Dofinansowanie na przebranżowienie COVID19

Pierwsze informacje na temat pieniędzy na przebranżowienie dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami COVID docierały jeszcze na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2020. Jednak brakowało konkretnych deklaracji, a także samych kwot. Dofinansowanie na przebranżowienie COVID19 nie jest jedynie mrzonką. Jednak forma udzielania wsparcia jest trochę myląca w komunikacie.

Pieniądze na przebranżowienie 2021

Dlaczego był mylący komunikat, a może raczej błędna interpretacja potencjalnych beneficjentów. Już tłumaczę. Dofinansowanie na przebranżowienie COVID19 przez sporą część grona zainteresowanych było interpretowane jako dodatkowe środki na ratunek ich biznesu, który ucierpiał w związku z epidemią. Jednak nigdzie nie można było znaleźć informacji, gdzie o takie środki można wnioskować. Co więcej, nigdzie nie znajdziecie takich pomocy bezzwrotnych. Dlaczego?

Dotacje na przebranżowienie firmy z Urzędu Pracy

Jak na pewno już wiesz osoby bezrobotne mogą starać się o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej przy spełnieniu pewnych wymagań. Dlaczego poruszam temat, na pierwszy rzut oka, w ogóle nie związany z przebranżowieniem? Zaraz się dowiesz.

Do grupy warunków stawianych bezrobotnym zaliczamy m.in.:

  • po pierwsze, nie można przerywać z własnej winy szkoleń, stażu, realizacji indywidualnego planu działania z Urzędu Pracy,
  • dalej, nie można odmówić przyjęcia pracy lub innej formy pomocy kierowanej przez PUP,
  • a także nie można prowadzić działalności gospodarczej (wpis do CEIDG) przez minimum 12 miesięcy przed złożeniem wniosku.

I tak rzeczywiście jest poza…. przedsiębiorcami, którzy zamknęli działalności gospodarcze wskutek wyniszczającej gospodarkę pandemii.

Dotacja z Urzędu Pracy dla przedsiębiorców, których firmy zostały zamknięte wskutek COVID

Obowiązująca Ustawa z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach  związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, dopuszcza uczestnictwo w naborze o dotacje PUP przedsiębiorców, którzy  zamknęli swoje biznesy wskutek pandemii.

W regulaminach jak również wnioskach o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności znajdziesz interesujące nas oświadczenie.

Mianowicie, jeżeli zakończyłeś działalności gospodarczej w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, w związku z wystąpieniem tego stanu, w okresie krótszym niż 12 miesięcy bezpośrednio poprzedzających dzień złożenia wniosku o dofinansowanie, możesz składać wniosek o jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Pieniądze na ratunek przedsiębiorcom: jest haczyk

Jednak, aby ubiegać się o dotacje na start ponownie otwartej firmy musisz dokonać istotnej zmiany w stosunku do zamkniętego biznesu. Mianowicie symbol i przedmiot planowanej działalności gospodarczej (PKD) na poziomie podklasy musi być inny od działalności zakończonej.

Dodatkowo jeżeli nie chcesz zwracać funduszy na start, musisz utrzymać działalność przez kolejny rok (zawieszenie nie wchodzi w grę, tak samo jak znalezienie pracy na etat).

Upraszczają:

  • nowa działalność: bardzo proszę
  • jednak starej mówi nie.

Jeżeli chcesz być na bieżąco na temat aktualnych naborów śledź mój profil na fb lub ig.

POMOC W PRZYGOTOWANIU WNIOSKU O JEDNORAZOWE ŚRODKI NA PODJĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Nie martw się jeśli nie wiesz jak uzyskać dofinansowanie na założenie działalności gospodarczej i uzupełnić wniosek. Przygotuję go dla Ciebie od A do Z.

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt