Dofinansowanie na mobilny warsztat samochodowy

Rynek samochodów używanych w Polsce ma się bardzo dobrze. Na polskich drogach jeżdżą pojazdy ze średnią wieku 12 lat. W każdym używanym pojeździe prędzej, czy później zdarzyć się mogą awarie, które potrafią uprzykrzyć życie kierowcy. Coraz więcej klientów oczekuje natychmiastowej pomocy, jednak kolejki w standardowych zakładach napraw są długie. Często usterki w pojeździe nie wymagają użycia podnośnika, czy innej stacjonarnej aparatury. Coraz więcej mechaników szukając swojej niszy rynkowej decyduje się na mobilne świadczenie usług. Jeżeli Ty także zastanawiasz się jak otworzyć mobilny warsztat samochodowy ten wpis jest dla Ciebie. Wskażę skąd wziąć brakujące funduszy na drogie wyposażenie? Dowiedz się jak uzyskać dofinansowanie na mobilny warsztat samochodowy.

Jak otworzyć mobilny warsztat samochodowy?

W naszym kraju założenie mobilnego serwisu samochodowego nie jest związane z koncesjami. Dodatkowo, nie musisz też mieć formalnego wykształcenia jako mechanik. Powodzenie w oczach klienta zależeć będzie od umiejętności i podejścia do klienta.

Mobilny warsztat samochodowy: wymagania techniczne

Stacjonarne warsztaty samochodowe muszą spełnić szereg wymogów i wytyczanych formalnych, m.in. podlega obiekt podlega obowiązkom środowiskowym. Za nieprzestrzeganie norm może zostać nałożenia kara lub grzywna w przypadku kontroli środowiskowej. Prowadząc warsztat mobilny unikasz takich wymogów.

Wyposażenie Mobilnego warsztatu samochodowego

Rozpoczęcie działalności gospodarczej w zakresie wykonywania mobilnych napraw należy dokładnie zaplanować pod katem finansowym. Oprócz wiedzy i umiejętności niezbędne są dosyć duże nakłady na start. Oprócz standardowego wyposażenia takiego jak wkrętarki, klucze udarowe, warto rozeznać rynek pod katem urządzeń, które pozwolą Ci na wykonywanie kompleksowych usług. Takim wyposażeniem będzie chociażby mobilny podnośnik. Dlaczego warto? Zwiększenie kompleksowości zmniejszy ilość napraw, których nie będziesz mógł wykonać ze względu na ograniczenia techniczne.

Dotacja PUP dla mobilnych mechaników

Wszystkie wymogi dotyczące dofinansowania na założenie działalności PUP zaprezentowałem w krótkiej serii wpisów o tej tematyce, która znajdziesz tutajDofinansowanie na rozpoczęcie działalności PUP to pieniądze wypłacane jednorazowe w przedziale 4 a 6-krotnością przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Dotacja na mobilny warsztat samochodowy wyniesie między 16 000 – 30 000 zł. Zgodzę się z Tobą, że profesjonalny mobilny warsztat samochodowy może kosztować więcej, jednak na start działalności powinno wystarczyć. Dotacja PUP to wsparcie różnie przydzielane na terenie całego kraju. Niektóre Urzędy Pracy przyznają się tylko z maksymalnie 16 000 zł, a inne do 30 000 zł. W większości przypadków jest to wystarczające dofinansowanie na mobilny warsztat samochodowy.

DOTACJE PFRON na mobilny warsztat samochodowy

Dofinansowanie na założenie działalności dla osób bezrobotnych z Urzędu Pracy obejmuje wyższe progi kwotowe niż w przypadku pomocy dotacje na firmę PUP. Wnioskodawca może ubiegać się o maksymalnie 15-krotność średniej pensji. Urzędy zazwyczaj przyznają dotacje dla osób niepełnosprawnych od 25 000 zł do 35 000 zł.

DOTACJA UE na mobilny warsztat samochodowy

Dofinansowanie z Unii na mobilny warsztat samochodowy posiada kilka składowych:

  • po pierwsze: zajęcia grupowe,
  • następnie, konsultacje,
  • dalej, jednorazowe pieniądze na firmę (średnio od 23050 zł do 27000 zł),
  • na koniec, pomostówka (czasami 2100 zł miesięcznie przez pierwszy rok działalności).

Całość korzyści finansowych na założenie firmy remontowej przekracza często 50000 zł.

LOKALNE GRUPY DZIAŁANIA

Dofinansowanie dla mechaników na obszarach wiejskich mieści się w przedziale 50000, a 100000 zł. Wysokość wsparcia dla danego naboru zależy od lokalnych potrzeb. Lokalne Grupy Działania mogą przyznawać punkty za przynależność do grup defaworyzowanych (m.in. osoby bezrobotne).Technicznie dotacje z Lokalnych Grup Działania stanowią najwyższą możliwą formę funduszy UE na start, jednak..

PREMIA NA POZAROLNICZĄ DZIAŁALNOŚĆ na mobilny warsztat samochodowy?

W 2021 roku zaplanowany jest nabór na premie na pozarolniczą działalność. Z mojego doświadczenia wynika, że ta forma pomocy zapewnia najwyższe pieniądze na założenie działalności. Przed złożeniem wniosku musisz wykazać się dobrym planowaniem działalności, które przedstawisz w biznesplanie. Możesz ubiegać się o dotacje od 150 000 zł do 250 000 zł w zależności od liczby stworzonych miejsc To największe dofinansowanie na mobilny warsztat samochodowy.

DOTACJE Na mobilny warsztat samochodowy: prośba

Byłbym wdzięczny za udostępnienie tego wpisu na blogu znajomym i rodzinie. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest kliknięcie jednego z poniższych przycisków udostępniania lub poinformowanie ich . Pomoże to kolejnym osobom zainteresowanym rozpoczęciem działalności. Udostępnij fan page lub mojego bloga.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I UZYSKAJ JEDNORAZOWE ŚRODKI NA ZAŁOŻENIE DZIAŁALNOŚCI

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje na start firmy, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać dotację na start działalności gospodarczej.

Nie wiesz jaka dotacja na start jest dla Ciebie? Szukasz informacji o aktualnych naborach na dofinansowanie?  Skontaktuj się z nami.

Zaufały nam setki klientówsprawdź OPINIE

pomożemy

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt