JAK DŁUGO MUSZĘ PROWADZIĆ FIRMĘ PO OTRZYMANIU DOFINANSOWANIE PUP?

Bezrobotni, którzy rozważają założenie własnej firmy, mogą liczyć na dofinansowanie z Urzędu Pracy w 2022 roku. To narzędzie pozwoli Ci rozwinąć Twój biznes. Dofinansowanie PUP otrzymasz w stosunkowo krótkim czasie. Dotacje nie podlegają zwrotowi, o ile spełnisz wszystkie wymogi. W związku z tym często zadajecie pytanie „Jak długo muszę prowadzić firmę po otrzymaniu dofinansowanie PUP?”.

NA CO Mogę przeznaczyć dofinansowanie PUP?

Zacznijmy od krótkiego wstępu, żeby zobrazować Tobie korzyści jakie możesz osiągnąć przystępując o dofinansowanie PUP. Dotacja z Urzędu Pracy jest w pewnym przedziale wartości. Pieniądze na założenie firmy ustalane są w odniesieniu do przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Jaka kwota dofinansowania będzie obowiązywać znajdziesz na stronie urzędu pracy w informacjach ogólnych. Waha się ona pomiędzy 4-krotnością, a 6-krotnością tej kwoty. Niestety, ale nie ma jednej ujednoliconej wartość pomocy dla całego kraju. Powiatowe Urzędu Pracy wykazują dużą autonomię w tym zakresie. Własna firma może być sfinansowana obecnie do wysokość ok 37 000 zł (lipiec 2022).

ILE CZEKA SIĘ NA DOFINANSOWANIE PUP

Czas oczekiwania na dotacje z Urzędu Pracy należy do jednych z najkrótszych wśród dostępnych form finansowania startupów.  Dodatkowo sam proces ubiegania się o dofinansowanie jest mniej skomplikowany niż przy innych dofinansowaniach.

Z reguły Urząd Pracy rezerwuje sobie 30 dni na rozpatrzenie Twojego wniosku o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności. Terminy oceny dokumentacji aplikacyjnej zależą jednak w głównej mierze sprawności danego Urzędu. Zdarzają się przypadki pozytywnej oceny i podpisania umowy nawet w ciągu 3 tygodni.

Należy pamiętać, że okres weryfikacji dokumentacji liczy się inaczej w przypadku naborów ciągłych inaczej w konkursowych.

Nabór ciągły o dofinansowanie trwa z reguły do wyczerpania środków. Ok tutaj procedura trwa 30 dni od złożenia wniosku. Natomiast przy naborach konkursowych do dofinansowanie PUP 30 dni liczone jest od zakończenia przyjmowania wniosków.

JAK DŁUGO MUSZĘ PROWADZIĆ FIRMĘ PO OTRZYMANIU DOFINANSOWANIE Z URZĘDU PRACY?

Po otrzymaniu dofinansowania z Urzędu Pracy na podjęcie działalności musisz utrzymać swoją firmę przez dany okres. Firma powinna działać przez co najmniej 12 miesięcy po otrzymaniu dofinansowania PUP.

Dodatkowym warunkiem jest brak przerw w tym czasie. Chodzi tutaj o zakaz zawieszania firmy w pierwszych 12 miesiącach. Ten przepis znoszony jest w wyjątkowych przypadkach m.in. : stanów wyjątkowych i innych podobnych sytuacji.

Podczas ostatniej pandemii i zagrożenia pandemią Urzędu Pracy wprowadziły pewną modyfikację tej zasady.

Zezwalały na zawieszenie aktywności o ile nie przekroczy 6 miesięcy. Niestety, okres zawieszenia nie obejmuje okresu prowadzenia firmy. To na ile zawiesiłeś wtedy działalności przedłuży okres prowadzenia firmy.

JAK DŁUGO MUSZĘ PROWADZIĆ FIRMĘ PO OTRZYMANIU DOTACJI PUP: czy warto

Skoro znasz odpowiedz na pytanie „Jak długo muszę prowadzić firmę po otrzymaniu dofinansowanie PUP?”, zastanówmy się czy warto się o nie ubiegać?

Dofinansowanie z Urzędu Pracy to świetna szansa na sfinansowanie założenia firmy i zyskanie sporej przewagi konkurencyjnej. Dotacja PUP daje możliwość założenia firmy, nawet jeśli nie masz wkładu własnego. Niestety warunki przyznawania środków PUP nie są jednolite w całym kraju. Czasami niejasne przepisy mogą utrudnić start funduszom, jednak wymóg prowadzenia działalności przez 12 miesięcy nie należy do najbardziej rygorystycznych zobowiązań.

DOFINANSOWANIE Z URZĘDU PRACY NA ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI W 2022 ROKU ? ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje na założenie działalności, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać dotację na start działalności gospodarczej.

Nie wiesz jaka dotacja PUP jest dla Ciebie? Szukasz informacji o aktualnych naborach na dofinansowanie?  Skontaktuj się z nami.

Zaufały nam setki klientówsprawdź OPINIE

pomożemy

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt

Preferujesz treści w formie audio i wideo? Odwiedź nas na youtube.com