Dofinansowanie na taxi

Planujesz założyć działalność w transportu osób? Masz prawo jazdy, uwielbiasz kontakt z ludźmi, ale potrzebujesz pieniędzy na samochód? Dziś przedstawię gdzie i jakie dotacje możesz pozyskać na swój biznes. Dowiedz się jak otrzymać czy można otrzymać dofinansowanie na taxi.

Dotacja na taxi Z URZĘDU PRACY

Wszystkie wymogi dotyczące dofinansowania PUP zaprezentowałem w krótkiej serii wpisów o tej tematyce, która znajdziesz tutajDofinansowanie PUP to pieniądze wypłacane jednorazowe w przedziale 4 a 6-krotnością przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Pomimo potencjalnie wysokiej kwoty jednorazowej, nie istnieje ujednolicona wysokość pomocy dla całego kraju. PUP decydują na przyznanie kwot od 16000 do ponad 30000 zł. W większości przypadków jest to wystarczające dofinansowanie na taxi.

DOTACJE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Dofinansowanie dla osób bezrobotnych z Urzędu Pracy obejmuje wyższe progi kwotowe niż w przypadku pomocy dotacje PUP. Wnioskodawca może starać się o pieniądze odpowiadające nawet do 15-krotność przeciętnego wynagrodzenia. Urzędy z reguły przyznają dotacje między 25000 zł a 35000 zł. Jest to nadal wystarczające dofinansowanie na taxi.

DOTACJA UE Na taxi

Dofinansowanie z Unii posiada kilka składowych:

  • po pierwsze: zajęcia grupowe,
  • następnie, konsultacje,
  • dalej, jednorazowe pieniądze na firmę (średnio od 25000 zł do 27000 zł),
  • na koniec, pomostówka (czasami 2100 zł miesięcznie przez pierwszy rok działalności).

Całość korzyści finansowych na założenie firmy przekracza często 50000 zł.

LOKALNE GRUPY DZIAŁANIA: dotacja na samochód

Dofinansowanie na taxi dla obszarów wiejskich mieści się w przedziale 50000, a 100000 zł. Decyzja o wysokości wsparcia podejmowana jest lokalnie. Te dotacje na założenie działalności nie wymagają statusu osoby bezrobotnej. Co prawda, zdarza się, że LGD przyznają dodatkowe punkty za ten status jednak rzadko są to decydujące punkty.

Technicznie dotacje z Lokalnych Grup Działania stanowią najwyższą możliwą formę funduszy UE na start, jednak..

PREMIA NA POZAROLNICZĄ DZIAŁALNOŚĆ na taxi?

W 2021 roku zaplanowany jest nabór na premie na pozarolniczą działalność. Z mojego doświadczenia jest to wręcz idealne dofinansowanie na założenie w pełni wyposażonej firmy w branży taksówkarskiej. Dzięki niej można kupić wiele innowacyjnych lokalnie środków trwałych. Wnioskodawcy będą mogli ubiegać się nawet o 250 000 zł na start firmy. Wskazane wsparcie to także najwyższa kwota dofinansowania na rozpoczęcie działalności. W zależności od planowanego zatrudnienia możesz ubiegać się o kwoty od 150 000 zł do 250 000 zł. Jednak wg. ostatnich propozycji zmian działalność taksówek osobowych przeznaczona jest do usunięcia.

DOTACJE Na taxi: prośba

Jeżeli ten wpis był dla Ciebie wartościowy albo znasz kogoś, kto powinien go przeczytać, to będę wdzięczny, jeśli podzielisz się z nim tym materiałem. Możesz to zrobić zarówno poprzez słowne polecenie jak także polubienie i udostępnienie treści fan page lub mojego bloga.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I UZYSKAJ JEDNORAZOWE ŚRODKI NA ZAŁOŻENIE DZIAŁALNOŚCI

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje na start firmy, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać dotację na start działalności gospodarczej.

Nie wiesz jaka dotacja na start jest dla Ciebie? Szukasz informacji o aktualnych naborach na dofinansowanie?  Skontaktuj się z nami. pomożemy

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt