Tarcza 2.0 dla dla samozatrudnionych

Analizując zapisy programu Tarcza 2.0 część z zainteresowanych firm zadaje sobie pytanie „czy Tarcza 2.0 dla samozatrudnionych jest dostępna?”. Odpowiedź na to pytane może zaważyć w kwestii być albo nie być dla wielu firm jednoosobowych.

Tarcza PFR: gdzie szukać odpowiedzi?

Samozatrudnieni są w grupie mikrofirm.

Pomoc antykryzysowa COVID19 w tym przedziale trafi do przedsiębiorców:

  • po pierwsze zatrudniających od 1 do 9 pracowników (sprawdź Tarcza Finansowa 2.0 dla samozatrudnionych),
  • dalej, suma bilansowa za 2019 nie przekracza 2 mln euro,
  • co więcej, zanotowali spadek obrotów w 2020 o min. 30% w związku z COVID19.

Kwota subwencji finansowej to 18 lub 36 tys. zł na każdego zatrudnionego. Maksymalna kwota z programu Tarcza Finansowa 2.0 PFR to 324 tys. zł.  Subwencja finansowa jest bezzwrotna w określonych przypadkach. Na pomoc mikrofirmom rząd skierował środki w wysokości 3 mld zł. Czy z tych kryteriów wynika, że Tarcza 2.0 dla samozatrudnionych jest dostępna?

Subwencja PFR dla mikrofirm

Jak wynika z zapisów wsparciem PFR są objęci przedsiębiorcy, którzy posiadają przynajmniej jednego pracownika na umowę o pracę. Data graniczną, na którą ustalany jest stan zatrudnienia to 30.09.2020 r. W związku z powyższym samozatrudnieni nie kwalifikują się do pomocy z programu Tarcza 2.0.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I UZYSKAJ POMOC FINANSOWĄ

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić wniosków, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój wniosek uzyska właściwą ilość punktów? Pomogłem wielu osobom otrzymać pomoc finansową.

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970