Gdzie szukać informacji o dotacji?

Posiadając wiedzę o możliwych formach finansowania Twojej nowej działalności możesz natknąć się na pewien problem. Mianowicie, gdzie szukać informacji o dotacji? W tym wpisie przejdę przez najpopularniejsze formy dofinansowania dla nowych firm. Pokażę Ci gdzie dokładnie szukać takich informacji.

Dofinansowanie z urzędu Pracy

Dotacja z PUP została przeze mnie dokładnie opisana w serii wpisów o tej tematyce, którą znajdziesz tutaj.  Informacje na temat dofinansowania z urzędu pracy otrzymasz właśnie tam. Najlepiej na początku roku kontaktować się w tej sprawie, później regularnie aktualizując wiedzę.

DOFINANSOWANIE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W przypadku tej dotacji na start informacji także udzieli nam Urząd Pracy. Całościowy zarys tej dotacji znajdziesz w tym wpisie.

DOTACJA UNIJNA NA ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI

Jak już wiesz dofinansowanie z Unii składa się z kilku części:

  • po pierwsze: szkolenie beneficjentów,
  • następnie, konsulting osobisty,
  • co więcej, jednorazowa dotacja na start,
  • dodatkowo, dotacja pomostowa

Jednostkami, które przyjmują beneficjentów są z reguły firmy konsultingowe, czasem urzędy pracy. Informacje na temat naborów o dofinansowanie z unii na start  otrzymasz w punkcie informacji funduszy unijnych dla Twojego województwa.

DOFINANSOWANIE LOKALNE GRUPY DZIAŁANIA

Szczegółowy zarys dotacji LGD został przeze mnie wcześniej opisany. Dotacje z LGD kierowane są dla osób z gmin do 20000 mieszkańców. Na pewno pojawi się zaraz kluczowe pytanie, ale gdzie szukać informacji o dotacji? Informacje na temat naborów otrzymasz własnie tam. Jeśli mieszkasz w takiej gminie wystarczy, ze w wyszukiwarkę wpiszesz frazę „LGD” + „nazwa gminy”.

Gdzie szukać informacji o dotacji: PREMIA NA POZAROLNICZĄ DZIAŁALNOŚĆ

Dla osób na KRUSIE przewidziane jest największe wsparcie. Nabory odbywają się cyklicznie (z reguły raz w roku). Dokładne daty są stosunkowo późno publikowane. Nie mniej jednak, cały harmonogram naborów znajdziesz na oficjalnej stronie ARiMR. Szczegóły tej dotacji znajdziesz tutaj.

DOFINANSOWANIE NA ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI: PROŚBA

Jeżeli ten wpis był dla Ciebie wartościowy albo znasz kogoś, kto powinien go przeczytać, to będę wdzięczny, jeśli podzielisz się z nim tym materiałem. Możesz to zrobić zarówno poprzez słowne polecenie jak także polubienie i udostępnienie treści fan page lub mojego bloga.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I UZYSKAJ JEDNORAZOWE ŚRODKI NA ZAŁOŻENIE DZIAŁALNOŚCI

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje na start firmy, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać dotację na start działalności gospodarczej.

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt