DOTACJE DLA EMERYTÓW NA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ

Planujesz własną działalność gospodarczą jako emeryt? Posiadasz wszystkie kwalifikacje, wiesz gdzie znaleźć klientów, ale brakuje Ci pieniędzy na drogie wyposażenie? Dziś wskaże gdzie i jakie dofinansowanie możesz pozyskać na swój biznes. Dowiedz się jak otrzymać Dotacje dla emerytów na działalność gospodarczą.

DOTACJA dla emeryta Z URZĘDU PRACY

Wszystkie wymogi dotyczące dofinansowania PUP zaprezentowałem w krótkiej serii wpisów o tej tematyce, która znajdziesz tutaj. Pomimo potencjalnie wysokiej kwoty jednorazowej (ponad 30000 zł), emeryci nie mogą ubiegać się o ten rodzaj funduszy na start. Dlaczego? Osoby na emeryturze zaliczają się to grona osób biernych zawodowo –  nie tworzą w danej chwili zasobów siły roboczej, co oznacza, że nie pracują oraz jednocześnie nie są bezrobotne.

DOTACJA UE dla emerytów na działalność

Dofinansowanie z Unii posiada kilka składowych:

  • po pierwsze: zajęcia grupowe,
  • następnie, konsultacje,
  • dalej, jednorazowe pieniądze na firmę (średnio od 25000 zł do 27000 zł),
  • na koniec, pomostówka (czasami 2100 zł miesięcznie przez pierwszy rok działalności).

Całość korzyści finansowych na założenie firmy remontowej przekracza często 50000 zł.

Często dotacje UE kierowane są także do osób, które zaliczane są do grona biernych zawodowo. W takim wypadku osoby na emeryturze mogą ubiegać się o fundusze na start. Pełny zakres informacji na temat tego wsparcia (dotacje unijne) znajdziesz tutaj.

LOKALNE GRUPY DZIAŁANIA

Dotacje dla emerytów na działalność gospodarczą dla obszarów wiejskich mieści się w przedziale 50000, a 100000 zł. Decyzja o wysokości wsparcia podejmowana jest lokalnie. Te dotacje na założenie działalności nie wymagają statusu osoby bezrobotnej. Co prawda, zdarza się, że LGD przyznają dodatkowe punkty za ten status jednak rzadko są to decydujące punkty. Osoby bierne zawodowo mogą ubiegać się także o te środki.

DOTACJE na firmę dla emerytów: PROŚBA

Jeżeli ten wpis był dla Ciebie wartościowy albo znasz kogoś, kto powinien go przeczytać, to będę wdzięczny, jeśli podzielisz się z nim tym materiałem. Możesz to zrobić zarówno poprzez słowne polecenie jak także polubienie i udostępnienie treści fan page lub mojego bloga.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I UZYSKAJ JEDNORAZOWE ŚRODKI NA ZAŁOŻENIE DZIAŁALNOŚCI

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje na start firmy, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać dotację na start działalności gospodarczej.

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt