Dofinansowanie z Urzędu Pracy dla studentów

Studenci często myślą o własnej karierze. Nie dziwi to- na co dzień mają bezpośredni kontakt z profesjonalistami (wykładowcami), którzy na wykładach dzielą się swoją z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem. Czy firma dla studenta to dobry pomysł? To zależy od nastawienia, przepracowania pomysłu, znalezienia dobrej niszy rynkowej i zaangażowania.  Jeżeli wykonają pracę domową to droga do biznesu stoi otworem. Pytanie jak pozyskać pieniądze na założenie firm?. Czy studenci mają możliwość ubiegania się o dotacje na rozpoczęcie działalności? Jakie jest Dofinansowanie z Urzędu Pracy dla studentów jest dostępne?

Dofinansowanie z Urzędu Pracy dla studentów: DZIENNI VS. ZAOCZNI

Rozróżnijmy najpierw dwie grupy przyszłych kandydatów.

Pierwsza grupa to studenci studiów stacjonarnych – tzw. studenci dzienni.

Z drugiej strony mamy studia zaoczne (niestacjonarne). Studenci niestacjonarni zazwyczaj uczęszczają na zajęcia w weekendy i samodzielnie pokrywają czesne.

Dlaczego na samym początku zaczynamy od wydzielenia tych grup?

Na pierwszy rzut oka można zauważyć, że studenci niestacjonarni mogą przynależeć także do grupy osoby bezrobotne. Oczywiście zgodzę się z Tobą. Jeżeli nie podejmują pracy zawodowej mają prawo zarejestrowania się w PUP.

Natomiast osoby na studiach dziennych – NIE. A przynajmniej nie w każdej sytuacji – o czym napiszę w dalszej części wpisu.

Dofinansowanie z Urzędu Pracy dla studentów: dla kogo

Powiatowe Urzędy Pracy (skrót PUP) organizują nabory na dofinansowanie dla bezrobotnych studentów w następujących w 3 kategoriach wiekowych:

 • po pierwsze, młodych (do 29 roku życia) – z  programu POWER,,
 • dodatkowo powyżej 29 roku życia – z programu RPO,
 • także bez limitu wieku – środki z Funduszu Pracy.

Kto może ubiegać się o Dofinansowanie z urzędu pracy dla bezrobotnych na założenie firmy

Jednorazowe fundusze na rozpoczęcie działalności gospodarczej z Urzędu Pracy może uzyskać wyłącznie osoba bezrobotna zarejestrowana w Pośredniaku. Oprócz samego faktu zarejestrowania osoby bezrobotne muszą spełnić dodatkowe kryteria.

Przede wszystkim nie mogą być karane za przestępstwa w obrocie gospodarczym.

Dodatkowo nie mogły prowadzić działalności gospodarczej przez ostatnie 12 miesięcy przed złożeniem wniosku  o Dofinansowanie z Urzędu Pracy dla studentów.

Co więcej nie mogą się równolegle ubiegać o środki z inne Urzędu Pracy na start działalności gospodarczej.

Dodatkowo nie odrzuciły pomocy kierowanych przez Urząd Pracy. między innymi starzy, szkolenia, oferty pracy.

Jaką działalność otworzysz z Dofinansowania z Urzędu Pracy dla studentów

Przede wszystkim Dofinansowanie z Urzędu Pracy dla studentów finansuje wyłącznie JDG ( jednoosobowe działalności gospodarcze).

Dodatkowo, część profilów działalności nie jest objęta wsparciem z Urzędu Pracy.

Przede wszystkim nie możesz prowadzić działalności gospodarczej, która będzie zbieżna z działalnością najbliższych członków twojej rodziny, między innymi małżonków.

Co więcej, nie możesz otworzyć działalności gospodarczej pod tym samym adresem co inna firma która będzie która prowadzi działalność o tym samym profilu co twoja.

Dotacja z Urzędu Pracy dla studentów może być ograniczone w zależności od lokalnego regulaminu. Zdarza się, że regulamin nie dopuszcza do finansowania dofinansowaniem PUP pewnych PKD. Często są to:

 • lombardy,
 • także franczyzy,
 • usługi makijażu permanentnego bez wykształcenia kierunkowego,
 • salony gier,
 • działalności sezonowe,
 • czy także handel obwoźny.

Wszystko zależy od lokalnego regulaminu PUP

Co można kupić z Dofinansowania z Urzędu Pracy dla studentów

Dotacja z Urzędu Pracy może być przeznaczona na zakup środków trwałych. Mówimy tutaj o nowych jaki używanych. W tej kategorii kosztów kwalifikowanych znajduje się wyposażenie, maszyny, urządzenia.

Dofinansowanie z Urzędu Pracy dla studentów może być przeznaczone na zakup oprogramowania.

Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej z Urzędu Pracy mogą posłużyć także sfinansowanie podstawowych form marketingu, a także towarów do sprzedaży i materiałów doświadczenia usług.

Dotacja z Urzędu Pracy dla studentów możesz przeznaczyć także na sfinansowanie konsultacji podatkowych/księgowych/prawnych.

Dofinansowanie z Urzędu Pracy dla studentów: czy potrzebne jest zabezpieczenie

Dotacje z Urzędu Pracy dla studentów trzeba zabezpieczyć na wypadek niewywiązania się przez Ciebie z głównych zobowiązań.

W zależności od Powiatowego Urzędu Pracy akceptowane są różne formy zabezpieczenia. Najczęściej wśród nich znajdziesz:

 • poręczenie osób fizycznych,
 • weksel z poręczeniem,
 • blokada na rachunku,
 • akt o dobrowolnym podaniu się egzekucji.

Wyżej wymienione nie wyczerpują pełnej listy którą określają Urzędy Pracy we własnym zakresie.

Jak szybko otrzymasz dofinansowanie z Urzędu Pracy dla studentów

Wnioski dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej z Urzędu Pracy rozpatrywane są z reguły w ciągu 30 do 40 dni. W czasie weryfikacji dokumentacji urząd pracy Może poprosić cię o dodatkowe informacje lub sprostowania co wydłuża okres weryfikacji dokumentacji.

Czy student dzienny może otrzymać dofinansowanie z Urzędu Pracy

Dofinansowanie z Urzędu Pracy to jedna z form pozyskiwania funduszy na start. Myślisz, że dotacja PUP to najłatwiejsze rozwiązanie?

Nic bardziej mylnego. Mówię to z perspektywy osoby, która pozyskuje dotacje PUP notorycznie!

Każdy urząd ma swój regulamin, wykluczenia przedmiotowe i podmiotowe, indywidualne formularze wniosków, a czasami stosuje niepisane zasady, które nie znajdują się w regulaminach.

A to tylko kilka pierwszych z brzegu trudności.

To właśnie one sprawiają, że jest to najbardziej niejednorodne z dofinansowań na start. Rozbudowane  i zawiłe regulaminy sprawiają, że ciężko uzyskać wprost odpowiedź na wiele istotnych kwestii.

Nie inaczej jest z dotacją z Urzędu Pracy dla studentów dziennych. W teorii student dzienny nie może ubiegać się o dotację, ponieważ nie ma możliwości rejestracji jako osoba bezrobotna.

Zgodzę się z tym, ale nie w każdym przypadku. Jeżeli jesteś między pierwszym a drugim stopniem masz taką możliwość.

Ten i wiele innych ciekawych przypadków dokładnie opisałem w moim ebooku, który poprowadzi Was do zdobycia dofinansowania z Urzędu Pracy.

Biznes w zasięgu ręki: Jak zdobyć dofinansowanie z Urzędu Pracy

By Wam pomóc, przygotowałem dla Was Ebook.

Rozwiewa wątpliwości i wskazuje odpowiedzi na mnóstwo pytań, które zadają osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności właśnie z wykorzystaniem tej dotacji.

Dzięki mojemu wieloletniemu doświadczeniu jako doradca pozyskujący setki dotacji rocznie, mogę Cię zapewnić, że w tym ebooku znajdziesz niezbędne informacje, które pozwolą Ci się dobrze przygotować na zdobycie dofinansowania z Urzędu Pracy.

Produkt dostępny jest w kilku pakietach, m.in. z:

 • punktowanymi załącznikami (takimi jak deklaracje współpracy), arkuszami do prognoz finansowych
 • konsultacją Twojego wniosku o dofinansowanie.

Cel jaki mi przyświecał przy pisaniu Biznes w zasięgu ręki – jak zdobyć dofinansowanie z Urzędu Pracy, to przeprowadzenie Cię jak po sznurku do dofinansowania PUP i zminimalizowanie niepewności wynikających z braku pełnej znajomości.

Dowiedz się jakie kroki powinieneś postawić na drodze do 40 000 zł dofinansowania z Urzędu Pracy. Przekształć swój pomysł na firmę w maszynę do zarabiania pieniędzy. Zostaw konkurentów w tyle dzięki nowemu wyposażeniu, które dofinansowanie z PUP sfinansuje 👉 sprawdź mój ebook.

Dofinansowanie z Urzędu Pracy dla studenta👉 Zdaj się na profesjonalistę

Dofinansowanie z Urzędu Pracy dla bezrobotnych niewątpliwie pomoże wyposażyć Twoją firmę we wszystkie niezbędne narzędzia pracy i promocji. Jednak sama procedura i papirologia nie zachęca do złożenia wniosku o dotacje z PUP na otwarcie działalności.

Pamiętaj, że dofinansowanie na ponad 40 000 zł to duża szansa. I to pomimo utrudnień.

Nie lubisz papierkowej roboty? Boisz się, czy nie popełnisz błędów? Potrzebujesz dofinansowania a PUP otwarcie firmy, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że uzyskasz odpowiednią liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji?

Zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać fundusze na start działalności gospodarczej.

Nie wiesz jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie dofinansowania na otwarcie firmy?  Skontaktuj się z nami.

Zaufały nam setki klientówsprawdź OPINIE

pomożemy

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt

Preferujesz treści w formie audio i wideo? Odwiedź nas na youtube.com