTACJA UE na firmę sprzątającą

Dofinansowanie z Unii na firmę sprzątającą posiada kilka składowych:

 • po pierwsze: zajęcia grupowe,
 • następnie, konsultacje,
 • dalej, jednorazowe pieniądze na firmę (średnio od 23050 zł do 27000 zł),
 • na koniec, pomostówka (czasami 2100 zł miesięcznie przez pierwszy rok działalności).

Całość korzyści finansowych na założenie firmy sprzątającej przekracza często 50000 zł.

LOKALNE GRUPY DZIAŁANIA

Dotacja na firmę sprzątającą na obszarach wiejskich mieści się w przedziale 50000, a 100000 zł. Wysokość wsparcia dla danego naboru zależy od lokalnych potrzeb. Lokalne Grupy Działania mogą przyznawać punkty za przynależność do grup defaworyzowanych (m.in. osoby bezrobotne).Technicznie dotacje z Lokalnych Grup Działania stanowią najwyższą możliwą formę funduszy UE na start, jednak..

PREMIA NA POZAROLNICZĄ DZIAŁALNOŚĆ na firmę sprzątającą?

W 2021 roku zaplanowany jest nabór na premie na pozarolniczą działalność. Z mojego doświadczenia wynika, że ta forma pomocy zapewnia najwyższe pieniądze na założenie działalności. Przed złożeniem wniosku musisz wykazać się dobrym planowaniem działalności, które przedstawisz w biznesplanie. Możesz ubiegać się o dotacje od 150 000 zł do 250 000 zł w zależności od liczby stworzonych miejsc To największe dofinansowanie na usługi sprzątania.

DOTACJE Na firmę sprzątającą: prośba

Byłbym wdzięczny za udostępnienie tego wpisu na blogu znajomym i rodzinie. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest kliknięcie jednego z poniższych przycisków udostępniania lub poinformowanie ich . Pomoże to kolejnym osobom zainteresowanym rozpoczęciem działalności. Udostępnij fan page lub mojego bloga.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I UZYSKAJ JEDNORAZOWE ŚRODKI NA ZAŁOŻENIE DZIAŁALNOŚCI

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje na start firmy, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać dotację na start działalności gospodarczej.

Nie wiesz jaka dotacja na start jest dla Ciebie? Szukasz informacji o aktualnych naborach na dofinansowanie?

Zaufały nam setki klientówsprawdź OPINIE

Skontaktuj się z nami.

pomożemy

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt