Dofinansowanie dla trenera personalnego

Nie odkryję Ameryki na nowo, jeżeli stwierdzę, że ruch jest konieczny. Dzięki niemu nasz organizm pozostaje w zdrowiu i dobrej kondycji. Aktywność fizyczna sprawi, że staniemy się silniejsi i bardziej wytrzymali na zmęczenie. Ćwiczenia mają wpływ nie tylko na ciało, ale tak także poprawę samopoczucia. Pomimo dostępności licznych materiałów wiele osób ma problem z osiągnięciem pożądanej sylwetki i kondycji. W takich sytuacjach pomoc profesjonalisty (trener personalny) jest niezwykle potrzebna.

Trener osobisty pomoże nam nie tylko osiągnąć zamierzone cele, ale dodatkowo uchroni nas przed groźnymi kontuzjami, które mogą się przydarzyć przy nieodpowiednim wykonywaniu ćwiczeń. W obecnych czasach ich wiedza jest niezwykle cenna i pożądana. Często rola trenera personalnego nie ogranicza się tylko do treningu, lecz jest wspierana o pomoc z suplementacją, dietetyką, czy fizjoterapią.  Rynkowe zapotrzebowanie wpływa, że coraz więcej osób interesuje się założeniem własnej działalności jak trener personalny. Dzisiaj przedstawię gdzie i jakie dotacje są dostępne dla Twojego biznesu. Dowiedz się jak otrzymać dofinansowanie dla trenera personalnego.

Jak zostać trenerem personalnym?

Trener osobisty powinien posiadać odpowiednie wykształcenie. Specjaliści posiadać minimum średnie wykształcenie. Natomiast bardzo wysoko cenieni są absolwenci akademii wychowania fizycznego (AWF), także fizjoterapeuci i dietetycy.

Nieodzownym elementem ścieżki rozwoju trenera osobistego są specjalistyczne kursy i szkolenia. Trener personalny musi posiadać wiedzę z zakresu ludzkiego ciała, dodatkowo ćwiczeń, czy także suplementacji, diety, a nawet fizjoterapii.

trener osobisty: wymagania techniczne

Zajęcia z trenerem osobistym przeważnie odbywają się w profesjonalnych salach. Specjaliści mogą często liczyć na duże rabaty na karnety wejściowe, ponieważ sprowadzają klientów do obiektów sportowych. Czasami zajęcia z trenerem personalnym odbywają się u klienta. Warunki współpracy są bardzo elastyczne.

Wyposażenie dla trenera personalnego

Rozpoczęcie działalności gospodarczej w zakresie treningu personalnego należy dokładnie zaplanować pod katem finansowym. Oprócz wiedzy i umiejętności niezbędne są dosyć duże nakłady na start. Mogłoby się wydawać, że trenerzy tylko korzystają z wyposażenia udostępnionego przez sale treningowe. Nie zawsze tak jest. Dlaczego? Obiekty treningowe dysponują przeważnie standardowym wyposażeniem.

Trener personalny powinien być zawsze na bieżąco z nowościami technicznymi, które pozwolą na wykonywanie ćwiczeń bardziej efektywnie dla klienta. Dodatkowo w przypadku zajęć indywidualnych u klienta, warto dostarczać do niego nowoczesne przenośne wyposażenie. Oczywiście nie mówimy tutaj o hantlach, czy ławeczkach. Co więcej – pandemia COVID19 – pokazała jak bardzo ważny jest stały kontakt z klientami mimo zamkniętych sal. Treningi zdalne stały się już praktycznie codziennością. Warto wyposażyć się w odpowiedni sprzęt do tego typu zajęć. Podniesie to jakość Twoich usług o innowacyjne podejście do ćwiczeń. Będzie także stanowić wizytówkę w oczach klienta. Na pewno też uniezależni przychody od ewentualnych lockdownów.

Dotacja PUP dla trenera personalnego

Wszystkie wymogi dotyczące dofinansowania na założenie działalności PUP zaprezentowałem w krótkiej serii wpisów o tej tematyce, która znajdziesz tutajDofinansowanie na rozpoczęcie działalności PUP to pieniądze wypłacane jednorazowe w przedziale 4 a 6-krotnością przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Dotacja dla trenera personalnego wyniesie między 16 000 – 30 000 zł.

Zgodzę się z Tobą, że profesjonalny sprzęt dla trenera osobistego może kosztować więcej, jednak na start działalności powinno wystarczyć. Dotacja PUP to wsparcie różnie przydzielane na terenie całego kraju. Niektóre Urzędy Pracy przyznają się tylko z maksymalnie 16 000 zł, a inne do 30 000 zł. W większości przypadków jest to wystarczające dofinansowanie dla trenera personalnego.

DOTACJE PFRON dla trenera personalnego

Dofinansowanie na założenie działalności dla osób bezrobotnych z Urzędu Pracy obejmuje wyższe progi kwotowe niż w przypadku pomocy dotacje na firmę PUP. Wnioskodawca może ubiegać się o maksymalnie 15-krotność średniej pensji. Urzędy zazwyczaj przyznają dotacje dla osób niepełnosprawnych od 25 000 zł do 35 000 zł.

DOTACJA UE dla trenera personalnego

Dofinansowanie z Unii dla trenera osobistego posiada kilka składowych:

  • po pierwsze: zajęcia grupowe,
  • następnie, konsultacje,
  • dalej, jednorazowe pieniądze na firmę (średnio od 23 050 zł do 27 000 zł),
  • na koniec, pomostówka (czasami 2 100 zł miesięcznie przez pierwszy rok działalności).

Całość korzyści z dofinansowania na założenie firmy przekracza często 50000 zł.

LOKALNE GRUPY DZIAŁANIA

Dofinansowanie dla trenerów osobistych na obszarach wiejskich mieści się w przedziale 50 000, a 100 000 zł. Wysokość wsparcia dla danego naboru zależy od lokalnych potrzeb. Lokalne Grupy Działania mogą przyznawać punkty za przynależność do grup defaworyzowanych (m.in. osoby bezrobotne).Technicznie dotacje z Lokalnych Grup Działania stanowią najwyższą możliwą formę funduszy UE na start, jednak..

PREMIA NA POZAROLNICZĄ DZIAŁALNOŚĆ trener personalny?

W 2021 roku zaplanowany jest nabór na premie na pozarolniczą działalność. Z mojego doświadczenia wynika, że ta forma pomocy zapewnia najwyższe pieniądze na założenie działalności. Przed złożeniem wniosku musisz wykazać się dobrym planowaniem działalności, które przedstawisz w biznesplanie. Możesz ubiegać się o dotacje od 150 000 zł do 250 000 zł w zależności od liczby stworzonych miejsc To największe dofinansowanie trenera personalnego.

DOTACJE Trener personalny: prośba

Byłbym wdzięczny za udostępnienie tego wpisu na blogu znajomym i rodzinie. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest kliknięcie jednego z poniższych przycisków udostępniania lub poinformowanie ich . Pomoże to kolejnym osobom zainteresowanym rozpoczęciem działalności. Udostępnij fan page lub mojego bloga.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I UZYSKAJ JEDNORAZOWE ŚRODKI NA ZAŁOŻENIE DZIAŁALNOŚCI

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje na start firmy, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać dotację na start działalności gospodarczej.

Nie wiesz jaka dotacja na start jest dla Ciebie? Szukasz informacji o aktualnych naborach na dofinansowanie? 

Skontaktuj się z nami.

Zaufały nam setki klientówsprawdź OPINIE

pomożemy

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt