Dofinansowanie na gabinet psychologiczny

Pandemia COVID19 wzmogła problemy psychologiczne w całym społeczeństwie. Spora część naszego kraju (8 milionów) zmaga się z różnego rodzaju problemami i zaburzeniami psychologicznymi.  O zawodzie psychologa mówi się w kontekście uzdrawiacza dusz „lekarz dusz”. Jest w tym sporo prawdy. Umiejętność wysłuchania drugiej osoby i rozwiązania ich problemów jest bardzo ceniona na rynku. W połączeniu z trendami rynkowymi nic dziwnego, że coraz więcej specjalistów decyduje się na własną działalność. Jeżeli też należy do grona tych ludzi i brakuje Ci funduszy na drogie wyposażenie to ten artykuł jest dla Ciebie. Dzisiaj przedstawię gdzie i jakie dotacje są dostępne dla Twojego biznesu. Dowiedz się jak otrzymać dofinansowanie na gabinet psychologiczny.

Jak zostać psychologiem?

Psychologiem klinicznym zostaje osoba, która ma ukończoną 5letnią specjalizację dyplomową. W jej skład wchodzą blog podstawowy i szczegółowy, w tym 2 lata staży. Psychoterapeutą może zostać osoba, która posiada tytuł magistra i ukończyła 4-letnią szkołę psychoterapii.

Gabinet psychologiczny: wymagania techniczne

Tutaj dobrym rozwiązaniem na start przeważnie jest własne mieszkanie. Pozwoli to zaoszczędzić środki, które będziemy mogli przeznaczyć na doszkolenie warsztatu zawodowego. Konieczne jest odpowiednie wytłumienie, aby klienci mieli komfort rozmowy.

Wyposażenie gabinetu psychologiczny

Rozpoczęcie działalności gospodarczej w zakresie psychologiczny należy dokładnie zaplanować pod katem finansowym. Oprócz wiedzy i umiejętności niezbędne są dosyć duże nakłady na start. Oprócz standardowego wyposażenia jak fotele warto zainwestować w sprzęt. Dlaczego? Wyposażenie techniczne takie jak :

  • przede wszystkim komputery,
  • także kamery,
  • dodatkowo mikrofon

pozwoli nam przenieść zawód do XXI wieku. Porady nie muszą odbywać się tylko stacjonarnie, a także za pośrednictwem Internetu. Takie podejście do klienta stanowić będzie spory wyróżnik. Na pewno też pozwoli zaoszczędzić czas klientom na dojazdy do gabinetu.

Dotacja PUP dla psychologów

Wszystkie wymogi dotyczące dofinansowania na założenie działalności PUP zaprezentowałem w krótkiej serii wpisów o tej tematyce, która znajdziesz tutaj. Dofinansowanie na rozpoczęcie działalności PUP to pieniądze wypłacane jednorazowe w przedziale 4 a 6-krotnością przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Dotacja dla psychologa wyniesie między 16 000 – 30 000 zł. Zgodzę się z Tobą, że profesjonalny gabinet psychologiczny może kosztować więcej, jednak na start działalności powinno wystarczyć. Dotacja PUP to wsparcie różnie przydzielane na terenie całego kraju. Niektóre Urzędy Pracy przyznają się tylko z maksymalnie 16 000 zł, a inne do 30 000 zł. W większości przypadków jest to wystarczające dofinansowanie na gabinet psychologiczny.

DOTACJE PFRON na gabinet psychologiczny

Dofinansowanie na założenie działalności dla osób bezrobotnych z Urzędu Pracy obejmuje wyższe progi kwotowe niż w przypadku pomocy dotacje na firmę PUP. Wnioskodawca może ubiegać się o maksymalnie 15-krotność średniej pensji. Urzędy zazwyczaj przyznają dotacje dla osób niepełnosprawnych od 25 000 zł do 35 000 zł.

DOTACJA UE dla psychologa

Dofinansowanie z Unii na gabinet psychologiczny posiada kilka składowych:

  • po pierwsze: zajęcia grupowe,
  • następnie, konsultacje,
  • dalej, jednorazowe pieniądze na firmę (średnio od 23050 zł do 27000 zł),
  • na koniec, pomostówka (czasami 2100 zł miesięcznie przez pierwszy rok działalności).

Całość korzyści finansowych na założenie gabinetu psychologicznego przekracza często 50000 zł.

LOKALNE GRUPY DZIAŁANIA

Dofinansowanie dla psychologa na obszarach wiejskich mieści się w przedziale 50000, a 100000 zł. Wysokość wsparcia dla danego naboru zależy od lokalnych potrzeb. Lokalne Grupy Działania mogą przyznawać punkty za przynależność do grup defaworyzowanych (m.in. osoby bezrobotne).Technicznie dotacje z Lokalnych Grup Działania stanowią najwyższą możliwą formę funduszy UE na start, jednak..

PREMIA NA POZAROLNICZĄ DZIAŁALNOŚĆ na gabinet psychologiczny?

W 2021 roku zaplanowany jest nabór na premie na pozarolniczą działalność. Z mojego doświadczenia wynika, że ta forma pomocy zapewnia najwyższe pieniądze na założenie działalności. Przed złożeniem wniosku musisz wykazać się dobrym planowaniem działalności, które przedstawisz w biznesplanie. Możesz ubiegać się o dotacje od 150 000 zł do 250 000 zł w zależności od liczby stworzonych miejsc To największe dofinansowanie na usługi psychologiczny.

DOTACJE Na gabinet psychologiczny: prośba

Byłbym wdzięczny za udostępnienie tego wpisu na blogu znajomym i rodzinie. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest kliknięcie jednego z poniższych przycisków udostępniania lub poinformowanie ich . Pomoże to kolejnym osobom zainteresowanym rozpoczęciem działalności. Udostępnij fan page lub mojego bloga.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I UZYSKAJ JEDNORAZOWE ŚRODKI NA ZAŁOŻENIE DZIAŁALNOŚCI

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje na start firmy, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać dotację na start działalności gospodarczej.

Nie wiesz jaka dotacja na start jest dla Ciebie? Szukasz informacji o aktualnych naborach na dofinansowanie? 

Skontaktuj się z nami.

Zaufały nam setki klientówsprawdź OPINIE

pomożemy

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt

Preferujesz treści w formie audio i wideo? Odwiedź nas na youtube.com