Dofinansowanie na pizzerię

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się próbowanie nowych potraw i smaków, także odwiedzając pizzerię. Nie bez znaczenia dla tego trendu jest także rosnący poziom życia Polaków. Twoja własna pizzeria może wydawać się trudnym pomysłem na biznes, ale przy odpowiednim przygotowaniu i motywacji nic Cię nie powstrzyma. Dowiesz się dzisiaj jak zdobyć Dofinansowanie na pizzerię. Wpis ma na celu odpowiedz na następujące pytania:

 • po pierwsze jak otworzyć pizzerię,
 • następnie jak napisać biznesplan pizzerii,
 • a także jak zdobyć pieniądze na otwarcie pizzerii.

JAK OTWORZYĆ pizzerię

Zanim zaczniesz szukać lokalizacji, poświęć trochę czasu na rozwinięcie swojego pomysłu i zapisz przygotuj biznesplan pizzeria. Kluczowym aspektem tego biznesu jest miejsce sprzedaży. Przed rozpoczęciem wyszukiwania lokalizacji należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Kiedy rozwijasz swój pomysł i spisujesz swój biznesplan, najważniejsze pytanie brzmi: Ilu potencjalnych klientów jest w okolicy? Czy warto zmieniać lokalizacje w ciągu dnia, aby przyciągnąć więcej klientów?

Skuteczny biznesplan pizzerii

Biznesplan dla firmy jest dokumentem o znaczeniu planistycznym i strategicznym. To także cenne narzędzie rozwoju firmy, niezależnie od stażu pracy. Przelanie swoich myśli i pomysłów na papier nie gwarantuje sukcesu, ale da odpowiedzi na wiele dręczących pytań. Pomoże również zidentyfikować pierwszy problem operacyjny lub logiczny. Z wcześniej przygotowanych przeze mnie wpisów dowiesz się jak napisać biznesplan.

WŁASNA PIZZERIA: POMYSŁ NA FIRMĘ

Najlepszą radą przy otwieraniu pizzerii jest upewnienie się, że masz odpowiednią lokalizację. Musisz znaleźć idealny budynek w obszarze o dużym natężeniu ruchu.

Lokalizacja musi być odpowiednia do rodzaju sprzedawanej żywności i grupy docelowej. Czy dobrym pomysłem byłoby otwarcie eleganckiej pizzerii w sercu kampusu studenckiego?

NAZWA DLA Pizzerii

Wybierz taki rodzaj nazwy, który pasuje do Twojego jedzenia i atmosfery. Nadanie restauracji fajnej nazwy sprawi, że będzie się wyróżniać w wynikach wyszukiwania Google. Pamiętaj, sugerować klientom, co znajdą w środku.

PIZZERIA WYMOGI

W przypadku kuchni odległość między sufitem a podłogą minimum 3,3 metra. Wysokość tę można obniżyć tylko do 2,5 m przy mechanicznej wentylacji nawiewno-wywiewnej lub klimatyzacji. Tutaj wymagana jest zgoda Sanepidu.

Ściany i sufit w jadalni powinny być jasne, bez uszkodzeń i szczelin. Noże, maszyny, deski czy wyposażenie mebli muszą spełniać podstawowe warunki higieniczne – to atest PZH (Państwowy Zakład Higieny).

Pełny zakres wytycznych oraz regulacji w zakresie otworzenia restauracji znajdziesz w ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia.

JAK OTWORZYĆ RESTAURACJE W TRAKCIE PANDEMII

Planując swój biznes, pamiętaj, że zawsze musisz brać pod uwagę potencjalne komplikacje. Jak więc przygotować się na pandemię, która może odrodzić się? Aby uniknąć wyczerpania zapasów, rozważ ograniczenie swojego menu. Skróć i zmieniaj regularnie (np. co dwa dni) lub uwzględniaj tylko ulubione dania Twoich gości.

JAK OTWORZYĆ Pizzerię I ILE TO KOSZTUJE

Trudno jednoznacznie przedstawić ile pieniędzy potrzebne jest do otworzenia pizzerii.

W zależności od wybranego modelu sprzętu lub jego stanu (nowy/stary) koszt otwarcia pizzerii może wahać się od 25 000 zł do 250 000 zł. Sprzęt zależy głównie od rodzaju dostarczonego sprzętu

PIZZERIA: JAK POZYSKAĆ PIENIĄDZE NA OTWORZENIE DZIAŁALNOŚCI

Mówi się, że aby odnieść sukces w świecie biznesu, potrzeba dużego kapitału i doświadczenia. Ale wiemy, że nie zawsze tak jest. Istnieje wiele wskazówek, podpowiedzi i wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć własny biznes. Zobacz jak założyć biznes bez pieniędzy? Dowiedz się jak otrzymać dofinansowanie na pizzerię.

DOFINANSOWANIE na pizzerię: Dotacje PUP

Powiatowe Urzędy Pracy (czyli PUP) organizują nabory na dotacje dla bezrobotnych w w 3 kategoriach wiekowych:

 • po pierwsze, młodych (do 29 roku życia) – z  programu POWER,,
 • dodatkowo powyżej 29 roku życia – z programu RPO,
 • także bez limitu wieku – środki z Funduszu Pracy.

Dotacja PUP na pizzerię: maksymalna kwota dofinansowania

Dotacja na firmę z Urzędu Pracy mieści się w góry przyjętych widełkach. Pieniądze na założenie firmy zależą od przeciętnego wynagrodzenia. To ile otrzymasz dofinansowania z Urzędu Pracy przedstawiane jest na stronie internetowej pośredniaka. Dotacje PUP są pomiędzy 4-krotnością, a 6-krotnością przeciętnego wynagrodzenia. Własna Pizzeria może być sfinansowana do wysokość ok 37 000 zł (początek IV kwartał 2022).

Jak otrzymać dotacje z urzędu pracy na pizzerię: Wymagania

Jeżeli chcesz pozyskać dotacji na założenie działalności z Urzędu Pracy musisz spełnić konkretne wymagania. Warunki to, m.in:

 • po pierwsze, powinieneś status bezrobotnego w PUP,
 • ponadto nie można prowadzić działalności gospodarczej co najmniej rok przed złożeniem wniosku o dotację dla firmy,
 • nie możesz też być beneficjentem dotacji z Powiatowego Urzędu Pracy wcześniej,
 • nie byłeś ukarany za naruszenie obrotu gospodarczego,
 • wreszcie, nie możesz przerwać szkolenia, stażu z PUP bez własnej winy.

Powiatowy Urząd Pracy zazwyczaj nie określa minimalnego okresu pozostawania bez pracy.

DOTACJE PFRON na pizzerię

Dofinansowanie pizzerię PFRON obejmuje wyższe progi kwotowe niż w przypadku pomocy dotacje na firmę PUP. Wnioskodawca może ubiegać się o maksymalnie 15-krotność średniej pensji. Urzędy zazwyczaj przyznają dotacje na pizzerię dla osób niepełnosprawnych od 45 000 zł do 55 000 zł.

DOTACJE UNIJNE Pizzeria

Fundusze UE na pizzerię możemy podzielić ze względu na kategorie wiekowe uczestnika:

 • pierwsze, dla osób powyżej 30 roku życia (program RPO),
 • a także dla osób przed 30 rokiem życia (POWER).

Dotacje unijne na pizzerię z ww. programów występują w każdym województwie. Cechą, która wyróżnia te pogramy na tle innych jest m.in. kwota pomocy.

Dofinansowanie UE na pizzerię to:

 • po pierwsze dotacja jednorazowa (do 6-krotności przeciętnego wynagrodzenia w Polsce),
 • dalej plan szkoleniowy z zakresu przedsiębiorczości, marketingu itp.,
 • a także, dotacji co miesięcznej (pomostówki) z przeznaczeniem na koszty bieżące (kwota przeważnie oscyluje od 1000 do 2100 zł).

W ramach ubiegania się o środki w trakcie rekrutacji otrzymasz dodatkowe punkty m.in. za:

 • po pierwsze niskie kwalifikacje,
 • dodatkowo długoterminowe bezrobocie (powyżej 12 miesięcy),
 • co więcej, niepełnosprawność.

NA CO MOŻNA PRZEZNACZYĆ Dofinansowanie NA PIZZERIĘ?

Koszty kwalifikowalne dotacji na start firmy w programie unijnym są podobne do tych z Urzędu Pracy. Wskazanie sposobu przeznaczenia dofinansowania znajdziesz tutaj

NA CO można przeznaczyć pomostówkę?

Wsparcie pomostowe możesz wydać na m.in.:

 • po pierwsze, na czynsz,
 • dodatkowo na produkty,
 • co więcej, składki ubezpieczenia społecznego,
 • na końcu nawet na reklamę.

a także wiele innych kosztów. Reasumując są to środki z przeznaczeniem na bieżące koszty firmy.

Dotacje LGD 2022: ROZWÓJ OBSZARÓW WIEJSKICH

Lokalne Grupy Działania to Instytucje zrzeszające lokalne organizacje oraz mieszkańców mniejszych gmin. Misją ich jest podnoszenie atrakcyjności terenów lokalnych dla

 • mieszkańców,
 • także przedsiębiorców,
 • dodatkowo rolnictwa
 • czy turystów.

Jednym z obszarów wsparcia jest właśnie przedsiębiorczość.

W przeciwieństwie do programu, dotacja z urzędu pracy nie musi być przeznaczona dla bezrobotnych. Dla wielu z Was jest to ogromna wartość dodana tej dotacji. Jednak zarejestrowani bezrobotni często mogą zdobyć dodatkowe punkty podczas procesu oceny.

LGD Dotacje: JAKIE KWOTY na pizzerię?

Dofinansowanie na Restaurację z LGD to całkiem spora suma na start. Kwoty dotacji wahają się w przedziale od 50 000,00 do 100 000,00 zł. Dofinansowanie możesz przeznaczyć między innymi na środki trwałe i prace remontowo-budowlane, marketing, czy promocję. Sam przyznasz, że za taką kwotę możesz założyć gastronomię.

Dotacja LGD na pizzerię: dla kogo

Jeśli chcesz rozpocząć działalność gospodarczą na terenie gminy wiejskiej lub mniejszej gminy miejskiej możesz otrzymać na ten cel środki z Lokalnej Grupy Działania.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ 👉 UZYSKAJ Dotacje NA ZAŁOŻENIE DZIAŁALNOŚCI

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dofinansowanie na pizzerię, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać dotację na start działalności gospodarczej.

Nie wiesz jaka dotacja na start jest dla Ciebie? Szukasz informacji o aktualnych naborach na dofinansowanie?  Skontaktuj się z nami.

Zaufały nam setki klientówsprawdź OPINIE

pomożemy

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt

Preferujesz treści w formie audio i wideo? Odwiedź nas na youtube.com