Najwyższa kwota dotacji na rozpoczęcie działalności

Planując swoją firmę musisz wiedzieć jakiego kapitału potrzebujesz. Problem pojawia się, gdy zapotrzebowanie jest powyżej 20000 zł. Dofinansowania na start działalności można pogrupować na wiele sposobów. W tym wpisie przedstawię dla Ciebie kwoty o jakie możesz się starać w popularnych formach pomocy. Dowiesz się m.in. jaka jest najwyższa kwota dotacji na rozpoczęcie działalności.

Dotacja na rozpoczęcie działalności: Urząd Pracy

Całą specyfikę dofinansowania PUP przedstawiłem w serii wpisów o tej tematyce, która znajdziesz tutaj. Kwoty określone są w widełkach, które zmieniają się regularnie. Według ogólnego regulaminu wartość dofinansowania z PUP waha się pomiędzy 4-krotnością, a 6-krotnością przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Dofinansowanie z Urzędu Pracy w 2019 wynosi mniej więcej od 16000 zł do 29000 zł.

Dofinansowanie dla osób niepełnosprawnych

Podobnie jak poprzednia dotacja na start i ta została przeze mnie szczegółowo opisana we wpisie. Jak sama nazwa wskazuje o jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności mogą się ubiegać tylko niepełnosprawni. Na pewno interesuje Cię kwota pomocy? Co prawda to nie jest najwyższa kwota dotacji na rozpoczęcie działalności, jednak wciąż jest imponująca. Przewidziane górne widełki tej dotacji wynoszą aż 15-krotność przeciętnego wynagrodzenia. Co pozwala Ci się ubiegać nawet o ponad 70000 zł. Z reguły jednak Urzędy ogłaszają nabory o dotację na kwoty między 25000 zł a 35000 zł.

Dotacja unijna na rozpoczęcie działalności

Dofinansowanie z Unii składa się z kilku części:

  • po pierwsze: szkolenie grupowe,
  • następnie, indywidualny konsulting,
  • co więcej, jednorazowa dotacja na firmę (średnio od 25000 zł do 27000 zł),
  • dodatkowo, dofinansowanie pomostowe (nawet 2100 zł miesięcznie przez pierwszy rok działalności).

Sumarycznie otrzymasz dofinansowanie na rozpoczęcie działalności przekraczające 50000 zł.

Dofinansowanie Lokalne Grupy Działania

W moim wpisie znajdziesz wszystkie informacje dotyczące dotacji LGD.  Dla osób, które szukają esencji wiedzy powiem, że to dofinansowanie waha się w widełkach od 50000 do 100000 zł. Jest jednak pewien minus tej dotacji, o którym dowiesz się w stosownym wpisie.

Najwyższa kwota dotacji na rozpoczęcie działalności: Premia na pozarolniczą działalność

W telegraficznym skrócie można przyjąć, że ten typ wsparcia jest przewidziany dla osób ubezpieczonych w KRUS przez min. 12 miesięcy. Wskazane wsparcie to najwyższa kwota dotacji na rozpoczęcie działalności. W zależności od planowanego zatrudnienia możesz ubiegać się o kwoty od 150000 zł do 250000 zł. Szczegóły znajdziesz tutaj.

DOFINANSOWANIE NA ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI: PROŚBA

Jeżeli ten wpis był dla Ciebie wartościowy albo znasz kogoś, kto powinien go przeczytać, to będę wdzięczny, jeśli podzielisz się z nim tym materiałem. Możesz to zrobić zarówno poprzez słowne polecenie jak także polubienie i udostępnienie treści fan page lub mojego bloga.

ZDAJ SIĘ NA PROFESJONALISTĘ I UZYSKAJ JEDNORAZOWE ŚRODKI NA ZAŁOŻENIE DZIAŁALNOŚCI

Jeśli boisz się, czy uda Ci się prawidłowo uzupełnić biznesplan pod dotacje na start firmy, to uspokajam – pomogę Ci.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biznesplan i wniosek uzyskają maksymalną liczbę punktów dla Twojego pomysłu lub Twojej sytuacji zdaj się na mnie. Pomogłem wielu osobom otrzymać dotację na start działalności gospodarczej.

www.bizplanner.pl

tel. 531-339-970

Kontakt