Ile dotacji z PUP 2024

Rok 2024 dla wielu z Was to czas na realizację postanowień dotyczących założenia działalności gospodarczej. Spora część osób zainteresowanych własną firmą będzie właśnie kierowała swoje kroki do Urzędu Pracy, by zdobyć tam dotacje na otwarcie działalności gospodarczej. Jednym z głównych czynników, które powinniście wziąć pod uwagę jest to Ile dotacji z PUP 2024?

Aktualna kwota dotacji PUP

Maksymalna kwota dofinansowania z Urzędu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej uzależniona jest od przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce. Pomimo negatywnych sygnałów napływających z gospodarki, przeciętne wynagrodzenia w gospodarce wzrosły.

Maksymalna kwota dotacji na otwarcie działalności gospodarczej z Urzędu Pracy może wynieś aż sześciokrotność przeciętnego wynagrodzenia.

W związku z tym w nadchodzących miesiącach zweryfikuj Ile dotacji z PUP dostaniesz. Na maj 2024 to ponad 43 000,00

Jak długo obowiązuje kwota dofinansowania PUP 2024

Wskazana przeze mnie kwota będzie obejmowała do końca maja 2024. Jest to podyktowane kolejną publikacją przeciętnego wynagrodzenia podawanego przez GUS.

Ile dotacji z PUP możesz dostać się w 2024 roku

Mimo optymistycznych danych musimy pamiętać, że Powiatowe Urzędy Pracy mają dużą autonomię decyzyjną. Między innymi w wyznaczeniu takich kwestii jak maksymalna kwota dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej 2024. Widełki, w których dyrektorzy Powiatowych urzędów pracy mogą przyznawać dotacje mieszczą się między 4 a 6 krotność przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce.

Ile dotacji z PUP w Twoim Urzędzie?

W całym kraju występują duże rozbieżności w tej kwestii. Dla przykładu Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku z reguły przyznaje maksymalną kwotę dofinansowania na założenie działalności gospodarczej.  Tak samo jest w PUP Łódź.

Natomiast składając wniosek o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej 2024 w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bydgoszczy do tej pory można było ubiegać się o 25 000 zł na ten cel.

Zanim złożysz wniosek o dofinansowanie PUP: sprawdź

Przed złożeniem wniosku jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej zweryfikuj o jaką kwotę możesz ubiegać się w twoim Urzędzie Pracy. Wnioskowanie o wyższą kwotę niż obowiązujące lokalny limit będzie wiązało się albo z koniecznością poprawek albo odrzuceniem twojego wniosku.

Aktualna kwota dofinansowania PUP 2024będzie dostępna w ogłoszeniu danego naboru, także w regulaminie lub bezpośrednio u twojego doradcy z Pośredniaka.

jak zdobyć dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej 👉 Zdaj się na profesjonalistę

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje na założenie firmy, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać dotację na start działalności gospodarczej.

Nie wiesz jak zdobyć dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej? Szukasz informacji o aktualnych naborach na dofinansowanie?  Skontaktuj się z nami.

Zaufały nam setki klientówsprawdź OPINIE

pomożemy

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt

Preferujesz treści w formie audio i wideo? Odwiedź nas na youtube.com