Premia na działalność pozarolniczą: pomysł na firmę

Przygotowując się na nabór pod dofinansowanie Premia na działalność pozarolniczą 2021 warto skonfrontować swój pomysł na działalność z danymi rynkowymi. Pomoże to nie tylko zyskać punkty za innowacyjność, ale w pewien sposób uodporni Twój biznes na zmiany gospodarcze.

Premia na działalność gospodarczą punkty

We wcześniej omawianych przeze mnie wpisach wskazałem Wam za co przyznawane są punkty w tym programie (Premia pozarolnicza). Wszystkie ważne informacje na temat punktacji znajdziesz tutaj.

Premia na firmę ARiMR: innowacyjność

Czy rzeczywiście punkty za innowacyjność otrzymają pomysły na firmy oferujące unikatowe produkty lub usługi, takie jak bioinżynieria? Tak, ale nie tylko.

Bez wdawanie się w akademickie szczegóły wskaźnika innowacyjności w programie  Premia na działalność pozarolniczą, jest on odzwierciedleniem natężania podmiotów gospodarczych z danym PKD w Twoim rejonie.

Im więcej firm posiada Twoje PKD tym mniejsza szansa na uzyskanie 2 pkt za innowacyjność. Dołączony do dokumentacji arkusz wskaże, czy Twój pomysł jest unikatowy.

Premia na pozarolniczą działalność jaką firmę otworzyć

Oprócz zweryfikowania wskaźnika innowacyjności, warto zestawić swój pomysł z kilkoma raportami. Otrzymanie środków z programu Premia ARiMR to jedno wyzwanie. Prawdziwe zacznie się po założeniu firmy.

Pamiętać należy, że jesteś zobowiązany do prowadzenia jej przez 5 lat od wypłaty pierwszej transzy. Twój pomysł musi być racjonalny do realizacji i na tyle dochodowy, żeby nie dokładać do firmy przez ten czas.

Nie pamiętasz innych zobowiązań, które wynikają z programu dotacja na otwarcie działalności pozarolniczej 2021? Tutaj znajdziesz potrzebne informacje.

Premia Pozarolnicza: pomysł na firmę

Odpowiedz na pytanie na jakie usługi lub produkty występuje realne zapotrzebowanie znajdziesz w dokumencie publikowanym przez Powiatowy Urząd Pracy. Ten dokumenty/raport zawiera specjalizacje, które są pożądane na lokalnym rynku pracy.

To świetny dokument, który przede wszystkim pokazuje jakich podwykonawców szukają pracodawcy w Twoim rejonie. W raporcie znajdziesz:

  • po pierwsze, zawody deficytowe (wysokie zapotrzebowanie)
  • dalej, zawody w równowadze,
  • także zawody w nadmiarze.

Czy powinieneś się kierować tylko swoim rejonem?

To zależy. Jeżeli będziesz prowadził działalność mobilną poszerz zakres lokalizacji o te, rejony w których planujesz wykonywać prace. Jeżeli zamierzasz prowadzić punkt stacjonarny to logicznym jest, że będziesz sprawdzał tylko obszar lokalny.

Dotacja na otwarcie działalności pozarolniczej: gdzie szukać pomysłów na biznes

Kolejną cenna wskazówką, którą otrzymasz ode mnie, jest śledzenie zmian społeczno-kulturalnych. Co to oznacza. Tutaj trzeba wykazać się wiedzą z wielu dzień. Wymaga to reasearchu. Natomiast warto zadać sobie pytanie „co będzie potrzebne klientom za kilka – kilkadziesiąt lat”. Warto szukać takich danych np. w raportach demograficznych. Jedną z darmowych wskazówek jakie mogę Ci wskazać to prywatny sektor ochrony zdrowia, a także usługi dla seniorów.

Dlaczego?

Na ten wniosek nakłada się kilka raportów:

  • przede wszystkim, wykres rozłożenia demograficznego. Polacy stają się typowym społeczeństwem europejskim. Co to znaczy? Po pierwsze, zaczyna dominować model rodziny 2+1, co w konsekwencji przyczynia się, do zmian w strukturze wiekowej społeczeństwa. Innymi słowy, Polak jako statystyczny obywatel starzeje się. Ilość osób w wieku produkcyjnym będzie spadała.
  • co więcej, Polacy jako naród stają się coraz bogatsi i częściej decyzją się na prywatną opiekę, w której mogą otrzymać pomoc szybciej niż w NFZ.

Premia KRUS: kolejne pomysł

Czy rynek nieruchomości jest przesycony? W zależności od eksperta przeczytacie odmienne opinie. Natomiast trzeba zadać sobie pytanie, jak planowane do wprowadzenia zmiany w prawie budowlanym (budowa bez pozwoleń dla nieruchomości mieszkalnych do 70m2) wpłynie na zapotrzebowanie na usługi z tego sektora?

Premia na pozarolniczą działalność gospodarczą, a podatki

W życiu są pewne tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki. Nie zapominaj o tej drugiej kwestii. Analizując swój pomysł warto udać się także do biura rachunkowego lub doradcy podatkowego. Specjaliści wskażą Ci optymalne rozwiązania podatkowe. Niektóre formy opodatkowania mogą zwiększyć rentowność Twojej działalności nawet o kilkanaście procent.

Czy będą kolejne obostrzenia związane z COVID

Na koniec tym czym żyje Polska gospodarka od 2020 roku. Czyli jak obostrzenia wpłyną na Twoją działalność? Warto przenalizować te branże, które ucierpiały najmniej, albo wcale.

Premia na działalność pozarolniczą: pomysł na firmę

Zanim rozpoczniesz swoją działalność gospodarczą musisz bardzo dobrze przemyśleć racjonalność podstaw jej założenia. W trakcie trwania programu premia na pozarolniczą działalność musi wykazać się rentownością, a jeżeli się zobowiążesz to także utrzymania miejsc pracy. Zadbaj o to, żeby zdobyć dotacje na firmę oraz przychodowe źródło utrzymania

POTRZEBUJESZ POMOCY W NAPISANIU WNIOSKU O DOFINANSOWANIE?

Wymogi formalne i zawiły regulamin przerasta Cię? Nie martw się jeśli nie wiesz jak uzyskać środki na rozpoczęcie pozarolniczej działalności i uzupełnić wniosek. Zwiększ swoje szanse z profesjonalistą

 

zapraszam

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt