Koronawirus zagraża dotacjom

Jak wiemy rozprzestrzeniający się koronawirus w Polsce paraliżuje funkcjonowanie niektórych instytucji. Pomysł na założenie własnej działalności może zostać udaremniony przez epidemię. Jak sytuacja wygląda w kraju? Na jakie kroki decydują się Urzędy Pracy? Czy faktycznie, koronawirus zagraża dotacjom? Co będzie z naborem o dofinansowanie na założenie działalności?

Koronawirus a Urzędy Pracy

Powoli Urzędy Pracy wprowadzają ograniczony kontakt z osobami zarejestrowanymi. W niektórych instytucjach osoby bezrobotne mogą kontaktować się wyłącznie telefonicznie, dofinansowanie na rozpoczęcie działalności 2020 nie jest tutaj wyjątkiem.

Uruchamiane są specjalnie infolinie, z których możesz skorzystać w takich sprawach jak:

Koronawirus zagraża dotacjom: odwołane szkolenie

Często w przypadku ubiegania się o dofinansowanie na założenie działalności z Urzędu Pracy, wnioskodawcy uczestniczą w obowiązkowym szkoleniu z zakresu prowadzenia firmy tzw. „ABC przedsiębiorczości”.

Ze względu na rosnącą liczbę zachorowań na koronawirusa Urzędy Pracy decydują się na zawieszenie procesu szkoleniowego. Do takich instytucji zalicza się choćby PUP Piaseczno.

Koronawirus: a co z ogłoszonymi naborami

Urzędy nie wydały jeszcze oficjalnego komunikatu w sprawie składania dokumentacji konkursowej o dofinansowanie na założenie działalności z funduszy europejskich UE. Przewiduje się, że nabory zostaną zawieszone i wznowione po okresie ogólnokrajowej kwarantanny. Spowolnienie w funkcjonowaniu urzędów nie zakończy naborów. Wykorzystaj ten czas na dopracowanie swojego wniosku o dofinansowanie na start firmy lub…

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I OTRZYMAJ DOTACJĘ NA FIRMĘ

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznes plan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie.

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt