Kiedy założyć firmę przy dofinansowaniu PUP?

Osoby bezrobotne, które planują rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, mogą otrzymać dofinansowanie z Urzędu Pracy. Jest to niezwykle skuteczne narzędzie w przeciwdziałaniu wykluczeniu zawodowemu. Czas oczekiwania na dotację z Urzędu Pracy należy do jednego z najkrótszych przy dostępnych formach finansowania startupów. Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej rządzą się lokalnymi prawami.  Warunki przyznawania jak i sama kwota pomocy na tle powiatów bardzo różnią się. Dzisiejszy materiał ma na celu odpowie na jedną z kluczowych kwestii dotyczącą tej dotacji. Dowiesz się kiedy założyć firmę przy dofinansowaniu PUP?

AKTUALNA KWOTA DOFINANSOWANIA Z URZĘDU PRACY?

Dofinansowanie z Urzędu Pracy jest w pewnych widełkach kwotowych. Pieniądze na firmę zależą od przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w Polsce.

Aktualna kwota dofinansowania PUP zawsze jest udostępniana na stronie Urzędu Pracy w informacjach ogólnych. Dotacje wahają się pomiędzy 4-krotnością, a 6-krotnością przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce. Kiedy założyć firmę przy dotacji z Urzędu Pracy może zależeć właśnie od wysokości potencjalnego wsparcia, jakie możesz uzyskać na ten cel.

W październiku 2022 maksymalny limit dofinansowania PUP wynosi to 36 937,50  zł.

Kiedy złożyć wniosek o DOFINANSOWANIE Z URZĘDU PRACY 2022

W przypadku jednorazowych środków do działalności gospodarczej mamy do czynienia z dwoma typami przyjmowania wniosków o dotacje w Urzędach Pracy.

Kiedy złożyć wniosek o dofinansowanie PUP przy naborze ciągłym?

Bardzo często Urzędy Pracy ogłaszają go na początku roku. Wnioski o dotacje na rozpoczęcie działalności można wtedy składać od momentu wskazanego przez PUP, aż do wyczerpania środków. Zdarza się, że nabory w trybie ciągłym są czasowo wstrzymywane. Dzieje się tak, ze względu na konieczność sprawdzenia dużej liczby wniosków, które spłynęły do PUP.

Przy naborach konkursowych procedura wygląda inaczej. Termin składania wniosków jest ściśle określony. Z reguły Urzędy Pracy ogłaszają takie nabory raz na kwartał. Wniosek o dofinansowanie PUP można wtedy składać z reguły przez 3 do 5 dni wskazanych w ogłoszeniu.

ILE będziesz czekał NA DOFINANSOWANIE PUP

Czas rozpatrywania wniosków o dofinansowanie z Urzędu Pracy jest najkrótszy pośród dostępnych form finansowania startupów.

Z reguły Urzędy Pracy potrzebują ok 30 dni na ocenę wniosku o dofinansowanie na założenie firmy.

Terminy oceny dokumentacji aplikacyjnej zależą jednak w głównej mierze sprawności danego Urzędu. Zdarzają się przypadki pozytywnej oceny i podpisania umowy nawet w ciągu 3 tygodni.

Kiedy założyć firmę przy Dotacji PUP?

Skoro wiemy jak długo przyjdzie Ci czekać na prawie 37 000 zł, to kluczową kwestią dla wielu z Was jest kiedy założyć firmę przy dofinansowaniu PUP?

Jest to ważne, ponieważ drobny błąd może Cię pozbawić dotacji. Firmę możesz założyć dopiero po podpisaniu umowy o dofinansowanie. Jeżeli zrobisz to wcześniej, stracisz szanse na pieniądze na start firmy.

A co możesz zrobić, jeżeli potrzebujesz już obsługiwać pierwszych klientów?

DZIAŁALNOŚĆ NIEREJESTROWANA A DOTACJA Z URZĘDU PRACY 

W takim wypadku skorzystaj z instytucji jaką jest nierejestrowana działalność gospodarcza.

Bezrobocie A DZIAŁALNOŚĆ NIEREJESTROWANA

Obecne przepisy nie zabraniają osobom bezrobotnym zarejestrowanym w Urzędzie Pracy rozpoczęcia działalności nierejestrowanej.

DOTACJA Z URZĘDU PRACY A DZIAŁALNOŚĆ OKAZJONALNA

Działalność nierejestrowana nie jest działalnością gospodarczą i dopóki:

  • po pierwsze, przychód nie przekroczy połowy minimalnego wynagrodzenia,
  • a bezrobotny będzie zdolny i gotowy podjąć zatrudnienie

to działalność okazjonalna nie spowoduje utraty statusu osoby bezrobotnej w urzędzie pracy. Osoby zarejestrowane jako bezrobotne mogą starać się o dotacje na działalność gospodarczą.

Działalność nierejestrowaną możesz prowadzić do momentu podpisania umowy o dofinansowanie z Urzędu Pracy.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ 👉 UZYSKAJ JEDNORAZOWE ŚRODKI NA ZAŁOŻENIE DZIAŁALNOŚCI

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje z Urzędu Pracy , to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać dotację na start działalności gospodarczej.

Nie wiesz jaka dotacja na start jest dla Ciebie? Szukasz informacji o aktualnych naborach na dofinansowanie?  Skontaktuj się z nami.

Zaufały nam setki klientówsprawdź OPINIE

pomożemy

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt

Preferujesz treści w formie audio i wideo? Odwiedź nas na youtube.com