Jak sfinansować założenie firmy

Z roku na rok Polacy pokazują jak bardzo przedsiębiorczym jesteśmy narodem. Wskaźnik przyrostu nowych firm w naszym kraju jest wysoki. Pod kątem ilości nowych podmiotów wyprzedzamy takie kraje jak Włochy, Francję, czy Niemców. Często pomysły dotyczące działalności wymagają istotnych nakładów finansowych. Nie każdy z nas wie jak sfinansować założenie firmy, dlatego ten wpis pomoże usystematyzować wiedzę na temat tych źródeł.

Jak sfinansować założenie firmy: zacznijmy od początku

Ten wpis poświęcony zostanie tylko preferencyjnym formą finansowania działalności gospodarczej – tzn. nie opiszę w nich instrumentów komercyjnych jak pożyczki/kredyty bankowe. Skupimy się na dotacjach i nisko oprocentowanych pożyczkach.

Jak dostać dofinansowanie na firmę

Lista instytucji, do których możesz się udać w tym celu jest naprawdę szeroka. Jednak nie każdy początkujący posiada rozeznanie gdzie i jak szukać informacji o naborach o dotacje na start firmy. Z możliwości, które stoją przed Tobą są:

Szczegółowe opisy dotacji na założenie działalności umieściłem w linkach. Część z ww. dotyczy osób bezrobotnych, niektóre pozwalają na start osobom pracującym, a tylko premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej przeznaczona jest dla osób ubezpieczonych na KRUS.

Istnieją spore różnice między ww. formami dotacji. Różnice dotyczą kwot pomocy, możliwości finansowania, grup docelowych.

Jak sfinansować założenie firmy z preferencyjnej pożyczki

Tematyka wpisów na blogu Biz Planner Dotacje dotyczy głównie dofinansowań bezzwrotnych. Nie są to jedyne formy finansowania założenia firmy. Możesz skorzystać także ze zwrotnych środków jakimi są pożyczki.

Jednym z programów, w ramach którego możesz ubiegać się o nisko oprocentowane finansowanie jest Wsparcie w Starcie II. Samo oprocentowanie jest wręcz na symbolicznie niskim poziomie (na dzień przygotowania wpisu wynosiło 0,14{9fac9bf6d905ddb6fd188952c7c99a5c8505058fc401df17e11e98dce3a40748}). Oprócz programów państwowych możesz skorzystać także z funduszy pożyczkowych działającym w Twoim województwie.

Kwoty pożyczek nie przekraczają 100 000 zł. Dodatkowo istnieje szeroki zakres kosztów kwalifikowalnych. Co więcej możesz otrzymać pożyczkę na spółkę cywilną. Pożyczka wypada także zdecydowanie taniej od standardowych pożyczek i kredytów bankowych.

Jeśli wpis o dofinansowaniu był dla Ciebie wartościowy lub znasz osobę, której może pomóc będę wdzięczny za udostępnienie tych informacji. Możesz to zrobić zarówno poprzez słowne polecenie jak także polubienie i udostępnienie treści mojego fanpage lub bloga.

POMOC W PRZYGOTOWANIU WNIOSKU O finansowanie na założenie firmy

Nie martw się jeśli nie wiesz jak uzyskać finansowanie na rozpoczęcie działalności i uzupełnić wniosek. Przygotuję go dla Ciebie od A do Z.

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt