Ile razy można składać wniosek o dotację

Możliwości finansowania Twojej działalności jest wiele. Niestety regulaminy naborów różnią się między sobą czasami diametralnie. W przypadku samodzielnego przygotowania dokumentów pod dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej może zdarzyć się tak, że pomylisz się lub nie dopełnisz obowiązku informacyjnego. Co w takiej sytuacji? Czy Twój wniosek jest jednoznacznie skreślony? A jeśli tak, to ile razy można składać wniosek o dotację? Na te i wiele innych odpowie właśnie ten wpis.

Dotacje na firmę: od czego zacząć

Przede wszystkim podsumujmy sobie możliwości otrzymania funduszy bezzwrotnych na start firmy. Są to:

Szczegółów tych form finansowania nie będę poruszał raz jeszcze. Znajdziesz je w linkach odsyłających.

Dofinansowanie PUP

Urzędy do błędów we wniosków podchodzą w dwojaki sposób:

  • proszą o naniesienie zmian i korekt,
  • odejmują punkty za nieścisłości lub odrzucają wniosek.

Bez względu na przyczynę nie otrzymania dotacji możesz składać przygotowany i poprawiony wniosek w kolejnym naborze.

Fundusze unijne: Ile razy można składać wniosek o dotację

W przypadku dotacji z funduszy europejskich UE mamy do czynienia z podwójną rekrutacją. To jest:

  • pierwsza, zewnętrzna – jej celem jest wyłonienie kandydatów do programu,
  • następna, wewnętrzna – ma za zadanie wybrać najlepsze biznesplany dla firm, które otrzymają dofinansowanie na start.

W przypadku procedury korekt także trzeba rozważyć każdy z etapów osobno. W pierwszym z nich nie ma miejsca na nanoszenie zmian i korekt po złożeniu formularza rekrutacyjnego. Natomiast w drugim etapie, biznesplan firmy jest przygotowywany na podstawie zajęć. Co więcej jest konsultowany z doradcą. Tak więc korekty możesz wykonywać na bieżąco.

Tutaj także w przypadku niepowodzenia możesz składać wniosek w kolejnych naborach

Dofinansowanie z Lokalnej Grupy Działania

LGD często udostępniają swoich konsultantów do dyspozycji wnioskodawców. Możesz zweryfikować swój biznesplan i wniosek o dotacje z ich pomocą. W przypadku stwierdzenia błędów lub nieścisłości po złożeniu dokumentów, Lokalne Grupy Działania mogą wezwać wnioskodawcę do naniesienia zmian w przeciągu 7 dni.

Pewnie zastanawiasz się ile razy można składać wniosek o dotację LGD? Tutaj także w przypadku niepowodzenia możesz startować w innych naborach.

Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej: do ilu razy sztuka?

Jak wiesz jest to największa dotacja na założenie działalności jaka jest dostępna w Polsce. Możesz starać się nawet o 250000 zł. Dokumentacja, jaką należy przygotować do konkursu, jest bardzo szczegółowa, a regulamin wymagający dla czytelnika. Należy gruntownie go zweryfikować i pamiętać o jego zapisach podczas uzupełniania dokumentów. W przypadku błędów, braków dokumentów (zaświadczeń, oświadczeń itp.) zostaniesz wezwany do szybkiej korekty.

W przypadku błędów, które spowodowane będą brakiem Twojego doświadczenia  w przygotowaniu takiej dokumentacji, możesz nadal startować w kolejnych naborach.

Ile razy można składać wniosek o dotację: czy warto ryzykować i samodzielnie przygotować wniosek i biznesplan?

Oczywiście, że tak. Możesz wtedy całkowicie przeanalizować swój pomysł. Uzyskasz odpowiedzi na ważne pytania takie jak:

  • pierwsze, jaki model dystrybucji należy wybrać,
  • następnie, pozycja konkurentów, ich mocne i słabe strony,
  • a także, jakie jest minimum operacyjne, które zagwarantuje zysk.

Popełnianie błędów przy składaniu wniosków o dotację jest naturalne dla osób bez doświadczenia. Co więcej nie przekreśla to szans w starcie w kolejnych naborach.

Dla osób, którym zależy przede wszystkim na:

  • własnej wygodzie,
  • zaoszczędzonym czasie,
  • pewności że ich wniosek i biznesplan uzyska najwyższą możliwą liczbę punktów

dedykowane są moje usługi, które pozwolą Ci zrealizować największe marzenia i cele życiowe. Zgłoś się po profesjonalne biznesplany firm.

Jeżeli ten wpis był dla Ciebie wartościowy albo znasz kogoś, kto powinien go przeczytać, to będę wdzięczny, jeśli podzielisz się z nim tym materiałem. Możesz to zrobić zarówno poprzez słowne polecenie jak także polubienie i udostępnienie treści fan page lub mojego bloga.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I UZYSKAJ DOTACJĘ NA START FIRMY

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje na rozpoczęcie działalności, to uspokajam – pomogę Ci. Z moją pomocą klienci otrzymują dotacje regularnie.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej 2020.

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970