Dofinansowanie na otwarcie kancelarii prawnej

Według raportu liczba obywateli na jednego prawnika w Polsce wynosi 728. Jest to dopiero 13 wynik wśród krajów Unii Europejskiej. Wzrost świadomości Polaków a także przyrost wartości majątku (m.in. zakup nieruchomości) powoduje stopniowe zwiększanie się popytu na usługi prawnicze. Jeżeli Ty także zastanawiasz się jak otworzyć kancelarię prawną ten wpis jest dla Ciebie. Wskażę skąd wziąć brakujące funduszy na drogie wyposażenie? Dowiedz się jak uzyskać dofinansowanie na otwarcie kancelarii prawnej.

Jak otworzyć kancelarię prawną?

Jeżeli chcesz zostać prawnikiem czeka się długo droga usłana tysiącami stron ustaw, rozporządzeń, czy interpretacji. Pierwszym krokiem na drodze kariery prawniczej są 5 letnie studia.

Ukończenie tego etapu wymagać będzie od Ciebie dobrej pamięci i samozaparcia.

Po ukończonej szkole wyższej kolejnym krokiem jest aplikacja prawnicza. Ta w zależności od profesjo może trwać od roku do nawet trzech.

Nabór na aplikację prawniczą odbywa się raz w roku w formie egzaminu wstępnego. Oczywiście zwieńczeniem okresu aplikacji jest także egzamin.

Otwarcie kancelarii prawnej: wymagania techniczne

Zgodnie z Rozporządzeniem sam obiekt musi odpowiadać wymogom godności oraz zasadom wykonywania zawodu. Zapewniać powinien także dyskrecję klientom.

Lokal kancelarii adwokackiej musi:

  • przede wszystkim posiadać zabezpieczenia przed dostępem niepowołanych,
  • dodatkowo gwarantować bezpieczeństwo gromadzonym dokumentom objętym zasadą poufności,

Wyposażenie Kancelarii prawnej

Rozpoczęcie działalności gospodarczej w zakresie wykonywania usług prawnych należy dokładnie zaplanować pod katem finansowym. Oprócz wiedzy i umiejętności niezbędne są dosyć duże nakłady na start. Zakup komputerów, czy urządzeń biurowych, a także mebli należą do bardzo kapitałochłonnych pozycji w tym przedsięwzięciu. Dlatego też dofinansowanie działalności prawniczej może być bardzo pomocne w starci tego przedsięwzięcia.

Dotacje z Urzędu Pracy dla prawnika

Wszystkie wymogi dotyczące dofinansowania na założenie działalności PUP zaprezentowałem w krótkiej serii wpisów o tej tematyce, która znajdziesz tutajDofinansowanie na rozpoczęcie działalności PUP to pieniądze wypłacane jednorazowe w przedziale 4 a 6-krotnością przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Dotacja na otwarcie kancelarii prawnej wyniesie między 16 000 – 33 000 zł. Zgodzę się z Tobą, że profesjonalny otwarcie kancelarii prawnej może kosztować więcej, jednak na start działalności powinno wystarczyć. Dotacja PUP to wsparcie różnie przydzielane na terenie całego kraju. Niektóre Urzędy Pracy przyznają się tylko z maksymalnie 16 000 zł, a inne do 30 000 zł. W większości przypadków jest to wystarczające dofinansowanie na otwarcie kancelarii prawnej.

DOTACJE PFRON na otwarcie kancelarii prawnej

Dofinansowanie na założenie działalności dla osób bezrobotnych z Urzędu Pracy obejmuje wyższe progi kwotowe niż w przypadku pomocy dotacje na firmę PUP. Wnioskodawca może ubiegać się o maksymalnie 15-krotność średniej pensji. Urzędy zazwyczaj przyznają dotacje dla osób niepełnosprawnych od 25 000 zł do 35 000 zł.

Dofinansowanie z Lokalnych Grup Działania: dotacja na kancelarię prawną

Dofinansowanie z Unii na otwarcie kancelarii prawnej posiada kilka składowych:

  • po pierwsze: zajęcia grupowe,
  • następnie, konsultacje,
  • dalej, jednorazowe pieniądze na firmę (średnio od 23050 zł do 27000 zł),
  • na koniec, pomostówka (czasami 2100 zł miesięcznie przez pierwszy rok działalności).

Całość korzyści finansowych na założenie firmy remontowej przekracza często 50000 zł.

Dotacje dla prawnika: LOKALNE GRUPY DZIAŁANIA

Dofinansowanie dla prawników na obszarach wiejskich mieści się w przedziale 50000, a 100000 zł. Wysokość wsparcia dla danego naboru zależy od lokalnych potrzeb. Lokalne Grupy Działania mogą przyznawać punkty za przynależność do grup defaworyzowanych (m.in. osoby bezrobotne).Technicznie dotacje z Lokalnych Grup Działania stanowią najwyższą możliwą formę funduszy UE na start, jednak..

PREMIA NA POZAROLNICZĄ DZIAŁALNOŚĆ na otwarcie kancelarii prawnej?

W 2021 roku zaplanowany jest nabór na premie na pozarolniczą działalność. Z mojego doświadczenia wynika, że ta forma pomocy zapewnia najwyższe pieniądze na założenie działalności. Przed złożeniem wniosku musisz wykazać się dobrym planowaniem działalności, które przedstawisz w biznesplanie. Możesz ubiegać się o dotacje od 150000 zł do 250000 zł w zależności od liczby stworzonych miejsc To największe dofinansowanie na otwarcie kancelarii prawnej.

DOTACJE Na otwarcie kancelarii prawnej: prośba

Byłbym wdzięczny za udostępnienie tego wpisu na blogu znajomym i rodzinie. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest kliknięcie jednego z poniższych przycisków udostępniania lub poinformowanie ich . Pomoże to kolejnym osobom zainteresowanym rozpoczęciem działalności. Udostępnij fan page lub mojego bloga.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I UZYSKAJ JEDNORAZOWE ŚRODKI NA ZAŁOŻENIE DZIAŁALNOŚCI

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje na start firmy, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać dotację na start działalności gospodarczej.

Nie wiesz jaka dotacja na start jest dla Ciebie? Szukasz informacji o aktualnych naborach na dofinansowanie?  Skontaktuj się z nami.

Zaufały nam setki klientówsprawdź OPINIE

pomożemy

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt