Dotacja na start w miesiąc

Wielu z Was planując swoją firmę zastanawia się jak szybko będzie w stanie założyć działalność gospodarczą. Procedura rejestracji samej działalności jednoosobowej jest stosunkowo sprawna. Już po kilku dniach otrzymasz wpis CEIDG. Sprawa komplikuje się, gdy starasz się o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności. Tutaj zawsze pojawia się pytanie „czy dotacja na start w miesiąc jest możliwa?”

Dotacja n start w miesiąc: zależy

Dokładnie tak, wszystko zależy o jakie dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej starasz się. Z reguły im większa kwota dotacji na założenie firmy, tym okres rozstrzygnięcia jest dłuższy. Przeanalizuję dla Ciebie najpopularniejsze formy dofinansowań do firmy, do których należą:

Dofinansowanie z Urzędu Pracy/ Dotacja PFRON

Zaczynamy z wysokiego „c”. Jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności są w widełkach, o których pisałem w serii wpisów poświęconej dofinansowaniu na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Kwota dofinansowania w większości regionów oscyluje miedzy 22 000 a 24 000 zł. Jednak nie jest to jej największa zaleta tych jednorazowych środków na rozpoczęcie firmy.

Dotacja PUP przyznawana jest bardzo sprawnie. Regulaminowo dofinansowanie na rozpoczęcie działalności z Urzędu Pracy rozstrzygane jest w 30 dni. Z reguły jednak przebiega to szybciej. Pomagałem klientom przygotować wniosek i biznesplan, które były oceniane nawet w niecałe 7 dni. Nadmienię, że dotacja PFRON również rozstrzygana jest w tym okresie, tylko z większą kwotą. Po szczegóły odsyłam do wpisu.

Dotacja Unijna na start firmy

Kwoty dotacji UE są zdecydowanie wyższe niż te wynikające z dofinansowania PUP. Elementem podnoszącym ich wartość (niejednokrotnie o drugie tyle) jest dofinansowanie pomostowe, które przeznaczone jest na koszty kwalifikowalne w postaci opłat bieżących.

Minusem tej dotacji na firmę jest natomiast okres w jakim kwota dofinansowania wpływa na konto. W przypadku dotacji unijnej od momentu złożenia wniosku rekrutacyjnego do wypłaty dofinansowania mija z reguły od 2 do 3 miesięcy. Odpowiedz na tytułowe pytanie „czy jest możliwa dotacja na start w miesiąc” w tym przypadku brzmi „nie ma szans”.

Pozostałe formy wsparcia: Dotacja na start w miesiąc?

Tutaj omówimy:

  • po pierwsze dotacje LGD,
  • a także, Premię na pozarolniczą działalność.

Wszystkie wyżej wymienione dotacje na start firmy mają zdecydowanie najwyższe kwoty pomocy. Sami przyznacie, że 250 000 zł dotacji na start to wysoka kwota. Jednak, by uzyskać tak wysokie dofinansowanie na rozpoczęcie działalności trzeba pogodzić się, że odpowiedz na pytanie „czy dotacja na start w miesiąc jest możliwa” brzmi „stanowczo nie”. Te dotacje rozstrzygają się od 6-8 miesięcy. Przechodzą przez kilka szczebli decyzyjnych, które wynikają z samej kwoty dofinansowania.

Jeżeli ten wpis był dla Ciebie wartościowy albo znasz kogoś kto powinien go przeczytać, to będę wdzięczny jeśli podzielisz się z nim tym materiałem. Możesz to zrobić zarówno poprzez słowne polecenie jak także polubienie i udostępnienie treści fanpage lub mojego bloga.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I OTRZYMAJ DOFINANSOWANIE NA START

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznes plan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie.

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt