Dofinansowanie na studio tatuażu

Podejście społeczeństwa do tatuaży zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat. Kiedyś budził skojarzenia z przestępcami, dziś stanowi raczej symbol wyrażenia siebie. Coraz więcej osób ma lub planuje mieć własny tatuaż. Wzrost zainteresowania tatuażami budzi naturalny wzrost liczby tatuatorów. Jeżeli Ty także myślisz o własnym studio tatuażu ten wpis jest dla Ciebie. Wskażę skąd wziąć brakujące funduszy na drogie wyposażenie? Dowiedz się jak uzyskać dofinansowanie na studio tatuażu.

Jak otworzyć studio tatuażu?

Jeżeli chcesz otworzyć studio tatuażu to teoretycznie nie musisz wcześniej mieć żadnego przygotowania. Teoretycznie, bo praktyka pokazuje, że coraz więcej klientów sprawdza kwalifikacje artystów zanim zdecyduje się na współprace.

Większość profesjonalnych tatuażystów zaczyna od szkoleń specjalistycznych, a także szkolenia warsztatu na skórach (zwierzęcych/sztucznych).

Nie ma więc z góry narzuconych prawnych wytycznych co do dostępu do zawodu. Kluczowymi umiejętnościami cechami są zdolności manualne i zmysł artystyczny. Świetnie w tym zawodzie odnajdują się absolwenci ASP.

Studio tatuażu: wymagania techniczne

Pod kątem obostrzeń dotyczących wymogów technicznych studio tatuażu znajduje się w tej samej kategorii co m.in. zakłady kosmetyczne, salony fryzjerskie, czy odnowy biologicznej. Z obowiązkowych elementów technicznych znajdziemy:

  • przede wszystkim poczekalnie,
  • także recepcje,
  • co więcej, sale do wykonywania tatuaży,
  • dodatkowo zaplecze sanitarne wraz z miejsce do przechowywania i sterylizowania osprzętu.

Szczegółowe wytyczne znajdziesz w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych.

Wyposażenie studia tatuażu

Rozpoczęcie działalności gospodarczej w zakresie wykonywania tatuaży należy dokładnie zaplanować pod katem finansowym. Oprócz wiedzy i umiejętności niezbędne są dosyć duże nakłady na start. Oprócz standardowego wyposażenia takiego jak stół/fotel, warto rozeznać rynek pod katem dostawców ruszy, igieł, środków do dezynfekcji. Dlaczego? Rozbieżności między cenami potrafią być bardzo duże, a dostawy często oferują dodatkowe rabaty przy większych zakupach.

Dotacja PUP dla tataużystów

Wszystkie wymogi dotyczące dofinansowania na założenie działalności PUP zaprezentowałem w krótkiej serii wpisów o tej tematyce, która znajdziesz tutajDofinansowanie na rozpoczęcie działalności PUP to pieniądze wypłacane jednorazowe w przedziale 4 a 6-krotnością przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Dotacja na studio tatuażu wyniesie między 16 000 – 30 000 zł. Zgodzę się z Tobą, że profesjonalny studio tatuażu może kosztować więcej, jednak na start działalności powinno wystarczyć. Dotacja PUP to wsparcie różnie przydzielane na terenie całego kraju. Niektóre Urzędy Pracy przyznają się tylko z maksymalnie 16 000 zł, a inne do 30 000 zł. W większości przypadków jest to wystarczające dofinansowanie na studio tatuażu.

DOTACJE PFRON na studio tatuażu

Dofinansowanie na założenie działalności dla osób bezrobotnych z Urzędu Pracy obejmuje wyższe progi kwotowe niż w przypadku pomocy dotacje na firmę PUP. Wnioskodawca może ubiegać się o maksymalnie 15-krotność średniej pensji. Urzędy zazwyczaj przyznają dotacje dla osób niepełnosprawnych od 25 000 zł do 35 000 zł.

 

DOTACJA UE na studio tatuażu

Dofinansowanie z Unii na studio tatuażu posiada kilka składowych:

  • po pierwsze: zajęcia grupowe,
  • następnie, konsultacje,
  • dalej, jednorazowe pieniądze na firmę (średnio od 23050 zł do 27000 zł),
  • na koniec, pomostówka (czasami 2100 zł miesięcznie przez pierwszy rok działalności).

Całość korzyści finansowych na założenie firmy remontowej przekracza często 50000 zł.

LOKALNE GRUPY DZIAŁANIA

Dofinansowanie na studio tatuażu na obszarach wiejskich mieści się w przedziale 50000, a 100000 zł. Wysokość wsparcia dla danego naboru zależy od lokalnych potrzeb. Lokalne Grupy Działania mogą przyznawać punkty za przynależność do grup defaworyzowanych (m.in. osoby bezrobotne).Technicznie dotacje z Lokalnych Grup Działania stanowią najwyższą możliwą formę funduszy UE na start, jednak..

PREMIA NA POZAROLNICZĄ DZIAŁALNOŚĆ na studio tatuażu?

W 2021 roku zaplanowany jest nabór na premie na pozarolniczą działalność. Z mojego doświadczenia wynika, że ta forma pomocy zapewnia najwyższe pieniądze na założenie działalności. Przed złożeniem wniosku musisz wykazać się dobrym planowaniem działalności, które przedstawisz w biznesplanie. Możesz ubiegać się o dotacje od 150 000 zł do 250 000 zł w zależności od liczby stworzonych miejsc To największe dofinansowanie na studio tatuażu.

DOTACJE Na studio tatuażu: prośba

Byłbym wdzięczny za udostępnienie tego wpisu na blogu znajomym i rodzinie. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest kliknięcie jednego z poniższych przycisków udostępniania lub poinformowanie ich . Pomoże to kolejnym osobom zainteresowanym rozpoczęciem działalności. Udostępnij fan page lub mojego bloga.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I UZYSKAJ JEDNORAZOWE ŚRODKI NA ZAŁOŻENIE DZIAŁALNOŚCI

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje na start firmy, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać dotację na start działalności gospodarczej.

Nie wiesz jaka dotacja na start jest dla Ciebie? Szukasz informacji o aktualnych naborach na dofinansowanie?  Skontaktuj się z nami.

Zaufały nam setki klientówsprawdź OPINIE

pomożemy

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt