Dotacja dla kuriera

Zamierzasz rozpocząć działalność gospodarczą w zakresie transportu towarów? Masz prawo jazdy? Lubisz poznawać ludzi… Ale nie możesz prowadzić samochodu z powodu braku funduszy? Dzisiaj przedstawię gdzie i jakie dotacje są dostępne dla Twojego biznesu. Dowiedz się jak otrzymać dotacja dla kuriera.

Dotacja dla kuriera Z URZĘDU PRACY

Wszystkie wymogi dotyczące dofinansowania PUP zaprezentowałem w krótkiej serii wpisów o tej tematyce, która znajdziesz tutaj. Dofinansowanie PUP to pieniądze wypłacane jednorazowe w przedziale 4 a 6-krotnością przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Choć jednorazowa kwota 16 000 – 30 000 zł nie jest duża, może wystarczyć na zakup potrzebnego środka transportu. Dotacja PUP to wsparcie różnie przydzielane na terenie całego kraju. Niektóre Urzędy Pracy przyznają się tylko z maksymalnie 16 000 zł, a inne do 30 000 zł. W większości przypadków jest to wystarczające dofinansowanie dla kuriera. Uważnie przeanalizuj jednak regulamin dotacji pod kątem ograniczeń. Możliwe warianty przeznaczenia środków:

  • po pierwsze, przeznaczenie na zakup pojazdu 100 proc. pieniędzy z PUP,
  • także zdarzają się limity, często do 50 proc wartości dofinansowania,
  • na koniec, całkowity zakaz zakupu pojazdu z dotacji.

DOTACJE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Pierwszą najpopularniejszą formą pozyskania pieniędzy na start firmy jest Urząd Pracy. Dofinansowanie dla osób bezrobotnych z Urzędu Pracy obejmuje wyższe progi kwotowe niż w przypadku pomocy dotacje PUP. Wnioskodawca może ubiegać się o maksymalnie 15-krotność średniej pensji. Urzędy zazwyczaj przyznają dotacje dla osób niepełnosprawnych od 25 000 zł do 35 000 zł.

DOTACJA UE Dla kuriera

Dofinansowanie z Unii na firmę kurierską posiada kilka składowych:

  • po pierwsze: zajęcia grupowe,
  • następnie, konsultacje,
  • dalej, jednorazowe pieniądze na firmę (średnio od 25 000 zł do 27 000 zł),
  • na koniec, pomostówka (czasami 2 100 zł miesięcznie przez pierwszy rok działalności).

Całość korzyści finansowych na założenie firmy przekracza często 50 000 zł.

LOKALNE GRUPY DZIAŁANIA

Dofinansowanie na działalność kurierską dla obszarów wiejskich mieści się w przedziale 50 000, a 100 000 zł. Wysokość wsparcia dla danego naboru zależy od lokalnych potrzeb. Lokalne Grupy Działania mogą przyznawać punkty za przynależność do grup defaworyzowanych (m.in. osoby bezrobotne). Co więcej, technicznie dotacje z Lokalnych Grup Działania stanowią najwyższą możliwą formę funduszy UE na start, jednak..

PREMIA NA POZAROLNICZĄ DZIAŁALNOŚĆ dla kuriera?

W 2021 roku zaplanowany jest nabór na premie na pozarolniczą działalność. Z mojego doświadczenia wynika, że ta forma pomocy zapewnia najwyższe pieniądze na założenie działalności. Przed złożeniem wniosku musisz wykazać się dobrym planowaniem działalności, które przedstawisz w biznesplanie. Możesz ubiegać się o dotacje od 150 000 zł do 250 000 zł w zależności od liczby stworzonych miejsc To największe dofinansowanie na usługi kurierskie.

DOTACJE Dla kuriera: prośba

Byłbym wdzięczny za udostępnienie tego wpisu na blogu znajomym i rodzinie. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest udostępnienie  fan page lub mojego bloga. Pomoże to kolejnym osobom zainteresowanym rozpoczęciem działalności. Udostępnij .

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I UZYSKAJ JEDNORAZOWE ŚRODKI NA ZAŁOŻENIE DZIAŁALNOŚCI

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje na start firmy, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać dotację na start działalności gospodarczej.

Nie wiesz jaka dotacja na start jest dla Ciebie? Szukasz informacji o aktualnych naborach na dofinansowanie?  Skontaktuj się z nami.

Pomogliśmy setkom osób – zobacz tutaj.

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt